Ilk okularda cocuklara savas propagandasi

BAKANDAN TARTIŞMALI HEDİYE !

'Çocuklar savaşmaya gelin!'

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2013-2014 eğitim-öğretim yılı açılışında Ankara’da bir okulda şaşırtan bir şiir kitabı dağıttı.

Bakanın dağıttığı, ünlü şair Cahit Zarifoğlu’na ait şiir kitaplarının silah ve savaş temalarından seçilmesi dikkati çekti. Kitapların kapağında da silah tutmuş çocuk resmi yer aldı.

Afganistan temalı “Ağaç Okul” adlı kitap başta olmak üzere Bakan Avcı’nın, 2. sınıf öğrencilerine dağıttığı kitaplarda yer alan şiirlerden bazılarında veliler arasında da şaşkınlığa yol açan şu dizeler yer aldı:

“Çocuklar öldürüyor”

* “Çocuklar savaş oyunu oynuyor. Hiçbiri üstlenmiyor düşman rolüne çıkmayı. Çocuklar saklambaç, körebe yerine savaş oyunu oynuyor. Kovalıyor, yakalıyor ve öldürüyorlar. Çocuklar birdirbir, küsküç yerine savaş oyunu oynuyor. Amaçları benzemek mücahit ağabeylerine.”

* “Uzak ülkelerden müslüman çocuklar rica ederim savaşmaya gelin. Ablam gelinliğini çıkardı çeyizinden sargı yaptı mücahitlerin yaralarına. Siz de oradan rica ederim savaşmaya gelin. Harçlıklarınızı hiç olmazsa mermi alalım için yollayın bize. Babam nişan yüzüğünü bile götürdü mermiler getirdi. Rica ederim, siz de oradan bir şey yapıp savaşmaya gelin.”

* “Bir torba hazırladı ablalarım dağdakiler için. Ekmek biraz zeytin, bir avuç mermi. Koşarak makilerin arasında atlayarak kayadan kayaya omzumda içinde ekmek ve mermi olan torba. İkisi de gerekli düşmanı öldürmek için. Biz çocuklar koşup duruyoruz dağlarda boynumuzda mermi torbalarıyla. Böylece savaşıyoruz biz çocuklar da.”

link

Artik herkes neye Oy verdigini anlamali.

Sizin bu olay üzeri düsünceleriniz ne ?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• İşte ülkenin durumu. Kemal sunalın eşşoğlu eşek lafını bile o kadar sevimli hale getirerek söylemesine dayanamayp sözde kötü örnek oluyor diye sansür uygulayan devlet, elinde silah olan ve savaşmayı tavsiye edecek şekilde resim olan kitaplar basıp dağıyor.

Bu devleti kimler yönetiyor ya. 23 nisanda koltuğa çıkan çocuklar bile bunlardan kat kat akıllı öngörüşlü.

Ayrıca verilmek istenen mesaj şu aslında. Sözde dindar çocuklar yetiştirmek ve dindar görünmek. Ve oy avcılığı bunun başka bir nedeni olmaz. İşleri güçleri oy oy oy. Haram hela ver allahım, çoluk çocuk yer allahım sözünü düstur edinmiş bir hükümetimiz var hayırlı olsun.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• sevgi yerine savaşmayı bilinç altına yerleştiriryorlar işte çocukların sonrada acımasız bireyler çıkıyor ortaya

1|3
    0|0
  • Ben o %50yi suriyede, misirda goremedim :D. Evde oturup zirliyorlar ancak. Biz cikip baris deyince kotu oluyoruz. Onlar silahlandirmadan yana, arabulucuk yerine.

Sonra neden samimi bulmuyorsun.

Bulmam tabi.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu ülkede Eğitimsiz Eğitim Bakanı ,Kültürsüz Kültür Bakanı,Ağaç sevgisinden yoksun Orman Bakanı,Adaletsiz Adalet Bakanı, Hortumcu Maliye veEkonomi Bakanı, Tarımı öldüren Tarım Bakanı ,Eskinin Viskicisi şimdinin dincisi AB Bakanı ve faşist diktatör bir başbakan olduktan sonra dahan neler göreceğiz neler

1|2
    0|0
  • yüzde 50yi zor tutuyorlar

evde:DDDDDDD

aman haaaaaaaa

1|2
    0|0
  • kendileri öldürmeyi çok iyi bilirler çünkü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...