Vine fenomeni Hakan H. nin Gomis Hakkında Attığı Tweet'te Maymun İfadesini Kullanmıştı Bu Tweet Hakkında Ne Düşünüyosunz?

Kendisi Çıktığı Bir Programda Maymun Kelimesini 'Irkçılık' Anlamında Söylemediğini Dile Getiriyor. Hatta Bu Konu Hakkında Tweet Atan Şahan Gökbakarı Eleştirip Sonrada Alay Edercesine Özür Diledi Diyebiliriz. Kendi Görüşüne Göre Irkçılık Yapmadı Belki Ama Siz Kendinize Söylediniğini Düşündüğünüz An Ne Düşünürdünüz? Bu Ülkede Volkana Ayı Diyorlar Meloya Pitbul Diyorlar Demek Ayrı Ama bir İnsana Bİr Tane Maymun Var Demek Ayrıdır. şu an Süperlig Olmak Üzere 18 Takımda En Az 12 ile 15 Arası Yabancı futbolcu Var ve Her Takımda 7-8 Tane Siyahı Oyuncu Vardır Biz Türk Milleti Olarak Ne Zamandır İnsanların Rengine Diline Dİnine Irkına Bakarak Muamele Yaptık? Daha Öncede Emre Belezoğlu Yapmıştı Ortalık Gerilmişti Hiç Hoş Birşey Değil Karşıdaki Bir İnsan Kim Bilir Nasıl Kırılmıştır. Siyahın Beyazdan Beyazdın da Siyahtan Bir Üstünlüğü Yoktur. ( Taraflı Tarafsız Yorum Bekliyorum Boş ve Hakaretli Yorum Olmaması Dileği İle Kimse Kimse İle de Tartışmasın Bunun İçin Görüşünüzü Yapın Sadece Arakdaşlar.) İyi Akşamlar.
Vine fenomeni Hakan H.nin Gomis Hakkında Attığı Tweet'te Maymun İfadesini Kullanmıştı Bu Tweet Hakkında Ne Düşünüyosunz?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• terbiyesizlik bide vine fenomeniymis senden fenomen degil cahilmen olur

0|1
    0|0
    • çocukta değil 36 yaşında birisi ve kullandığı kelime ortada maymun var demek çok ayrı Gomisin kalbi onun yüzünden daha beyaz bunu anlamamış hala

• tesekkurler 😊😊

• rica ederim renktaş ☺☺

En İyi Erkek Görüşü

• Pascal nouma en kral lafı söyledi bu konuda
    Yüreği olan bana gomise ya da başkasının yüzüne söylesin hadi diye

0|1
    0|0
    • Pascal adamdır adamın dibidir cogu insandan daha insandir adam ülkesinde degil burda yasiyor kimse onun gibi olamaz

Kızlar Ne Diyor 1

• söylediği şey söylenmemesi hereken bir şey ama Ahmet Çakar tam bir şovmen ve asıl şeref yoksunu olan o dur

0|1
    0|0
    • ahmet çakar zaten ayrı bir canım şov yapmanın siyasi konuşmanın anlamı yok ben hakana ne kadar sinir olduysam ahmet çakara daha çok sinir oldum ben izin verirsem konuşacaksın felan filan konuşması sinir etti

• bencede şov peşinde olmasa vatan hainliğine çekmez olayı

• zaten ırkçılıktan sonra konuşmaları şov bilerek hazırlanmış birşey

Erkekler Ne Diyor 5

• şimdi toplum olarak dilimizinde ayarı yok bu bir gerçek ama tepkimizinde bir ayarı bir standartı yok. Yani bu olay ve emre belezoğlu olayında tepki yüksek sesle dillendirilirken mesela https://www.youtube.com/watch?v=3XsrQEjjOvM şu videodaki rangi bozuk ve yamyam laflarına aynı tepki insanlardan yükselmiyor ve o dönemdede yükselmedi. Yani bir twitter kullanıcısının twittinden yaygara koparılırken kurumsal bir temsiliyeti olan bir kişinin benzeri ağırlıktaki bir lafında kayıtsız kalınabiliyor. Ya gerçekten böyle millet olarak ırkçılık olaylarına çok hassasız ya da adamına göre muamele yapan çifte standart bir toplumuz.

ya da bana göre benim yorumuma göre belkide derdimiz ırkçılık falan değil aslında.

Derdimiz antipati duydugumuz insanların bu tarz açıklarını yakalayınca o kişilere fırsat bu fırsat deyip çuhlanmak sanırım. Türkiyede ABD ve avrupada ki gibi bir ırkçılık refleksi ve duyarlığı yok onun için bu tepkiyi samimi bulmuyorum.
    Son olarakta bu tarz dili doğru bulmuyorum herkes eşittir...

0|0
    0|1
  • Karaktersizin teki biri ona maymun dese kavga eder yumruk yumruğa hakaretin ötesi soylelemesi gerekiyordu ırkçılık yaptı özür dilese dahi bu leke üstünde kalacak. Bunlar nasıl fenomen olabiliyor yahu topluma örnek olmaları gerekirken yaptıkları eylemler yanlış 😊

0|1
    0|0
    • hocam ben o tweet e ınstagram üzerinden spor sayfaları aracılığı ile gördüm kullandığı yanlış tabirden dolayi kendisine küfürlü mesajda attım yapılmayacak birşeyi yaptı şu an kendi takımında da siyahi oyucu var mesela yeni transferlerinden birisi siyahi birisi ve atatürk heykeli ile fotoğraf cekilmiş birisi ne güzel bir kare kendi takımındaki oyuncuya bu lafı kullanırmıydın diye soruluyor hayır diyor koyu bir fenerbahçeli hiç bir şekilde ırkçı konuşması yapmaz

• Evet hocam insan olarak yapılmaması yazilmamasi gereken önemli hususlar bunlar takımları geçtim insan olarak yapılmaz ama bir gaflete düşmüş sanırım insalah bir daha böyle olaylar ülkemizde yaşanmaz 😊

• dönsün kendine baksın bu
    hep bir kendini reklam etme çabaları vol bilmem kaç

0|1
    0|0
    • cem yılmaz ile tartışmaya giren salak koyu fenerliyim diyor hangi takımlı olursan ol senin tuttugun takımda da siyahı oyuncular var yayında kıvırttıda kıvırttı

• düşünülecek bir şey yok.
    karaktersizlikten başka bir şey değil. şeref yoksunu biri

0|1
    0|0
    • özür dilese bile o tweet her yerde karşısına çıkacak hemde siyah bir leke olarak o zaman anlayacak ırkçılığı

• Turkcede kucuk cocuklar maymun diye sevilir, Gomis in yasi bayagi var, irkcilikdir.

0|0
    0|0
    • abim bunun küçük çocukla alaksı yok he şu şekilde deseydi en azından ırkçılığa gitmezdi belki adam maymun gibi çok haraketli her yerden çıkıyor çok iyi felan deseydi bu konu bu kadar büyümezdi belki ama belki gomis o an onu duydugunda ne hissetmiştir zor bir durum yani

• Aynen katiliyorum. Bu saatten sonra toparlamak zor.

• toplayamaz zaten her yerde attığı tweet karşısına çıkacak nere yazsan hakan hepcan diye direk o tweet çıkıyor

Yükleniyor...