Tanrı siz olsaydınız size inanmayanları cehenneme atar mıydınız?

Yaratıcı siz olsaydınız eğer, ne yapardınız?

Kitap indirir miydiniz?

Hem irade verip hem sizin varlığınızı veya kitabınızı reddetti diye, iyi biri olsa bile cehenneminize atar mıydınız? Cehennem diye bir şey yaratır mıydınız?

0|0
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• üfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ne derin düşünmüşsün be helal olsun öldükten sonra o beynini bağışla da yapısını inceleyip insanlık uygarlık seviyesini daha da ilerletsin

2|0
    1|3

Erkekler Ne Diyor 22

• siz olsaydınız diye birşey yok arkadaş sana kitap indirmiş peygamber yollamış seni ben yarattım senin rızkını ben verdim seni dünyaya göndermeden önce, seni dünyaya gönderdikten sonraki iradenle aklınla yapacağın şeyleri bir kader kitabına yazdım dünya da her yaptığın senin eserin benim yazdıklarım değil bunlara inan dedim bana inan dedim peygamber ve kitaplarla bunu sana anlattım zamanı geldi alimler çıkarttım karşına her yüz yılda bir imani olarak yenileyici mücceddid gönderdim onlarla sana anlattım ve sana dünya hayatı mühletini verdim sana irade verdim istediğini yap ama beni reddersen cehennemimde yanacaksın dedim reddetmezsen cennetime alacağım dedim kitaplarımla peygamberlerimle alimlerimle mücedditlerimle bunu sana an be an bildirdim bu mühlet bittiğinde çok geç olacak dedim ama sen anlamadın inat etttin beni öğrenmek için değilde inkar etmek için sorguladın kafana takılan şeyleri öğrenmek yerine sormak yerine reddettin dolayısı ile de benden merhamet bekleme dedim diye sana anlatıyor arkadaşım kitaplarında sana ayağına elçilerini göndererek gel etme inan diyor sana hala daha inanmamakta ısrar ed,yorsan bu senin sorunun bak ben vasıtasıyla bile seni uyarıyor bunu ben yazmıyorum emin ol Allah kendisi yazddırıyor ben kimim sıradan bir kul demekki kendisini benimle sana anlattıyor sa hem beni hem seni seviyor demektir sende birşeyler görmüş olmalı Allah

0|0
    1|0
  • bu nasıl bir sırudur arkadaş gece gece çarpılacan dikkat et kendine sen heralde içtinde böyle soru soruyorsun

0|3
    1|1
  • güzel soru 5 yıldız <3 ben tanrı olsam bu sistemle günah işleyenleri yakmazdım hacı yok yani ı ıhh mantğım el bvermiyor yazık yani :*

1|0
    0|0
  • evet yapardım hemde daha fazlasını sonuçta tanrıyım kimse hesap soramaz eğlenirdim

dalga geçerdim savaş çıkartırdım aç bırakırdım

hastalık yayar sonra şifasını veriridim

ama ben bunları egoist kibirli olduğum için yapardım

ama o tanrı bu duygular onda yok o niye yapıyor peki

1|0
    0|0
  • eğer ben yaratıcı olsaydım haşa, bana inanmayıp ama zina yapmayan içki kullanmayan insanlara iyi davranan güler yüzlü tatlı dilli haramda gözü olmayan namuslu şerefli olan birisini ben cehenneme atmazdım ki ama Allaha inanmayıpta bunları yapmayan varsa çıksın hadi ama çıkmaz işte fark burada kardeşlerim iyi bir insan olmak sadece insanlara iyi davranmak değildir iyi insan olmanın şartı vücudunun bütün uzuvlarının helale meyilli olması haramdan uzak durması ile olur ...ve bir tane ataiz çıksın desinki ben belli bir yaştayım Allaha inanmıyorum ve bugüne kadar zina yapmadım ve bu tür haram şeylere yanaşmadım desin onun alnından öpeceğim

0|0
    0|0
  • 2|0
    0|0
    • Tam aynı soru değil. Bende de bu soruya benzer sorular soruldu diye bir şey çıkmadı zaten. Şikayet etmeseydin şimdi.

• yok ya niye şikayet edeyim

ne güzel işte düşüncem bir daha gündeme geldi

hem sorunu yakından takip ettim

• yaratıcı olsaydım senin gibi beyinleri sürümden kaldırırdım

0|0
    0|0
  • Tanrı olsaydım insanları sınava sokmama gerek kalmazdı çünkü zaten yapıcakları gidicekleri yeri onları yaratmadan önce bilirdim .Tanrı olsaydınız hiç birşey yapamazdınız çünkü birşey yapmadan önce sonucu bilirdiniz.

1|0
    0|0
  • evet atardım büyük zevkle

0|0
    0|0
  • cehennemı kesın yaratırdım bukadar tecavuzcuyu sapıgı hakkını alamayanların hakkını karsısındakıne mı bırakacaktım cezasız mı kalcak yapılan butun kötulukler emek hırsızlıgı vs vs.kitap indirirmiydim bilemem ama bişekilde insanlara varlığımdan haberdar olması için bişeler yapardım sonra kötülere nasıl derdım kı senı bu yuzden cezalandırıyorum herale bunlar ıcın kıtap vermem gerekırdı. ben sana kendımı anlatan seylerı bıldırmedıysem yakmazdım fakat kendımı anlattıgım halde sen sacmalık dıyosan yakardım çünkü sana akılda verdım sen aklını egona kullanıyosan kesınlıkle cezanı cekerdın

0|0
    1|0
  • Olduğuna inanmıyorum ama eğer ben tanrı olsaydım anında ceza yöntemini uygulardım. Birinin malını mı çaldı. Direkt yıldırım gönderirdim :D

0|0
    1|0
  • Arada bir çarparım. Akılları başına gelsin! !1

1|0
    1|0
  • ne haddime Allahın yerıne koymam kendımı.. İyice costunuz bıraaz agır gelin ya

0|1
    1|0
  • İlginç... Daha insan bile olamamışken kendini orada düşünmen.

3|0
    3|1
    • İnsanlık kavramını düşüncelere göre belirlemen de ilginç. Hatta iğrenç.

• İnsan olmak bana göre ilk önce haddini bilmekle başlar kendini çok şarşırmışsın sen.

Her kanat denizi aşamaz.

İnsan, haddini bilmelidir. Çünkü Cen�b-ı Hakk’ın bütün mahl�k�ta ihsan eylediği her türlü t�kat hudutludur. Bu sebepledir ki, �manın altı şartına bir şart daha il�ve gerekse, o da haddini bilmek olurdu, demişlerdir.

• Hayır,atmazdım

0|1
    1|0
  • hayır , ben tanrı olsaydım insanları bu kadar derin yaratmazdım, birde şu dünyadan olmayan aşk denen duyguyu vermezdim ...

0|0
    1|0
  • Saçma bir soru geldi. Tanrı yerinde olmak ne ya düşünülmesi bile çok kötü. Yakıştıramadım.

0|1
    0|0
  • Asla. Ben liberalim ve sence ulusalcı faşistleri hapse atabiliyor muyuz :D

0|0
    1|1
  • zeus gibi yıldırım atardım

0|0
    0|0
  • Çok düşündüm bulamadım. :((

0|0
    0|0
  • allah hala canını almadıysa şükret şuan

0|0
    0|0
  • Bana küfredenleri direk çarpardım !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• kime göre iyi neye göre iyi. bende yapardım. sonuçta ona akıl ve irade vermişim.ve olacakları da söylemişim. gerisi onlara kalmış

0|1
    3|0
    • İyi. Kişilik olarak iyi. Sen de biliyorsun ki bir kişi namaz kılmıyor veya domuz eti yiyor diye kötü sayılmaz. Kelime oyunu bunlar. "İslama göre iyi" diye bir şey yok yani. Ona dindar falan dersin, tersine de günahkar dersin."kötü" değil.

• boşveer -ing eki olan başka bişi yapmak lazım onlarada neyse yazmıyım:D

• ben +1 imi verdim bidaha verip durumu kurtaramıcam malesef:D

• Bana inanmayanları discoya atarım.

1|2
    1|0
  • Kendimi o konumda düşünmek haddim değil.

SubhanAllah..

0|2
    1|0
  • icine kabartma tozu koymadiysam kekin sucu ne panpa.

2|1
    0|1
  • herkesi cenneti sokar hurilerle grup seks yaptırırdım

2|3
    2|1
  • atmazdım, insan şüphelenen bir varlıktır görmediği bir şeyden şüphelenmesi normaldir diye düşünürdüm...

1|1
    0|0
  • Çok eğleneceğim kesin.

0|1
    0|0
  • Ben tanrı olsaydım cennet/cehennem gibi farklı dünyalar yaratmazdım. Hatta insanların varlığımdan haberi olmasına izin vermezdim. Uzaktan izler kötülükleri engellerdim sadece.

1|0
    0|0
    • En büyüğüm, en kudretliyim diye yazıyor ama asıl büyüklüğün bu olduğuna inanıyorum ben de. Yoksa "Ben büyüğüm, sizi ben yarattım, bana tapın" da ne. Büyüklük mü bu.

• tanrı olsaydım insanı yaratmazdım .keyfime bakardım

1|0
    0|0
  • Yaratıcı ben değilim ve bunu düşünmek bana düşmüyor. aklını zorlama motoru yakarsın

0|0
    1|0
Yükleniyor...