Lig'te şunlar dikkatinizi çekti mi ?

* her sene , ligi Domine edeceği baştan belli olan o dönemim güçlü takımları nasıl oluyor da sezon başında arayı açamıyor?

* lig nasıl oluyor da hemen hemen her sene kafa kafaya bitiyor ?

* bir de her sene derbi maçları son haftalara nasıl denk geliyor?

(son on yılı incelediğinizde buna benzer bir tabloyu görebilirsiniz)

Güncellemeler:
arkadaşlar ben ligin genel durumu ile ilgili olarak konuyu açtım ve dikkat ederseniz hiçbir takım ismi kullanmadım...

bahsettiğim durum lig'te yaşanan genel durumdur...konuyu tuttuğunuz takımlara indirgemeyiniz.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Artık futbol sahadan çok masa başında oynanıyor o yüzden .

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Dikkat çekmez olur mu tabi ki çekiyor :)

Arayı açarsa ligin tadı kalmaz izleme oranı düşer Lig Tv o kadar para bayılmış müsade etmez kendi çıkarlarına ters :)

Hakemle Makemle işi götürüyorlar işte bizde oturup bekliyoruz öyle.

0|1
    0|1
  • 1-Aynen,belki de böyle başlayarak sonu güzel bitirmeye çalışıyorlar

2-Puan sisteminden olsa gerek

3-O kadar maç oynanıyor,belli oluyor tarihler..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir barca, bir bayern değillerde ondan. Adamlar 5 - 0 önde bile olsalarda 90. dakikada bile bastırıp gol bulmaya çalışıyorlar, türkiyede adam 1-0 öne geçiyor maçı o şekil bitirme derdinde.

0|1
    0|0
  • Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?

1|1
    0|3
  • Puan farkı açılan takım daha çok hırslı oynuyor , diğeri daha rahat oynuyor birbirlerine yine yaklaşıyolar.

0|1
    0|0
  • çünkü her takım herkese puan kaybedebiliyor. son yıllara baktığında üst üste galibiyet alabilen takım sayısı çok az. bir fenerbahçenin 17de 16 yaptığı dönem var, onun da şikeyle olduğu tescillendi zaten. son 2 yılda galatasaray 9 ve 10 puan farkla şampiyon oldu ama sezon içinde arayı açamamıştık.

kafa kafaya bitmesinin sebebi de bu. rakiplerin puan kaybettiği haftada lider olan takım da puan kaybediyor genelde ve arayı açamıyor.

fikstür tamamen ayarlanıyor önceden. derbi haftaları hep bellidir. belki son 10 senedir galatasaray-fenerbahçe maçları 14-15 ve 31-32. haftalara denk getiriliyor. çünkü rekabetin son ana kadar sürmesi isteniyor, çünkü yayıncı kanal bundan para kazanmak derdinde.

0|0
    0|0
    • bu konuyu da kişiselleştirip, getirip Fenerbahçeye bağlamışsınız ...objektif bir yorum değil...yorumlarınızı başka takımlara olan düşmanlığınıza göre değil ,genel duruma göre yapınız...

• ben olan bişeyi söylüyorum kardeş. düşmanlıkla alakası yok.

• Derbi maçlarının son haftalara gelmesini yyıncı kuruluşlar istiyor artık ne dolaplar dönüyorsa ...

0|1
    0|0
  • e Galatasaray gümbür gümbür başlasın baştan domine etsin sonra lig tv avucunu yalasın dimi

0|0
    0|0
  • ligi domine edeceği baştan belli olan takıma ilk maçlar hep kolay rakipler geliyorda o yüzden şimdi beşiktaş iyi gidiyor ama güçlü rakipler gelince onlarda puan kaybedicek

0|0
    0|0
  • *çünkü sezon başı takımlar diri oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...