Korsan yazılım kullanmak günah mı?

Bu soruyu Nihat Hatipoğlu'na canlı yayında soracaktım ama net cevap veremeyeceğini bildiğim için size sormakla yetiniyorum.

Korsan mp3 dinlemek, lisanssız program kullanmak, oyun cracklemek va. sizce günah mı? Kul hakkına giriyor mu?

MP3 arşivimin hepsi korsan, bir konserle bile benim 10 senede kazanabileceğim parayı kazanan sanatçılara öbür dünyada hesap mı vericem ben şimdi.

İşletim sistemim korsan, dünyayı sömüren Bill Gates'e öbür dünyada hesap mı vericem.

Sadece dindar kesime değil ateistlere de soruyorum, olayın ahlaki boyutu sizce ne?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Konuya kimsenin bakmadığı yerden giriş yapıyım müzik yaparak para kazanmak oyun yapmak gibi şeyler insanları boş işlere sevk ettiğinden zaten caiz değil o yüzden bunlarda bir hak olmayabilir ama korsan yazılım uygun omayabilir

0|1
    0|0
    • Bak bunu düşünmemiştim hiç. Dediğin doğru olabilir.

• Sorduktan sonra bir cevap alırsan bir güncelleme ile cevabı buraya da yazarsan iyi olur merak ettim

• Olur yazarım.

Kızlar Ne Diyor 5

• sonucta ortada yapanın emegı var.

Bır de emegıne hakkını vermeden korsanını alanlar var

elbette gunah.

Kul hakkı

0|1
    0|0
    • Emek hakkı diye diye sömürüyorlar milleti. Onların yaptıkları daha da günah bence.

• Onların yaptıkları gunah olabılır de olmayabılırde. Ama kullanıp kullanmamak sana kalmıs.

Kullanıyorsan da nıye helal yoldan kullanmayasın kı?

• Çok karışık bir konu müzik oyun gibi boş şeyler zaten dinde hoş görülmeyen şeyler bunlardan para kazanmak uygun olmaz zaten diye düşündüm öyle dedim ama emin değilim bilen birisine sormak lazım

Ama korsan yazılım kullanmak mesela ofis programı kullanmak hakka girebilir bundan eminim çünkü bu programlar ticari amaçla yapılıyor

• Oha soru başlığına ve içeriğine helal diyorum. Ne içtiysen ben de istiyorum. :(

0|1
    1|1
  • Evet günah, yanıcaksın cehennem seni bekliyorr.

0|0
    0|0
  • Cehennemde yanacaksıııııııııııın

0|0
    0|0
  • Bir yazılım programı kuran cennetlik olur öyleyse .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Cayır cayır

0|1
    0|0
  • Çok ince bir konuya değinmişsin Eğer öyle ise sen ben cehennemlik olur herkes

0|1
    0|0
  • Benim ahlakima göre herşey paylasilmalidir.korsancilikta bir emek hırsızlığı göremiyorum.yazılım yaptiysan herkesin kullanımına açacaksın kardeşim.

I <3 Winrar.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum. I <3 the Pirate Bay.

• Seedlemeyi unutma dostum.torrentten indirdiklerimi 10 katı kadar upload etmeden silmem :)

• Tabiki ediyorum. Sen seed etmezsen ben seed etmezsen nasıl çıkar paylaşımlar aydınlığa. Saçma bir cümle oldu ama neyse.

• Kuran v1.2 güncellemesinde günah olacaktır şuan değil.

0|0
    1|1
  • Bilemem. Ben ürettimde.

0|0
    0|0
  • Ya nesi günah olucak yahu amaann

0|0
    0|0
Yükleniyor...