Anarko feminist hareket hakkındaki fikirleriniz?

Var mı merak ediyorum.

Nedir anarko feminizm?

Önüne anarko sıfatını alan her ideoloji ve kavram gibi, yürütülen feminist hareketlerin anarşizmle bütünleşmesidir.

Ne güzel kadınlardır mor-siyah renge bürünmüş, kadınlıklarını kimseye sormadan, var oluşları gereği yaşayabilen kadınlar.

Aranızda anarko feminist kadınlar varsa saygıyla selamlıyorum.

Kişisel fikrime göre, kadınların egemen olduğu bir toplum hedefleyen bu değerli kadınlar, şimdilik eşitlik ilkesi için mücadele vermekte. Kendileri, kadınlığın kutsallığını ve değerini keşfetmiş olmalı.

Bir gün başaracaklar.

Kusura bakmayın beyler, dünya kadın egemenliğine doğru gitmekte :)

Güncellemeler:
Profil fotoğrafımla söylemlerim arasında tezat olduğu söylendi. Diyorum ki; ben kişisel olarak ideolojiler ve inançlar üstü fikirlere sahip birisiyim. Var olan hiçbir ideoloji ve inanç sistemi benim algılarımı açıklamaya yetmez, yetemez. Saygılar.

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Feministleri bir turlu sevemedim. Kadin-erkek esitligini de hic savunmadim. Kadin kullanmak, erkek kullanilmak icin var. Women rule, men serve. Budur yani. Gozune soka soka kural koymadikca da her seyi yaptirirsin bir erkege. Ozellikle bir turk erkegi, genetik midir, cevreden midir nedir. Boyle masumcuk, caresiz kadina yardim etmeye pek merakli. Ha tabi guzel, cekici degilsen yandin o ayri.

Onun disinda. Tanrica İnanna takintim da bos degildir. Tanri ne zaman sadece erkek oldu. O zaman sicildi bence. Yoksa gayet basarili oldugumuz yanlar ovuluyordu. Hatta sumer tabletlerinde inannanin cinsel organi icin. Holy vulva kullanilir. Simdi gel gorki mecliste vajina desen oyy ayip.

0|0
    0|0
    • Ataerkil dinlere ölüm!

Yaşasın Innanna

• Deniyorlar su an. Basarili olabiliriz :). Zira besleyici ozellik bizde var. İki sperm imkansiza yakin.

• Neyse ki ben atlattım o durumları. Gelecekteki erkekler düşünsün, gereksiz olacak olan onlar :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Kesinlikle feminist oldugumu soyleyebilirim .ama kadın egemen bakış açısının pek de ataerkillikten farkı olmadığını düşünüyorum.bu yüzden daha hümanist daha eşitlikçil olunmalı.

0|0
    0|0
  • Feministim ama anarşist değilim

1|0
    0|0
  • Ulus devlet bayrağı koyan birinin, anarkodan bahsetmesi ve desteklemesi saçma.

0|0
    0|0
    • Bakın bakın, işte dikkatli ve bilgili bir hanımefendi daha. Güzel tespit. Lakin öyle sanıyorum ki, bir profil fotoğrafıyla da kişinin birikim ve düşünceleri belirlenemez, öyle değil mi hanımefendi? Ayrıca bayrak orada sadece fon :)

• son söylediklerimin verdiğin cevapla hiç ilgisi yoktu... işine gelmeyince konuyu ters tarafa çektin...

• engelledim üzgünüm.

• ama değilim anarşist feministim.

0|0
    0|0
  • Anarşistim ama feminist değilim .

0|0
    0|0
    • Bakalım hangi kombinasyon cevaplar gelecek başka :D

şey olabilir; anarko feministim ama kadın değilim.

• Anarko-nihilistim ama feminist değilim.

0|0
    0|0
  • alakasiz olcak ama sormak istiyorum.yunanistan bayragi ? yanlis anlama amacim kotulemek degil.yunan misin?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• anarko feministlerin "kadın egemenliği" oluşturmak gibi bir dertleri yok ki,hatta genel olarak egemenlik karşıtıdırlar..feministlerin de erkeklerle değil "erkeklik"le "erkek egemenliği"yledir sorunları ki haklılardır da ...destekliyorum kendilerini..

0|0
    0|0
Yükleniyor...