Ya Big-Bang patlaması Tanrı'nın son mirası ise? Peki ya Evrenin Efendisi enoklofob hastasıysa?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki, soruyu nereye soracağımı bilemedim. Bu yüzden 'yanlış kategori' diyip, kaldırmazsanız sevinirim.

Çünkü bu soru her kategoriye ayak uydurabilir. Cünkü binbir çeşit soru soracağım.

Diğer kısmına ithaf eden, Kültür kategorisine değinen, kişilik sorularını ele alan ve belki de Aşk kategorisine geciş yapan bir soru soracağım.

Maymunlarla da oynaşacağız sorunun içinde çünkü.

Ve herşeyden en önemlisi, Tanrı'nın enoklofob olup olmama ihtimalini tartışacağız. Merdiven boyamaya benzemez bu.

Bu yüzden siz değerli Modlar soruyu kaldırmazsanız sevinirim.

Anlayışınız icin teşekkür ederim.

Son günlerde dikkatimi çekti, birkac kişi hep böyle 'farklı' sorular soruyor. Angelic zaten bu deli akımın kurucusuydu da bakıyorum bizim Madam da başlamış o işlere.

Bazıları o sorulardan sonra onlara yorum yapıyor; "Farklı olma çabaları bunlar" diye..

Hayır farklı olma 'çabası' değil bunlar. Var olanı bozup, sıradanlığı kırma isteği bu.

Ayrıca onlar zaten farklı. Bunun için çaba harcamalarına gerek yok.

Hem sizin gibi birileri icin mi çaba harcayacak onlar, sırf sizin gibi birisinin gözüne farklı gözükebilmek için?

Herneyse.

Söylesenize bir meleğin kanadına kaç tane sinek konabilir?

Peki ya bir meleğin kanadına kaç tane atı sıkıştırabiliriz? Olasılığı kaç bunun?

Olasılıksızın olasılığı kaç peki?

Geçenlerde bir günün sorusu vardı. "Büyüye inanıyor musunuz?" diye.

Bazıları "Evet, inanıyorum Kur'an'da öyle yazıyor" diye saçma sapan bir yorum yapmış. Hadi bana bir Experiyanus büyüsü yapta göreyim. Hem Kur'an'da yazıyor diye inanmak zorunda mısın? Ne sığ düsüncelisiniz siz öyle!

Ya Kur'an'ı 371 yılında aklını sıyırmış bir şizofren yazdıysa?

Pekala.

Madem büyüye inanıyorsun, büyü soyut birşey dimi? Onda hemfikiriz? Peki söylesene bana somut bir varlıktan nasıl soyut birşey çıkıyor?

Büyü madem birtakım araç gereçlerle veya 'sözlerle' yapılıyorsa, benim Şu an söylediklerim ne oluyor? Sihir mi?

Bir büyü basit birkac alfabenin yanyana gelmesiyle oluşabilen bir şey mi?

Az önce bulasık yıkarken ablam Nescafe ile birlikte yanımdan geçti.

Kokusunu içime çekip bir kez daha Nescafe kokusuna bayıldığımı idrak edip altını çizdim.

Hayır Şu an Nescafe içmiyorum.

Cennete inanıyorsan ve bir gün toprağa karıstığında Cennetin kapılarının arasından geçerken ya ayağın takılırsa?

Cehenneme mi düşeriz?

Peki ya Tanrı el sıkışmıyorsa?

İçimizdeki enerjiye veya düşünce gücüne inanan şu ahmaklar var ya. Kapsülle besleniyorlarmış. Madem.inanıyorsun tamam o zaman.

Hadi şimdi enerjini Evrene gönder, ordan sektir sektir bana ulaştır. Bekliyorum..

Bir iğnenin üzerinde 27 Perinin dans edebilme olasılığı kaç?

Borderline hastası mıyım?

Belirtiler vajinusmusa daha yakın gibi.

Benim disleksi olma olasılığım hesaplanabilir mi peki?

Gizli, sevmiyorum seni özgüvensiz yaratık. Sen git kumda oyna.

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bir süredir dikkatimi çekiyorsun. Erkek olduğun halde neden kız profili açıyorsun? Niye böyle aşırı öfkeli bir çocuksun ve bu sitede saçmasapan işler yapıyorsun?

Psikolojik tedavi görmeni öneriyorum, hakaret amaçlı demiyorum, gerçekten buna ihtiyacın var. Ters anlayıp küfredersen de sen bilirsin

Şu yazdığın şeyler inan hiçbir şey anlatmıyor, tam bir laf kalabalığı, curcuna, anlamsız cümleler zinciri ve senin içini kaplamış o büyük sıkıntının yansıması. A.A. da senin kız versiyonun. Kendinize iyi bakın

4|0
    0|0
    • Böyle adabınla yazılan hicbir şeyi ters anlayıpta küfür etmem ben.

Haklısın, tedavi görmem gerek sanırım.

Bu taşıdığım şey size normal gelmiyor.

• Hehe.

Ben sinirimi sorularİmda kusuyorum zaten biraz.

Ama sen konusmak istiyorsan konusabiliriz.

• ikimizin de arkadaşlık istekleri kapalı :)

neyse, yarın öbür gün bakarız, şu an geç oldu

Erkekler Ne Diyor 10

• Biraz sonra yazacaklarım sorudan tamamen bağımsızdır.

Bu kadar yazıp hiçbir şey anlatamamak...

Gerçekten takdir etmek gerekir.

Sürekli bir sitedekileri eleştirmeye çalışmak. Siz aynısınız, ben farklıyım demeye getirmek. Eleştirmene lafım yok. Şu kibir beni rahatsız eden.

"Enoklofobi biliyorum ben, borderline yazarım, vajinusmuslu bir kadınla da seviştim ama ucuz yırttım. Eski Hristiyan rahiplerinin tartıştıkları şeylere gönderme yapabiliyorum vs vs"

Bunca sorunu gördüm. Güldüm geçtim. Bu sefer cevap yazmadan geçemedim. İnsanın gözüne sokunca tatsız oluyor. Neyse, bana ne.

12|3
    0|0
    • dsadsa :D

• Sanırım tek derdim seni küçük düşürmeye çalışmaktı. Zayıf egomu tatmin etmek istedim. Çok işsizim. Hepsi ondan oluyor. vs vs

Doğru diyorsun. Yine gülüp geçmeliydim. Cevap vermemeliydim. Gereksiz bir çaba olmuş. Şakirtlere, kezzylere filan da yapıyorum. Bazen yazmadan geçemiyorum işte. Sana özel değil. Daha da gelmem bu cevaba.

• Aklıma bu link geldi.

Enerjiye ve düşünce gücüne inanan ''ahmaklar''danım, senin deyiminle.

''Ahmaklar'' önyargısı geçen cümlen dışındaki cümlelerin üzerinde tartışılabilir.

Evrenin Efendisi enoklofobik olsa, niye bu kadar insanı yaratsın?

Enoklofobik olduğu kadar, şizofrenmiş de, o zaman, bu varsayıma göre... :)

Okuyup izlemediysen, bunları öneririm sana...

Çünkü, ''bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.''

Kitap: link (d&r larda bulabilirsin.)

Film:

link

2|1
    0|0
    • Kitabını okuyup, filmini izlemeye çalışacağım. Teşekkür ederim.

Bilim ve Teknik dergisinde düşünce gücünün ne kadar zayıf oldugunu okumustum.

Bir maddeyi düsünce gücüyle hareket ettirebilmenin olasılığının 1.000.000'da 1 oldugunu okumustum.

Arkasında durdugum sey 'ici bos bir önyargı yuvası' değil.

• Eklemek isterdim ama inan pek vaktim yok. Yani zaten her zaman cep telefonundan giriyorum. Şu soruyu düzgün yazabilmek icin kac takla attığımı bilemezsin. Harfleri falan..

Yine de ekleyeyim madem. :)

Arkadaş listemde güzel görünürsün sen simdi. :)

• Teşekkür ederim. :)

Sen de koleksiyonuma büyük renk katacaksın. :)

• Keşke her sorunu farklı farklı olarak açsaydın da hepsine cevap verseydik. Burda sanki bişey içmişsin de onun kafasını yaşıyor gibi gözüküyor ve verilen cevabın hangisine ait olduğunu karıştıracak gibi gözüküyorsun. Bana kalırsa verilence cevaplarıda okumayacaksın :))

1|0
    0|0
  • Çoğunluğun malumu olmayan enigmatik kelimeleri kullanarak soru açmalarda fark yaratacağım diye gereksiz cümleler kurup egonu tatmine etme arayışında gördüm seni..

Haricinde kurulan cümlelerin arasına ecnebi kelimeler serpiştirerek aklınca havasını basan deniz anası vari yılışıklarıda sitede gözlemlemekteyim..Kelimelere örnek winner timing loser vs..

Öldükten sonra neler döneceğine dair beynindeki ikilemler ve karmaşıklıklara gelirsek..Rüyada gördüklerine müdahale edemiyorsan öldükten sonra seni nelerin beklediğini kurcalamayacak itaatini korumaya devam edeceksin..Motoru fazla zorlama aklını kaybedersin..

0|1
    1|1
    • Ah, evet. Cok pis egom vardır. Ağzına birseyler tıkıştırmadan duramam.

Yazdıklarınla beni yere serdiğini düsünücek kadar zavallı isen gülünclügün yegane malzemesisin demektir.

Ben yazmayı seviyorum çocuk, herseyi anladın da bunu mu anlayamadın bir tek?

Sözlerin üzerime alınamayacak kadar çürük lahana turşusu.

Daha fazla ağız kokunu cekemem.

• Ya tanrı evrenin ta kendisiyse.ya ben sen tanrının bir parcasiysak? Yine de hokus pokus yapamıyoruz dimi.herneyse ben evrenin matrix vari bir dokusu olduğunu düşünüyorum.beynimiz bu dokuyla iletişim halinde bana göre.ha ispatim var mı yok.ama hem evrene hem de günlük hayata baktığımda inanılmaz bir olasılık patlaması yaşandığını görüyorum.

1|0
    0|0
  • Tamam ateistsin.

2|0
    3|0
  • cevabını bilmediği sorular sormuş :)

1|0
    0|0
    • Gönderme mi yaptın yoksa gercekten gercek anlamıyla mı dedin anlamadım ama..

Yok bir de cevabını bildiğim bir soru sorsaydım!

Saçmalamak istedim çocuk, anlayamadın mı hala?

Bu yazdığım şeyler 'cevap verilebilmek için' ne kadar mantıklı?

• kuran-ı kerim hakkındaki yazını beğenmedim doğrusu, eğer günümüz teknolojısı olsaydı o zamanlarda . daha kayıt altında olurdu tüm herşey, o zaman belki bazıları daha çok ınanırdı.. bence allah herkese eşit özğürlüğü tanıyor istediği gibi davranabiliyor hayatta; iyi veya kötülük yaparak.. insanların kurmuş olduğu düzende özgürlük yoktur...

• iyice okumuş özet geçebilecek..var mı ?

1|1
    1|0
  • Sorun çok enteresan cevaplamaya karakter sayısı yetmez.

1|0
    0|0
  • Siz zaten farklısınız

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Periler,melekler,şeytanlar ve geriye kalanlar hatta Tanrı bile...

Her şeyin kenarında köşesinde duran bir gerçek var "insan" olduğumuz.İnsanlığın sıradanlığı basitliği...

İnsandan başka bir şey değilken,bu kırılgan kabuk,zincirlenmiş ruh,bastırılmış duygular ve toplum olmanın ıvır zıvırlar;neyi konuşuyoruz neyi tartışıyoruz.Var olan sözcükler belli bir kalıbın ürünüyken ve kendinden başkasının konuşmanın kendine artısı eksisi getirisi götürüsü yokken...

Şöyle böyle zaman geçip giderken neyi konuşuyoruz.Sadece insanız işte.

Bu da nescafe kokusunun evrenin öbür ucuna ulaşsa bile ya da iğnenin ucunda samanyolu kadar peri sana nanik yapsa bile günün sonunda gözlerini kapatacağın ve eninde sonunda hayatının sonuna geleceğin gerçeğini ırgalıyor mu?Hayır.

Beden solup giderken ardında kalanı konuşmanın ve asla geri gelip anlatamayacak olmanın hüznü.

Ve bütün o "ben biliyorum"cu kelimeler olmadan da bildiğimiz her şeyi anlatabiliriz çünkü var olana basitliğin ardında durur.O kadar basittir ki her şey "oo hayır bu kadar basit olamaz" deyip arayıp durmaya ve iple oynayan bir kedi gibi yumağa dolanmaya devam ederiz...

2|0
    0|0
  • Allah inancı çok kuvvetli biri değilim ama ateist olduğum da söylenemez. Yine de mantık doğrultusunda sana cevap vermem gerekirse şunu söyleyebilirim.

Ben bir insanım. Somut bir varlığım.

Seviyorum. Somut bedenimden soyut bir duygu yoğunluğu açığa çıkarıyorum.

Sevmek her zaman sevişmek değildir ki gerçekten sevmeyen ne denli sevişebilir o da ayrı bir tartışma konusu olmalı bence.

Yine ben bir insanım. Somut bir varlığım.

Canımı yakıyorlar, ah ediyorum. Ahı tutan nadir insanlardan olmasam belki böyle diyemezdim ama ahımın hiç tutmadığı olmadı. Ben ah ediyorum, bir ah ile karşımdakinin canını yakıyorum. Somut bedenimden, soyut öfkemle, somut bir acı yaratıyorum.

Bu yüzdendir ki ben insanın hem somut, hem de soyut bir varlık olduğuna inanıyorum. Somut tarafımız tartışmasız bedenimiz ve bedenimizle ilişkilendirebilceğimiz eylemlerimiz. Soyut tarafımız ise duygularımızla ilişkilendirip, doğrudan veya dolaylı yoldan paylaşabildiğimiz herşeydir.

Doğa da bir somut ve soyut kavramlar bütünüdür. Bu bir enerji midir, bir Tanrı mıdır bilemiyorum ama dünya üzerinde sadece görünen soyut varlıklardan ibaret olmadığımıza eminim. Bir mum yak, ellerini birleştir, gözlerini kapat ve 5 dakika en çok umursadığın şeye odaklan. Ne demek istediğimi sen de anlayacaksın.

1|0
    1|0
    • Hah! Benim soruma cevap yazdığını görünce ne kadar mutlu oldum anlatamam.

Severim seni. Güzel ve mantıklı yazıyorsun. Sitede adam akıllı olan yegane kisilerin icindesin.

Bu kadar övgü yeter. :)

Yorumun gercekten cok güzel. İlk cümlene ben de dahilim.

Yalnız takıldığım bir yer var.

Somut birseyin nasıl soyut birsey yaratabildigi.. Yani düsününce cok imkansız geliyor bana.

Ruhumuz da soyut. Belki o yaratıyordur onları bilemem. :)

Şu mum örneğin büyü şeylerinden bir tanesi mi? :)

• Cevabını kendi içinde bulamadığınız hiç bir sorunun cevabını size bir başkası veremez. Saygılarımla...

• Yanılıyorsun.

Bakış acısı sunulabilir..

Yine de saygı duyarım. Dudaklarımı hafif kıvırtan kücük ve o acı bırakan tebessümle anlayışımı sunarım.

Yanlış anlasıldıysam affola..

Bu güzel sohbet icin tekrardan teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın..

• İnsanlar aciklayamadiklari seylere ilahi bidiklara dayandiriyor zaten yuzyillardir. Ele gecen bir sey de yok. Benim icin onemli olan bana ne katkisi var bunun. Baslangici hadi ilahi bir varliga dayandirdim. So what? Bu sadece gelismeye engeldir.

İlk insandan beri cogu insan kurtulamadi bu hastaliktan.

1|1
    0|0
    • Hosgeldin seni tekrardan görmek güzel.

Eğer baslangıcı ilahi bir varlıga dayandırırsan bu senin gelisimini ne derece etkiler?

Sadece onun varlıgını bildigin icin ibadet etme geregi duyarsın. Bu da senin 'zamanından' calar.

Tek gelisim eksikligi bu ise..

Bilemiyorum. :/

• Mini mini adnan oktarlar gibisiniz. Ben bu kisinin insanlari hic bu kadar etkileyecegini dusunmezdim. Maalesefki etkiliyormus. Cahili de, okumusu da sasiriyor.

• Tamam anladım.

Siz süper zekalarsınız. Hadi simdi yeniden canlı yayından birbirinizin ne b.k yedigini ögrenip, köpek gibi arkasından kosarak g.t yalayın.

Soruma bir daha yazmazsan sevinirim.

Bu kadar kibar olacagımı da hic sanmıyordum.

• Sana körpe olduğunu söyledim. Cıks, olmamış bu E.

1|0
    0|0
  • tatlım çok hoş yazmışsın şu an oturdum ve bu soru üzerinde düşünüyorum ne kadar da değişik . işte böyle sorgulayıcı dimağlara ihtiyacımız var. bu sitede böyle sorular görmek!

hele de şu cümlen

"peki ya tanrı el sıkışmıyorsa" aslında ne kadar da derin ne kadar göndermeli bir içerik taşıyor tabi kezbanlar bunu anlayamaz .

ayrıca hangimiz borderline değiliz ki değil mi. çağımızın en havalı kişilik bulanmalarından biri. bu yüzden soruna beş yıldız.

1|0
    0|0
    • Dalga mı geçiyorsun yoksa kafa mı buluyorsun anlamıyorum ama bir de sana ters tepmeyeyim.

Her ne yaptıysan teşekkür ederim.

Çok tatmin ettin beni sağol var ol..

Dediklerine göre gece gündüz bu yorumu düsünecegim.

Ah, sizin iltifatlarınızla yasıyorum.

Aglatacaksın beni simdi.

• Oldukça psychedelic ve psikoz-vari bir soru olmuş. Daldan dala ama sevdim tarzını.

1|1
    0|0
  • gördüğüm en enteresan soru bu sorunun tam cevabını vermek mümkün değil

çorba olmuş herşey

1|1
    0|0
    • Çorba olması için size kaşığı uzattım zaten..

• ne alaka şimdi engellemene borçlu olmam?

neyse sormadım farzet

• Bir alaka ben de göremedim. :)

Kafama öyle esti iste.

Bütün herkezi geride bıraktım zaten. Arada kafam estikçe dadanıyorum.

Sana özel birsey degil bu.

Bilmeni istiyorum..

• Soruyu canli yayinda grunce aha goa dedim megerse degilmis. Goa2 hosgeldin.

2|0
    0|0
Yükleniyor...