Zaman ilerliyor.Evet ilerliyor da ama...

Doğalı 19 yıl olmuş.Kimileri için az benim için fazlaca.Küçükken her şey güzeldi lay lay lom mutluyuz havaları.Gelsin oyunlar gitsin oyunlar.Ergenliğe geçtik onda da sorun yok.Yine bir dünyadan haberimiz yok.Ben büyüdüm havaları takılıyoruz.Cebimiz de harçlık.İstediiğin gibi harca.Ders çalışmana gerek yok çünkü gelecek nedir hiç bir fikrin yok.Millet bir moda diye tutturmuş sen de onların peşinden.Bir de en ballısından bir sevgili var vıcık vıcık bir mesafe.Biz evleneceğiz havası vs vs.

Öyle böyle boştan geçti zaman ne kendine yön verebildin ne de geleceğine.Para harcarken hiç düşünmedin bu nasıl kaznılıyor.Hiç ders çalışmadın çünkü anne babanın seni okutmak için neler çektiğini bilmiyordun.Onlara karşı bir sorumluluk ta hissetmiyordun.Sonra mı ?

Yavaş yavaş girdin ya yetişkinler dünyasına hayat boktan naraları başladı.babandan anandan para istemeye utandın.Bir sorunun oldu söylemeye utandın.İlk kez bu kadar uzaklaştın evinden barkından özledin için sıkıldı ama ağlamaya utandın.Gelecek denen şey ne lanetmiş anladın.Kara kara düşündün.Para harcarken kara düşündün.Okuldan sonra iş bulamazsam dedin yine kara kara düşündün.Öyle ya da böyle düşünürken geçti zaman geçti ama ben bir şey anlayamadım.Anlayan?

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Doğalı 18 yıl olmuş, belki fazla sabırlıyım, nasıl çektim bilemiyorum.

çocukken mutlu değildik biz, lojmanın bahçesiden ibaretti dünyamız, babam nöbete gittiğinde dönecek mi? diye düşünmekle geçti çocukluğum, annem çalıştığı içinde komşularımız büyütüyordu bizi,

ergenlikte çok sessizdim, anadolu lisesine gitmek yerine meslek lisesine gönderdi ailem.Bölümüm iyiydi gerçekten.

Ben hayatı orada öğrendim, insanların ne kadar iğrenç, pislik, kaypak olabileceğini öğrendim.Gereksiz konuşmadan nefret eden, çekingen, sessiz biriydim.Derslerim gayet iyiydi, hayatıma kimseyi sokmadım.Boş geliyordu bana çünkü ne geçecekti ki elime? bunun için zamanım yoktu benim.Zaten tipsiz, birşeyim.kimse uğraşmazdı benimle.Diğer liselerdeki herkes eğlencesine takılıp hayatını yaşarken, ben sabahın yedisinden akşamın beşine kadar bir demiri yontmaya çalışıyor, bütün gün kaynak dumanını soluyup gecenin ayazına eve gidiyordum.

son sınıfta haftanın 3 günü staj, 2 günü okul vardı, kışın soğukta donuyorduk ama en azından 230 lira veriyordu devlet bize.Babamın eline bakmadım o yıl.

şimdi ailem taşındı, 12 senedir yaşadığım şehir ilkkez yabancı geliyor bana iş sıkıntım olmayacak çok şükür.Çünkü devletin, deli gibi yatırım yaptığı yere bizi istihdam etmekten başka seçeneği yok.

belki çok fazla endişe edilecek hayatım olmadı, ama bugün nasıl geçiyor derseniz, hergün red in aynı sözünü söylerim:

"aynı bok, farklı gün."

0|0
    0|0
  • kız helal olsun sana hayatı iyi anlattın senin o yanaklarından öpmek istiyorum yani :D işte orda kafana dank etti hayatın ne olduğu parasız yaşanmayacağı artık para devrine geçtik her şey parayla artık para konuşuyor artık türkiye ne hale geldiyse aldı başını gidiyor bu devletin başındakiler adam olsa türkiye böyle olmaz şerefsizler kendi insanını sömürüyorlar

0|0
    0|0
  • evet dogalı 19.yıl oldu. kücükken mahallede oynardık.. sek sek ip atlardık istop oynardık taş devirmece sonra okul basladı.. ev- okul eglence derken büyüdük.. okul bitti iş hayatına basladık.. kız arkadaş edindik sevebilicegimiz birisi cıktı karsımıza.. evlenebilicegim birisi cıktı.. ve 5.ay sonrada askeriz hayat bizi yordu be usta :))

0|1
    0|0
  • Şu anda başımda 1, 2 dert var. 1.si evet aşkla ilgili. 11 ayımı geçirdiğim ama beni tamamen içinde bitirmiş bir kızla aynı okuldayız, çıkıyoruz ama aşırı ilgisiz çünkü aklını çeldi kuzeni olcak kevaşe. Ben bu derti sıkıntıyı atlatmadan okula da konsantre olamıyorum bu da 2.sıkıntım. Napmam gerektiğini söyleyenler çok oluyo ama onu her defasında okulda görmek, sensiz mutlu olduğunu görmek insanın canını gerçekten yakıyo ama bu derdi aşarsam geleceğim için yapmış olduğum bütün planlarım Allahın izniyle gerçekleşicek buna inanıyorum. Aşık olmam zaten bundan sonra. Kendimi soğutmaya çalışıyorum olmuyo da neyse. Kusura bakma içimde birikmişti

0|0
    0|0
  • Aferin gözüme girdin zekan ve farkındalığın hoş en azından bunları farkedebilmişsin ...dah bunların gramından haberdar olmayan nice salak var...

0|0
    0|1
    • gözüne girdiğim için mutlu mu olayım farkında olmayanlar olduğu için mutsuz mu?

• cinsiyetimiz hariç yüzde 90 nı aynı geçti benimde sen daha 19 sun ben 23 üm. benim anladığım tek şey var hayatı sevdikçe . hayal kırıklığına uğrarsın. bu dünya gerçekten boş . en iyisi öbür tarafa yatırım yapmak

0|1
    0|0
  • Dur sen daha neler gelicek başına. :)

0|0
    0|0
  • yazdıklarını okumadım çok uzun sanırsam çocukluk yıllarını özledin hepimiz gibi bırak boşver ilerdede bu yıllarını özlersin

0|0
    0|0
  • anladım anlamasınada yapabıldıgın sey sadece burda bıze ıcını dokebılmekse , durumun cok vahım dostum , dersler kotu gıdıyo dımı :)

0|0
    0|0
  • aramıza hoş geldin büroya gelen bütün stajerlerde aynı şeyi görüyorum ama anlatmak değil anlamak lazım

0|0
    0|0
  • zaman geçtikçe hayatı bombok bir hal alan arkadaşın hayatının özeti sanırım. :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...