Günahkarsınız ve hafızanızı kaybettiniz.

Mesela diyelim çok günahkar bir insansınız o kadar ki hayatınızda işlemediğiniz günah kalmadı.Her türlü pisliği yaptınız ve %100 cehennemliksiniz. Bir gün araba çarptı hafızanızı kaybettiniz ve eskisinden tamamen farklı bir insan oldunuz bu durumda eski günahlarınızdan sorumlu tutarak cehenneme gönderilmeniz ne kadar doğru veya mantıklı?

Güncellemeler:
Herkesten farklı açıklamalar geldi.Ve istediğm açıklamaları da aldım sayılır aslında bir peki öyleyse ben hafızamı kaybetmeseydim belki bir ay sonrasında tövbe edip imana gelecektim hafızamı kaybederek bir kez ölmüş mü oldum yoksa?Tövbe hakkım elimden alınmıyor mu?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• o günahları işlerken aklın başında mıydı ? evet. o zaman çekeceksindir.

0|0
    0|0
    • tövbe hak her zaman vardır

• Aklım başımdaydı evet ama ölmeden evvel tövbe etme hakkım var mı yok mu ? Ne de olsa allah affedici değil mi herşeyi affetmiyor mu?

• okumuyormusun sen ? tövbe hakkı her zaman vardır dedim aşağıda.

Kızlar Ne Diyor 5

• hafızanı kaybetmeden önce herseyın bılıncınde olarak günahın gunah oldugunu bılerek islenen her gunahın cezasını ödeticek ALLAH öe tarafta orda kendı yaptıklarını izleyecek duyacaksınn zaten

0|0
    0|0
  • Bir insan hayatının son 5 dakikasında bile doğruyu görse cennete gider..

Biz unuturuz bazı şeyleri ama Rabbim unutmaz..

0|0
    0|0
  • Ben cehenneme gitmeyi haketmiyorum ki hacı abi , günahlarımın bile iyi bir açıklaması var :/

0|0
    0|0
  • hafızanı kaybetmeden önceki günahların bedelini mutlaka ödersin.çünkü o günahları işlerken aklın başında ve bilerek yaptın

0|0
    0|0
  • çok uzun emelli konuşuyorsun. bir ay sonra tövbe. tövbe ertelenmez ki.

0|0
    0|0
    • Peki sen her anını tövbe ederek mi yaşıyorsun veya ne zaman tövbe edeceğini biliyor musun?Veya ben zaten günah işlemiyorum diyip tövbe etmeyi düşünmüyor musun?

• her anımı tövbe ederek yaşamıyorum eğer günahlarıma tövbe ettiysem bir kere hayatımı zaten ona göre düznliyorum yaşıyorum. ama sen diyorsunki ben bir ay sonra tövbe edecem o ara kaza geçirdi hafızamı kaybettim öldüm. kalpleri niyeti yinede allah bilir hüküm vermek haddimize değil ama rabbim demez mi tövbeni niye geciktirdin diye ki öyle bile olsa seni affeder zaten bazı günahlarının bedelini ödeyip cennetine alır seni ya da tüm affeder o onun bileceği bir şey. ama sen uzun emelli olma yine de

• peygamber efendimiz yarın diyen helak olmuştur der. günü günü ertelersen nefsin körelir arkadaşım

Erkekler Ne Diyor 3

• eskidende bile bile yaptığı için yine cehenneme gider diye düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Merak etme orda hatırlatırlar.o ne la sarhoştum hatırlamıyorum hesabı

0|0
    0|0
  • Gayet mantıklı nasılsa eskiden de aklımız yerindeydi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...