Kardeşim liseden korkuyor?

Önceden hiç böyle bir şey yapmamıştı bakın bir foruma konu açmış size o yazdıklarının bir kısmını aktarıyorum yardım eder msiniz?Biz çözüm bulamadık

Bu sene 9.sınıfa geçtim.İyi bir anadolu lisesi.Yarın da okullar açılıyor malum.Ama ne bileyim beni çok stres kapladı.Normalde babamın işi dolayısıyla çok okul değiştirdik 8.sınıfta da başka bir okulda okudum.Onda hiç bu kadar stres kasıntı filan yapmamıştım sbs olmasına rağmen.Ama şimdi çok kasıyorum ya sınıfta kalırsam vs gibi şeylerle.Ayrıca ortaokulda sabah 7 öğlen 12 çok rahat oluyordu baya bir zaman kalıyordu ailemle bir çok vakit geçiriyordum..Şimdi akşam servis vs desen akşam saat 6 de evdeyim sabah 8 akşam 6. bu çok moralimi bozuyor.Ayrıca derslere arkadaşlarıma alışamam tüm bir seneyi arkadaşsız geçiririm diye düşünüyorum.Ailemden ayrı kalıcam diye bir korku oluştu aileme bağlı birisiyim ama süt çocugu da değil o kadar değil .Gerçi fakrlı sınıflarda 2 tane arkadşaım var ama farklı sınıflardalar işte :P .

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Liseye ilk başlarken aynı duygular içerisindeydim ama ben günlüğüme dökmüştüm bu sözleri 1 haftaya topladım kendimi çok değiştim sıkıntı yapmış o da kendine geçer önemli değil

0|0
    0|0
    • Emin misiniz?Yani gerçekten ağlicak gibi :P .

• eminim bende aynen öyleydim :D 1-2 haftaya kesin geçer

Kızlar Ne Diyor 6

• neye inanırsan onu yaşarsın.pozitif düşünmek gerek.en iyi arkadaşlıkların edinildiği yer lisedir..

zamanla kardeş gibi olunur,ömür boyu görüşmek istersin onlarla..

ben de anadolu lisesi mezunuyum.bir sınavla oraya geldiğine göre temelin güzel ve herkes aşağı yukarı seninle aynı şartlarda başlıyor liseye.önce tabi ki zorlanacaksın ama zamanla alışır,hatta ayrılırken ağlarsın bile.. ,diyebilirsin..

0|0
    0|0
  • Okulu başlasın, arkadaşlarıyla anlaştığı ısındığı zaman atlatır.

O sanıyor ki herkes filmlerdeki dizilerdeki gibi büyük tipler bekliyor..

1|1
    0|0
  • Liseye başlayanların genelinde var bu sorun :/ ... Genelde içine kapalı,çekingenlerde flan...Sıkıntı yapman gereken bir konu değil...Olduğu gibi davranmasını,kendini kasmaması gerektiğini flan söyle...KS De flan da soruluo ,dikkatini çekmiştir.

0|0
    0|0
  • Benim lisemde çok tanıdığım yoktu ama şimdi her sınıfta arkadaşım var. Kasmasın akısına bıraksın.

0|0
    0|0
  • lise hayatı başkadır zamanla alışır

0|0
    0|0
  • Kardeşinmi ? Birbirimizi yemeyelim o çocuk sensin dogru söyliyene kadarda yardım etmiycem sana..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Takmasın aynısı bana da oldu taşındık 8. sınıfı izmirde okudum lise de meslek lisesiydi iyi bir arkadaş bulur ilk günden alışır 2-3 güne sınıfa ama söyle cıvıklık yapmasın ezdirmesin kendini lise de ilk hafta çok önemli ezerler bütün sene okut bunu kardeşine dert etmesin rahat olsun.

0|0
    0|0
  • kardeşinin özgüveni yok.Okula başladığında arkadaş edinemez veya dışlanırsa daha ciddi problemler oluşur.Çocuğa görevler verin başardığı zamanda aile içinde onu övün abartmamak kaydıyla tabiki, yanlışlarını yüzüne vurmayın.Mümkünse spor yapmıyorsa başlasın ailecek kalabalık ortamlara girin yalnız hissetmesin abisi olarak her zaman yanında olduğunu söyle okul çıkışlarında sık sık yanına git onu bir yerlere götür arkadaşça davran güveni yerine gelicektir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...