Türkiyedeki okulların avrupadan çok geride olması

evet bugün okulun ilk günü lise4e gidiyorum 18 yaşındayım meslek lisesi bilgisayar bölümünde okuyorum. saat 07.00 gibi okula gittim öğlen 14:30da çıktım. bir sürü bölüm dersi sayısal ders sözel ders birbirine girdi. dünya'nın hiçbir yerinde böyle uzun eğitim yok. hatta avrupa'da okul eğlence merkezi gibi. okulun içinde kantin diye bölüm yk. restaurant gibi bölümler var. eğlence amaçlı olarak inşaa edilmiş hepsi. okulun içinde internet kafe, playstasion salonları, her spor dalına uygun sahalar kıyafetler, hocalar falan on numara. her şey var. orada da sınıfta kalabilrsin ama oradaki sınıfta kalma oranı buradan çk düşük. oradaki herkes geçiyor. çünkü sıkı eğitim yk. öğrenciler çok serbest ve stressiz okula gidiyorlar. onlar için okul eğlence. biz geçme stresi ile yanıp tutuşalım.türkiyedeki okulların avrupadan çok geride olması hakkına siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• çok uzun konu bu ya saatlerimi alabilir girmeyim canım ama şunu bil kılavuzu akıl ve bilim olmayan bir milletin herhngi bir şeyinin düzgün olması mümkün değil herşeyin özü bu

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bizler yarış atlariyiz lütfen . Tek gayemiz sınavlardan yüksek not almak. (!)

Almadigimiz zamanlarda intihara kalkismak gibi hobilerimiz var.. (!)

Çünkü bizlerin sosyal yönleri yok, varsa bile haberimiz yok henüz bazı yonlerimizi sivriltemedik..

İzin vermediler. Kafamizi kitaba gömdük .

Dünyadan bir haberimiz. Bizler böyle iğrenç ot bir nesiliz...

0|2
    0|0
    • biz ot gibi nesiliz evet. şu öğrendiklerimden hiç biri işe yaramıyor. bölüm derslerini bile katıyorum. gidiyor bana bilgisayarın içindeki parçaları ezberletiyor. ulan yarın öbürgün işe girdiğimde patron bana parçaları mı soruck

• Hayatı ogretmeleri gerek sadece ezber bilgi değil

• katılıyorum

• daha yeni yeni gelişiyor. bizim zamanımızda üst sınıflardan kitap kovalardık temiz bulunca seviniyorduk :/

0|0
    0|0
    • :) bu ülke gelişmez bu gelişme aşaması ise eğer... okuduğum okula okul demeye bin şahit aşağı yukarı 60 senelik bina amcamlar da oradan mezunlar :S

• ee o da zamanla olacak işte

• zaman geldi geçti artık. biz avrupa'ya yetişemeyiz. anca tablet dağıtımı her yerde tamamlanır. avrupa'da başka teknolojik alet dağıtılır. mesela eski okulları yıktırcaksın. bunların çoğu deprem riskli. bizim kalorifer bozuk halde bir ay okuduk yav valla sövesim var şuan. kusra bakma allah belasını versin bu sistemi yapanların.

• Burası Türkiye .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• daha yeni yeni okullarımız gelişmeye ce yenilikler gelmeye başladı. Bundan önce atam izindeyiz diyerek 80 yıl yatan zihniyete sormak lazım bunun hesabını.

1|0
    0|3
    • o zamanki durumla şimdiki durum çok farklıydı. şimdi imkan var, icraat yok

• Avrupadaki okulların seviyeine getirmeye çalışılıyor ama Türkiyede akpnin yaptığı herşeyin iyisinide kötüsünüde eleştiren bir zihniyet ortaya çıkmış. Bir hükümetin herşeyini yanlış bulunuyorsa bu yandaşlıktır.

• kardeşim eleştireceğim tabiki. ortada bir yanlış varsa söyleyeceksin durumu anlamayanlara. ben yaşamış biri olarak söylüyorum, böyle berbat bir sistem olamaz

Yükleniyor...