İstanbul Üniversitesi'yle İlgili Sorunlar...

Yazım uzn, lütfen sabrı olan okusun ve lütfen cevap verin. Çünkü gerçekten ellerim ayaklarım titriyor sinirden.

İlk senemde LYS'den İngiliz Dili ve Edebiyatı'nı kazandım. Fakat sorularım cevap bulmuyor 3 aydır. Çok basit aslında. Ben ilk kez üniversiteye başlıycam dimi? Doğal olarak hangi gün, saat kaçta başlıyor bilmiyorum. Kimsenin cevap vermeye de niyeti yok. şimdi bugün okulların açılış günüydü dimi? E bizim üniversite de bugün açılıyodu GÜYA. şimdi anlatayım ne oldu. Bugn erken bir saatte gittim ve Edebiyat Fakültesi'nde beklemeye başladım .Başka fakültelerden insanlarla tanıştım ama onlar da bir şey bilmiyor, dört dönüyor. Ama onlarla ilgilenicek memur var en azından öğrenci işlerinde. İDE'ninki yok. Ve saat 10 buçuğa kadar da gelmedi. Sonra ben, belki hazırlık sınavını geçememişimdir diye yabancı diller bölümüne gittim, orda mühendislerin mi ne sınavı yapılıyordu. Güvenliğe sordum, internetten öğreniceksin dedi. Ki ben okulu çözdüğümden 2 haftada, internet sitelerini, yabancı dillerin internet sitelerini ve kendi otomasyonumu her gün obsesif-kompülsif gibi kontrol ettim zaten. Ve sınavı olduğumuz gün gözetmen demişşti ki, sonuçlar 16sında yani bgün panolardan veya internetten öğrenilebilicek. Gittiğim Edebiyat Fakültesi'nde de, yabancı diller bölümünde de panolarda böyle bir şey yok. Yabancı diller sitesindeyse 2012nin listeleri var. Yalnız otomasyonda şöyle bir şey var:

Özlük bilgilerinden hazırlık / yabancı dil sekmesini tıklıyorum. Durumu: başarılı, notu: 96. Fakat o gözetmenin dediğine aklım takılı olduğu için ayın 11inde öğrendiğim bu bilgiye itibar etmiyorum. Diyelim ki doğru. Ders seçemiyorum, ders programım da yok. Amfimi bilmiyorum. Sanırım karışık anlattım ama siz bu basit sorularımı anladınız. -Benim ders programım nerede? -Ders seçimimi ne zaman yapacağım? -Hangi amfide eğitim göreceğim ve en önemlisi, hazırlığı geçtim mi bunu nasıl öğrneceğim?

Başıma gelen talihsiz bir olay: Bugün bilen bilir 4. kattaki İngiliz filolojisinde (bana orayı tarif etmişti rehberlik) birine sordum. Hoca mıdır profesör müdür ben bilemem. Bana yarın 8de bilmem ne hocanın gelmediğini, benim 2de derse katılacağımı söyledi. Şimdi ben bunu dikkate alayım mı? Üniversiteye 2de gidilir mi? Hadi bugün o kadın eve gitmemi söylediğinden oryantasyonu kaçırdım ama o haklı, yarın ders var. Ben yine nereye gideceğimi bilmez ve gerisin geri dönersem devamsızlık mı yapmış olurum? Ne olur? Allah peygamber rızası için bu sorularımı yanıtlayın. Çok naçizane sorulr bunlar. Bilsem vallahi billahi size sormazdım. Ama yeni lise mezunuyum bende, acıyın. Sorabileceğim başka kimse kalmdı. Çağrı merkezleri sürekli meşgul. Ne e-mail adresleri ne Facebook ne Twitter hesapları yanıt yazıyor. Gerçekten ne biçim üniversite anlamadım.

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• okudum ve öğrenci işlerini aramayı akıl edemedin mi?

0|0
    0|0
    • öğrenci işleriyle ilgili ne yazdığımı görmediğin için, hayır okumamışsın.

• umarım dediğiniz gibidir. ama bir faktör de ailem. bu akşam her şeyin benim suçum olduğundan başlayarak asosyalliğime kadar getirdiler konuyu.

• sıkıntı yok. raad ol.

Kızlar Ne Diyor 1

• ders programını indir netten . ne yazıyorsa o. i.ü ye asla güvenme sana o kadar söyleyeyim.sınav günü sınav saatimi erkene çektiler. giremeyen arkadaşlarım oldu ve son sınıfta saçma sapan bir şey yüzünden dönemleri uzadı.

0|0
    0|0
    • tahmin edebiliyorum dediğim gibi 2 haftada anladım okulu. programları da çok karışık bunların yaa. pazartesi salı çarşamba perşembe cuma yazıyor herhangi bir tarih yok ne zaman başlayacağına dair.

• daha küçüksün. kendini büyük görme :)

• büyük gördüğümden değil.

Yükleniyor...