Rıza Kayaalp Dünya Şampiyonu! Güreşteki bu başarılı haberlerin art arda gelmesi, güreşin ata sporumuz olduğunu kanıtlıyor mu?

Rıza Kayaalp Dünya Şampiyonu! Güreşteki bu başarılı haberlerin art arda gelmesi, güreşin ata sporumuz olduğunu kanıtlıyor mu?Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen şampiyonada, grekoromen stilde 139 kiloda finalde Estonya'lı Heiki Nabi'yi 2-1 yenerek dünya şampiyonu oldu. Böylece milli sporcumuz Rıza Kayaalp kariyerindeki üçüncü şampiyonğa ulaşmış oldu.

2|2
1120

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle. Ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması çok önemli !

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 130 kg 139 değil neyse. Güreşte birkaç ülkede çok iyi ama en iyisi Türkiye zaten ülkemizde Güreş fazla önemsenmiyor fazla sporcu yetişmiyor. Zaten yağlı güreştekilerde mindere katılmıyor böylece Antreman yapılacak adam blunmuyor.125 kilodaki Taha Akgül bile 90 küsür kilodaki başpehlivanlarla antreman yapıyor. Her neyse gerçektenç. Her seferinde derece alıp bayrağımızı göklere çekip. Marşımızı dinlettiriyor. Buda şu anlama geliyor. Güreşte iyiyiz.

0|1
    0|0
    • Biraz tuşlara fazla basmışım. Ne yazdığımı kendim bile zor okudum. :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• Tebrikler

0|1
    0|0
  • Tebrikler! Maşallah

0|1
    0|0
  • Tabii yaa kim dalar bizim gibi

0|1
    0|0
  • kanıtlar nitelikte.

0|1
    0|0
  • ata sporumız yağlı güreş değil mi ben sıl bayn güreşçimizi tebrik ediyorum Türkiye nin ilk şampiyonu oldu harika bir başarı

0|1
    0|0
  • tabikiii

0|1
    0|0
  • Tebrik ediyoruz kendisini :D

0|1
    0|0
  • bilemedimmmmmmm

0|0
    0|0
  • bilmem

0|1
    0|0
  • Helal olsun valla

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• .

Başarı sürpriz değil bir sonuçtur.

Kahvenin ad sahibi ve anavatanı Etiyopya olmasına rağmen, Kolombiya ve Kosta Rika ürünün üstünde çok iyi çalışarak mükemmel kahveler üretmektedirler.

.

0|1
    0|0
  • Çalıştığım yere gelip ürün almıştı tanışma firsatım oldu.. gerçekten cüsseli ve öz güven sahibi müzmin biri gibi.. böyle insanlar sadece yaptıkları işe odaklanir. Başarısı inancından geliyor. Gözlerine baktın mı anlıyorsun..

0|1
    0|0
  • Evet öyle denebilir.

0|1
    0|0
  • o yüzden her kilolu erkeği rencide etmemek gerekiyor çünkü adam kilolu biridir ama kas oranı yüksekse ne diceksin bence onyargilardan siyrilmaliyiz

0|1
    0|0
  • Genlerimizde varken bu kadar sevinmek anlamsız

0|1
    0|0
  • evet..
    en azından bunlarda madalya alıyoruz..

0|1
    0|0
  • Tebrikler tabii ki müthiş bir başarı.

0|1
    0|0
  • Helal olsun adama ülkemizi gururlandırıyor

0|1
    0|0
  • Adam adam

0|1
    0|0
  • Masallah devami gelir

0|1
    0|0
  • Zencilerde boksun atalarıdır :D

0|1
    0|1
  • Aslan parcası

0|1
    0|0
  • Sanki bundan önce her sene kazanıyorduk😁

0|0
    0|0
  • Kanıt olmaz fakat güçlü bir millet olduğumuz gerçeği var :)

0|0
    0|0
  • dünyada güreş dedin mi akla biz geliriz.

0|0
    0|0
  • darısı olimpiuatlara

0|0
    0|0
  • Evet tebrik ederiz.

0|0
    0|0
  • Kanitlamaz. Eskilere bakin, takim halinde sampiyonluktan 3. luk.

0|0
    0|0
  • Zaten başarılı olduğumuz sınırlı bir alan var ata sporunda da elin gavuruna altın madalya vermek doğru olmazdı

0|1
    0|0
Yükleniyor...