Hepimiz için Gerçek Aşk....

Evliliklerinde heyecanın, aşkın bittiğini düşünen kadın : "Boşanmak istiyorum" dedi..

Şaşkınlıktan gözü açılan eş: Neden? dedi..

K: Sadece yoruldum.

butun gece susup düşünen eş sonunda dayanamayıp sordu: Seni caydırmak için ne yapabilirim?

K: Sorunun cevabını kendin bulup kalbimi ikna edebilirsen bu kararımı değiştirebilirim.

Diyelim ki bir uçurumun kenarında bir çiçek var. O çiçeği benim için koparıp ölümün pahasına bana getirmeye çalışırmısın? diye sordu kadın..

Ertesi sabah masanın üzerinde bir mektup ve boş süt şişesi vardı.

mektupta;

E: Sevdiğim Kadın.. O çiçeği Senin için Koparmazdım..

Bozduğun bilgisayarın önünde ağladığında, onu düzeltebilmem için ellerime ihtiyacım var..

Anahtarlarını genelde evde unuttuğundan senden önce eve koşarak gelebilmem için bacaklarıma ihtiyacım var..

Arabayla gezerken şehirde yolunu kaybettiiğin de sana yol gösterebilmem için gözlerime ihtiyacım var..

Evde oturmayı sevdiğinden, içine kapanlıklığını gidermem sana şakalar yapmam için ağızıma ihtiyacım var..

Ama seni benden daha fazla seven biri varsa , evet o uçuruma gidip ,o çiçeği senin için koparırım birtanem..

Mektubumu okuduysan ve kalbin ikna olduysa, Lütfen kapıyı açarmısın? En sevdiğin susamlı Ekemek ve taze sütle kapıda bekliyorum..

Evet KS ahalisi.. Aşk hep oralarda bir yerde.. Sadece Görmeniz gerek İnkar etmemeniz Gerek..

Varmı Farklı düşünen ya da Aksini idda eden biri?

Bu gercek Aşk Değilmidir?

0|0
27|10

En İyi Kız Görüşü

• Aşka inancım yok, olmayacak da.

Çok sevebilirsin, çok özleyebilirsin, çok üzülebilirsin, çok bağlanabilirsin vs..

Ama her zaman vazgeçmek bir neden vardır.

Malum hisler değişebiliyor.

Aşksa, eğer olsaydı hislerin asla değişemeyeceğini önce bana kanıtlamalıydı.

3|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• Gerçekten güzelmiş ama bana bunlar hep hayallerde gibi geliyor. O kadar sahte sevgilerle dolu ki bu dünya bunların gerçek olduğuna inanmak zor geliyor bana..

1|2
    0|0
  • Bence bu olanlardan sonra asıl kadının sevgisini ispat etmesi lazım, uçasım geldi şahsen burdan kadına :))

Hani derler ya 'kumarda kaybeden aşkta kazanır ' diye, aslında aşka kumar gözüyle bakarsak bir nevi kumarda da kazanılır. Şans meselesi belki birazda o insanı bulabilmek, onunla biaraya gelebilmek ..

0|2
    0|0
  • güzelmiş evet =(

0|1
    0|0
  • Boylesi var midir caba kismetimde ..

0|1
    0|0
  • Kadın tam dayaklıkmış ha :)) millet duygulu paragraflar yazmış ama ben azcık duygusuzum arkadaşım öyle bakamıyorum olaylara :))

0|3
    0|0
  • Belki de gerçek aşktır. Ama bence biz toplum olarak herşeyi kalıplaştırıyoruz. Nasıl her insan farklıysa herkesin dünyayı algılama şekli de farklıdır. Aynı şekilde aşkı algılayış şeklide. Belki bir başkası için bu aşktır ama benim için başka bir şey aşktır. Anlatabilmişimdir umarım. Güzel soru sormuşsunuz :) 5*

0|1
    0|0
  • ilk yıldızı ben çakayım aşk adamı :)))

aşk içimizde diyorum ya hep.başka yerlerde arama telaşı boşa.evlilik denen kurumda her daim olmasını beklemek çok sancılı ve de saçma.ama yine de insanların elinde.dediğin gibi görmesini , ortaya çıkarmasını bilmek gerek sadece.külliyen yok sayamayız var tabi.ama benmari usulü bir sistemle sürekli belli bir sıcaklıkta sabitleyip istediğimiz an ateşi körüklemek mümkündür.

1|2
    0|0
    • kesinlikle mümkündür.. Kişi yeter ki önce kendine değer versin.. Sonra değer vereceği insanı bulacaktır.. En azından ona değer vereni bulacaktır..

"Aşkın nabzı sevdiğimiz insanla bizim gözlerimizdedir.."

• ilişkiler ego savaşına döndüğüden beri aşk kalmadı ortada. öyle yaparsam böle böle yaparsam şöle olur'un hesabını yaparak yaşanan aşklardan pek hayır gelmez. kısacası gerçek aşkı bulmak için benlik duygularını bencilliklerini kibirlerini bir kenara bırakmaları lazım aksi taktide imkansız...anlatılan hikayede oldukça saf ve temiz böyle insanlar kaldı mı?

0|1
    0|0
    • Kaldı.. Benim tanıdığım boyle saf seven huzuru arayan Arkadaşım var..

Zaten bir ilişkide Bencilik var ise.. Mutluluk baki değildir.. ki o da Aşk değildir bana göre..

• Sorun yok sen gelıp anlatırsın.. bende bı erkek gozu ıle bakarım ;)

• tamam anlaştık :)

• bunun gibi bir yazı okumuştum

brad pitt ve angelina jolie hayatlarına dair brad anlatımıydı

ve ensondaki yazı ilgimi çekmişti

kadın erkeğin yansımasıdır diye

0|1
    0|0
  • Çok güzelmiş ya tek nefeste okudum

Vardır..

var olmalı..

0|1
    0|0
  • ne aşkı ya adam resmen uçurumun dibine gitmiş gözü almamış. Sonra ben buna iki edebiyat parçalayayım da yırtayık yimezler hacı. Hem kadındaki isteğe de bakar mısın ? adama geber dese en azından niyetini açık açık dile getirse :P

0|1
    0|0
  • Eksik bir his var ; beden bunu tamamlamak için yetersiz, sonra yeterli olması için bir çaba var ve buna ulaşmak için tinsel sonra zihinsel bir süreç var .Bunlar PLaton'a göre Eros demek. sevgiyle gelişen ilahi bişeyler taşımak demek . Bunu taşıyabilmek bir beceri ve buna sahip her insan içinde tanrıyı yaşatır. bu his hiç bitmeyedebilir. çünkü tanrı ölmeyedebilir, ne kadar inandığın önemli

0|1
    0|0
  • Daha önce okumuştum güzel bir hatırlatma oldu, teşekkürler.. Soruna gelince evet böylesi gerçek aşktır fakat kaldı mı artık bunun gibileri?

0|1
    0|0
  • Bu devirde sevgi yok böyle herkes kendi menfaati için yaşıyor eğer varsa da böyle bir aşk bu dünyada değil ancak hayallerimizde olur :)

0|1
    0|0
  • Erkeğin hala aşık olup olmadığını sorgulamış kadın ve kazanmış... Ama yalnızca bu bir hikaye... Nerede böyle erkek... :) Varsa elini kaldırsın da görelim...

1|1
    0|0
  • ben sonu biraz anlayamadım :/

türkçe çok iyi bilmiyorum herhalde

0|1
    0|0
    • adam markete gıdıp susamlı ekmek ve süt almıs karısının kapıyı acmasını beklıyomus..

• Damarda akan kan gibi gerçek bence bir insanı deli gibi özlemek onu uzun zaman görmediğinde yüzünün gözlerinin önüne gelmesi kim bunlar için yok diyebilir ...AŞK gerçek

0|1
    0|0
  • ":(((...bi an kotu hissettim

0|1
    0|0
  • bunlar hikayelerde kaldı öyle aşklar aşkları geçtim sevmesini bilenler bile kalmadı kadınlar cebe erkekler güzelliğe bakar bu devirde

0|1
    0|0
  • Uzun zaman sonra ilk kez gözlerim doldu... Bu yazıyı görmemi sagladgn icin tesekkürler...

Aşk'a hiç deginmeyeyim bir kere aşık oldum daha da olmam kapandı bu konu benim icin..

Sanrım evet bu gercek ask ..

0|1
    0|0
  • Herkes böyle bir aşk ister ama böyle olması için uğraşmaz kaybettiğimiz nokta bu :)

0|1
    0|0
  • O profil fotoğrafı sakıncalı.

0|1
    0|0
  • bu aşklar kalmadı be ... gercekten kalmadı

0|1
    0|0
    • Varda görmek .. Görmeyi istemek gerek.. İnanmak gerek...

• Elbette herseyın bir sonu var.. Yeter ki o süreden sonra verilecek kararların bize daha fazla zarar vermemesi..

• o halde hayırlısı

• bu aşk değil sevgidir tasardurcanım:)

0|2
    0|0
    • Adı her ne olursa olsun.. Güzeldir hislere sahip çıkmak kuzum ;)

Gel artık yeaaa.. Bi gel ya.. :D

• Bi zahmet tema tarafından korumaya alınmadan bir gel artıkım :D

• tamam tasardurcanım ahaha

• Of aska inaniyor musuniz. Ask dedigimiz sey peri masallari sadece..

0|0
    0|0
  • Saf aşka inanıyorum ama bunun için daha erken.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• aşk elbette vardır... hak eden nerede?

bilmezler aslında sevilenler genelde kendileri için gün içerisinde kaç defa acı yutkunmalara sebep olduklarını..

üzülen belki seven oluyor sonunda,ama asla kaybeden olmuyor!

ne güzel söylemiş NAZIM

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin

yorulmuşsundur;

nasıl etsemde yıkasam ayacıklarını

ne gül suyum ne gümüş leğenim var,

susamışsındır;

buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim

acıkmışsındır;

beyaz ketenli örtülü sofralar kuramam

memleket gibi yoksuldur odam.

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin

ayağını basdın odama

kırk yıllık beton, çayır çimen şimdi

güldün,

güller açıldı penceremin demirlerinde

ağladın,

avuçlarıma döküldü inciler

gönlüm gibi zengin

hürriyet gibi aydınlık oldu odam...

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin.

1|1
    0|0
    • Kocama hissettiğim aşkın önüne geçemez efenim hiç bişey :)) Sonuçta ayakkabılarda bir nevi onun için nasıl yetişcem boyuna yoksa :)

• Bana çok yapmacık ve absürt geldi ...

• şuan mantıklı düşünemiyorum tasardur abim

stresliyim karnım ağrıyor ve az önce kustum afedersin.

şuan bişi düşünemiyorum.

0|1
    0|0
  • Aşk tüm duyguların var olduğu bir olgudur

Kirleten pisleten insandır

Görmeden dokunmadan seversin hissedersin

Dünyan toz pembe olur Mantıksız olan herşey aşk gibi gelir

Mantığına uyuyorsa o zaman hayata 4 elle sarılırsın

İşte bu kısmı zor gibi görünsede imkansız değil

Sadece

Beğendiğimiz bedenlere hayallerimizde ki ruhları koyup aşk sanıyoruz,

0|1
    0|0
  • bende sabahın beşinde gidip börek almıştım çünkü en geç 5.30 da bitiyordu...hanımefendiye sabah 5 de mesaj atıım...bitanem kahvaltı yapmadan önce haber verir misin diye...kadın 10 da kalktı ne oldu sabah mesaj atmışsın diye...dedim sana börek aldım kahvaltı için...dedi ben arkdaşlarla dışarda yapacağm zahmet etmişsin sağol...bana böyle birşey yapacak o aklım uçardı...

0|1
    0|0
    • ohaaa o alfı soyledıgı an o boregı o hatunun burnundan ıcerı sokardım!

• işte bu kadar mesele ben sokmadım çünkü malım seviyordum...ben malım çünkü saf bir şekilde aşıktım...ben malım çünkü ona o kadar kıymet verdim ki hasta olduğunda bende hasta oldum ama işte gördüğüm kıymet bu kahroluyorum böyle olduğum için bu kadar değersiz basit olduğum için tek suçum harbi harbi sevmekti...

• Sıdmı yazdıkalrını okuyunca sana hak verdım.. malesef nededır bılınmez.. bız aşık oldukça insanların hayvan severlıgı tutuyo.. durum boyle olunca bız nekadar seversek sevelım.. tabıorı caiz ise öküz seviyorlar! ;)

• cok güzelmiş

0|1
    0|0
  • gerçek aşk bitmez kimse kimseyi kandırmasın aşk demek gözünün başkasını görmemesi ebedi onun olma istediğidir..

evlenirsem yorulup sıkılacağını sanmam ki evleneceğimi sanmam ekonomik olarak kötü kimseyi üzmeye hakkım yok

0|1
    0|0
  • aşk hep orada bir yerlerde ama biz mi gedecez aşka yoksa aşk mı gelecek bize...

0|1
    0|0
    • Hareket iyidir.. çabalamak verdiğin değeri gösterir.. Sahip cıkmak gerekir hislerimize..

• Buluyor da kıymet bilinmiyor... :S

• evet bir de o açıdan var...

• aşk diye birşey yoktur..sadece insanın bencilliğini kabul ettirme üzeinde hakimiyet kuracağını düşündüğü birine yönelmesidir...ben aşka inanmam...

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir yazı olmuş bence ...

0|0
    3|2
  • ben aşka hastallık derim ilacını zamana bırak:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...