Feminizm akımının bu kadar yayılmasına neyin daha çok etki ettiğini düşünüyorsunuz?

Kısaca Feminizm ;Kadınların hakları ve ilgi alanlarını konu alan heterojen konseptin belirleyicisi kadındır. Kadın ve erkek arasındaki toplumsal eşitsizliğin süregelmesi, feminizmin amacının kadının toplumdaki yerinin iyileştirilmesinin ve toplumda gerçek bir eşitlik durumunun sağlanmasına neden olmuştur.

Siz,Feminizm akımının bu kadar yayılmasına neyin daha çok etki ettiğini düşünüyorsunuz?

• Eğitimdeki gelişmeler ve kadının bilinçlenmesi
    62% (5)0% (0)56% (5)Oy Ver
  • Ekonomik gelişmeler
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kadının Çalışma Hayatına Katılımının Artması
    12% (1)0% (0)11% (1)Oy Ver
  • Feminist Gruplar
    0% (0)100% (1)11% (1)Oy Ver
  • Diğer Etkenler.
    26% (2)0% (0)22% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Galeyan.

Olayları olduğundan fazla büyütürler ve tüm bu çaçaron halleri de "feminizm" diyerek gizlemeye çalışırlar. Haklı yönleri elbette var ama çoğu kadın feminizmin "dişi terminatörlük" olduğunu sanıyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben Femenlere kesinlikle destek veriyorum.Erkeğin kadına olan ağza alınmayası davranışlarından ötürü Feminizim artmıştır.

0|2
    0|0
  • erkeklerin sadakatsizlikleri ,ilgisizlikleri

0|1
    0|1
  • A dedim.

0|1
    0|0
  • karşı cinsin tutum ve davranışları...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• A şıkkı diyorum ve ekliyorum. Kadının çoğunlukla Anadolu da ezilen taraf olması. Büyükşehirler de bile kadınların ezilmesi ve dayak yemesi cinayetler işlenmesi. Kısacası bilinçsiz eğitimsiz ataerkiliz diye geçinen erkekler.

0|1
    0|0
  • teknolojinin gelişmesi, ve iş hayatının fiziksel olarak kolaylaşması, dolayısıyla kadınların iş hayatına erkekler gibi girerek ekonomik özgürlük kazanması.

0|1
    0|0
  • dağların arasından sikkime giden bir yol var.

0|1
    0|0
Yükleniyor...