Siz hayatta neyi arıyorsunuz

İnsanın değeri nedir? sorusuna Mevlananın verdiği cevap

Aradığı şeydir. der.

Yani bu hayatta neyi bulmaya çalışıyor neye özlem duyuyor neyi önemseyıp o yoldan gitmeye çalışıyor aradığına ulaşmak için. Madem insanın değeri aradığı şeyse peki siz hayatta neyi arıyorsunuz?

0|0
9|17

En İyi Kız Görüşü

• sevgiyi saygıyı kardeşliği arıyorum yani bu 3ünü toplayınca eşittir insanlık arıyorum ama en başta kendimi hesap ediyorum ölçüyorum ona göre çevreme bakıyorum içtenlikle söylüyorum hayatımın her bir köşesinde aradım.. bazen buldum sandım ama yanılmışım arkadaşlık dostluk sevgili kardeşlik bu insanlık alemi nere gidiyo herkes kendi havasında kimse kimseye burun indirmiyo girdiğim ortamlarda hep bunu hissediyorum güncel haberleri takip ederken şunu farkettim hayvanlar insanlara göre daha sevgi içindeler ve daha akıllılar hatta geçen gün haberde kedinin bir çocuğu yürütmeye çalıştığını gördüm ilginçti bunun gibi daha benzer haberler..

0|0
    0|0
    • Çok haklısın düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum iyilik arıyoruz kendisinin arıyoruz bu cengamede artık kendimizi de kaybediyoruz

• bence ütopya aramamalısın.herkesden ilgi sevgi pofpoflanmak beklersen dostsuz kalırsın.sonuçta hepimiz insanız hatalarımız günahlarımız var.peygamber değil evliya değiliz.herşeyi hep karşıdan bekliyoruz.hep haklı olan biziz herkes bizi aramalı,üzmemeli,kırmamalı.böyle olunca ister istemez pskolojik sıkıntılara giriyoruz.iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırdığımızda mesele kalmaz.hatasız dost arayan dostsuz kalır.

• ben hatasız dost aramıyorum herkesin hatası olur ama bir küçük hatalar vardır birde büyük hatalar şimdi hatalar çok büyük farkındaysan ben başta kendimi hesap ediyorum ölçüyorum dedm ama kimse kendini sınamıyo hani hatalarını yaptıklarını büyük hatalar sorunlarda olsa önemsinmiyo sorumluluk denen bişey varken onu yapmıyolar insan kendine çeki düzen vermeli ya işte bu yok saldım çayıra düşüncesindeler

Erkekler Ne Diyor 17

• biraz huzur sadece

1|0
    0|0
  • huzuru arıyorum

1|0
    0|0
  • Bişi aramıyorum. Sadece onunla Dance ediyorum!

0|0
    0|0
    • Ne değerde olduğunu söylediğin için sağol

• Bana ne! Ben böyle düşünüyorum. Yaşadıklarımla da doğruluğunu ispatlarım, kimse karşısında savunamaz.

• beni ben olduğum için seven, benim gibi düşünen, ona karşı tamamen açık olabileceğim bir insan...Nasipse tabii olmazsa sağlık olsun nede olsa alıştık yalnızlığa, biliyorum ki; içimi döktüğüm, herşeyimi paylaştığım, içimdeki o karanlık ve soğuk köşe beni kolay kolay terketmeyecek.

Yalnızlık herşeyimi bilen en yakın hayat arkadaşım benim.Belki gün geçtikçe kafayı sıyırmaya yaklaştırsada beni...

0|1
    0|0
  • İş arıyorum nasipse güzel bir iş lazım :D

0|0
    0|0
  • çalışmak çalışmak sen okuyup calısırsın ben kendi işimi yapar calısırım evlenirim karımla cocugumuza bakarım ıyı bı ıs ıstersın olmaz ıyı bı cocuk ıstersın olmaz basın beladan kurtulmaz ve tahtalı koy!

0|0
    0|0
  • şu kaybolan tişörtümü arıyorum yahu, ama hala bulamadım.

1|0
    0|0
  • dıbını bulamadım onu arıyorum ne yalan solım :D

0|1
    0|0
  • Bu benim sırrım :)

0|0
    0|0
  • insan böcekten bile çirkin bir varlıktır, o yüzden hep güzelliği arar ya ;)

0|1
    0|0
  • Birşey aramıyorum,para dışında :D

0|0
    0|0
  • O'nu arıyorum...

0|0
    0|0
  • iffetimi ariyor kader kosmet isi

0|0
    0|0
  • giden günleri

0|0
    0|0
  • sanırım belamı arıyorum

0|0
    0|0
  • güzel soru birşey aramıyorum sadece sonunu merak ediyorum

0|0
    0|0
    • Hayatın mı

• Teşekkür ettim tekrar selametle

• ameleyim bacım ben hiç bişey aramıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yasamaya bakiyorm. Ve baglanmiyorm

0|0
    0|0
  • Huzur istiyorum hayatta en zor bulunan şey bence huzur. Eğer huzurunuz varsa mutluluğunuzda vardır. Gerisi zaten kendiliğinden gelir..

0|1
    0|0
  • neyi arıyorsan o sensin.. işte ben de kendimi arıyorum

0|0
    0|0
  • Özellikle aradığım ihtiyacını duyduğum bişey yok ama insanlığın daha saygılı olduğu bir dünya arayışı oluyor düşüncede

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey aramıyorum

0|0
    0|0
  • Her insanın aradığı şey kendine göre değerlidir

0|0
    0|0
    • Aradigin şey senin için tabi değerli olabilir ama sen neyi arıyorsan senin değerin odur anlatmak istediğm bu

• şimdilik ks de kaybettiğim bir üyeyi arıyorum

0|0
    0|0
  • tek aradığım güzel bir hayat,sadık bir eş,mutlu bir evlilik..dinini tam yaşayabilmek

0|0
    0|0
    • Değerin ne güzel mis. Rabbim gönlüne göre versin arkadaşım düşüncelerine ben de katılıyorum :)

• bir dakika..bakayım

• tamamdır.ayarı değiştrdm

Yükleniyor...