Sizce "Faşistleri öldürün" kendi içinde ironik bir cümle mi?

Hitler'in Yahudileri öldürün dediği gibi, faşistleri öldürün dersek bu ironik bir durum mu olur? Ne düşünüyorsunuz, "Faşistleri öldürün" diyen faşist midir?

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• ne ekersen onu biçersin. birisi senin evine gelip senin canına malına namusuna kastettiği zaman ne yaparsın ? ben karşı koyarım. insanları zevk için veya bir düşünce bir saplantı uğruna öldüren insan bence artık uslanmaz. yedisinde ne ise yetmişinde de odur. ha faşist insan ölmeyi hakeder demiyorum o kadar da değil ancak doğal olarak insan kendisine yöneltilen bir tehdidi yok etmek veya durdurmak ister. hayvanları ele alırsak kendisinden daha güçlü veya dengi bir hayvanla savaşan hayvanları görmek mümkündür. bu canlıların doğasında vardır. savunma mekanizması adı altında tercüme edilen yapı hayvanlarda bitkilerde insanlarda yani tüm canlılarda vardır. ancak birisi insan öldürüyor diye o insanı öldürmek gerçek bir ironidir. olaylar bizim gördüğümüz gibi gelişmemiş olabilir.bana göre kendini,ailesini vatanını dinini savunurken öldüren insanlar faşist değildirler.bana göre diyorum çünkü bazı insanlar öyle olduğunu düşünüyor. sen vatanını koruyan bir askeri düşmanı öldürdüğü için öldürürsen bu saçmalığın daniskası olur. ancak bir faşisti tehdit olarak görüp ortadan kaldırmaya çalışmak biraz mantıklı gelebilir. ama bir faşisti amaçsızca sadece faşist olduğu için öldürmek faşistlikle değil ruhsal veya zihinsel bir dengesizlikle açıklanabilir. faşistliğin doğasında ironi vardır zaten. düşük zekalı,kendi derdini anlatamayan sorunlara çözüm bulamayan insanların yöneleceği bir şeydir bence

0|2
    0|0
  • Faşizm hastalıklı bir düşüncedir, faşizmi savunmanın düşence özgürlüğü ile alakası yoktur. Faşizm suçtur.

2|0
    0|0
  • Olup biteni bu kadar sığ yorumlamayın. Her insan faşist değildir, kendisi gibi olmayanları da isteyebilir. Ama kabul görmeyen bazı davranışlar vardır. Örneğin pedofili (subyancılık) bir tür sapıklıktır, faşizm de bir tür sapıklıktır. İnsanları sadece farklı ırktan olduğu için öldüren sapık, yok edilmesi gereken bir görüştür bu:

link

0|0
    0|0
  • Faşizmi yasaklamak da faşistçe bir davranıştır. Yani evet, ironiktir.

Faşizm, kendisi gibi olmayanı ya kendisi gibi yapan ya da yok eden anlayışın adıdır.

0|0
    0|2
  • "tüm faşistler ölmeli" derse daha ironik gibi gibi

0|0
    0|0
  • Faşist öldürmekle faşist olunmaz!

0|1
    0|0
  • zevk için oldurenle yasamak ıcın olduren aynı seymıdır

0|1
    0|0
  • Her insan faşisttir aslında, kendinden başkasını istemez.

0|0
    0|0
  • Öldürmek faşizm değildir.faşizm tekci zihniyettir

0|0
    0|0
  • öyle bir cümleyi bu sorudan başka bir yerde göreceğimi veya duyacağımı sanmıyorum

0|0
    0|0
  • evet

fasisttır

dunyayı kurtarma istegi aslında cogu zaman dunyayı yönetme içgudusu içinselidir.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Faşistçe olur.

0|0
    0|0
  • "her genelleme yanlıştır" cümlesinin de bir genelleme olduğunu düşünürsek paradoksal bir durum içerisinde cümle hem doğru hem de yanlıştır... "faşistleri öldürün" cümlesi de aynı buna benzer, faşizme karşı faşist bir eylemi salık verdiğinden hem faşizm karşıtı, hem de faşizan bir tabirdir...

1|1
    0|1
  • Faşizm, mussolini'nin otoriteryanizme dayalı milliyetçi ideolojisidir sadece. Bu kavramın içini boşaltıp ota b.ka ''faşizm faşist'' demek saçma

1|2
    0|0
  • faşitleri öldürün diyen faşittir.

bence faşitleri öldürebiliriz.oylayalım diyen demokratik bir yola girmiş olur.

faşitleri öldürmek konusunu konuşmadan faşist öldürmeye başlayanlar duruma göre ahmak olabileceği gibi, anarşist de olabilirler.

örgüt kararı alıp faşist öldürenler komünist mi olur?

o değil kazara bir faşist öldüğünde gülen ne olacak:(

0|1
    1|0
  • Fasizmle yonetilmek isteyenlerin de varoldugunu dusunursek oldurmeye ne gerek var.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.

0|0
    0|0
  • zeka ürünü bir ironi var burda.

0|0
    0|0
  • evet öyle bnce

0|0
    0|1
  • faşistleri sevmeyen birisidir