Çıdırcam artık işe başladım annem kendi bankalara bütün maaşını verdiği yetmiyomuş gibi benide borçlandıırıcak

işe başladım daha bir hafta oldu rahat vermiyolar arkadaş bankalara yığınla borçları var btn maaşlarını yatırıyolar çalışmasam aç kalcaklar banada bankadan 15 bin çek diyolar bnide borçlandrcaklar çekmiycem diyorum her gün knşuyolar çek çek başımının etini yediler evin bütün sorumluluğunu bana yüklüyolar bana düşündürüyolar babam yok gibi dayanamıyorum artık adamın rahatlığıda iyce kanıma dokunuyo gidiyo kahvede kağıt oynuyo canıma tak dedi artık napayım çekeyim mi duygu sömürüsü yaptı şimdide baban borçları düşünüp hasta olursa üzülmezmisin diyo ben hastalanmam sanki o düşünüyo anasını ya delircem napıcam ben ? :(

Güncellemeler:
Allahım yarabbim ya çekmiycem dedim senin gibi kızlardan herşey beklenir bak haberde kızlar annelerini kesmişlerya onlar gibisin diyo şaka gibi

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• O kadar para sağlığa harcandı ise anlarım , ancak ıvıra zıvıra kart kullanıldı ise , kredi çekip kapatsan da yine aynısı olup kısır döngüye bir de senin sicilini eklemiş olacaklar .

Hesaplarının ne olduğunu asla bilemezsin annen baban dahi olsa , sorumlulukları olsa zaten böyle harcamazlardı elin parasını ...

Bırak eşten dosttan karşılasınlar . Sen de Tc ni kirletirsin ve borç iki katına çıkar , 10 yıl karalistede kalırsın . Zaten başvursan bile , yakın akraba banka listeleri de görülüyor ve ödenemez görülerek red alırsın.

Tamam evin giderlerini karşıla, bu yapılması gerekli olan , ancak banka borçlarına borçla girme çünki sen 15bin çekersen ve en küçük takside yönelirsen ödeyeceğin toplam para 22bin dolayına çıkar , aksatırsan hele 2 kere ödemezsen bunun temerrüdünü düşünemiyorum.

1|0
    0|0
    • şuan karalistedeler zaten inan o kdr üzülüyorum ki sıkıştım kaldım :(

• Samimi olan önce kendinden başlar. Bu girdaba girme...

• tamam çok teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 11

• Bizim anne tarafıda öyledir

Yıllardır bitmez hem de o borçlar... Borçla sürer bir ömür...

Hayır, geberiyoz deseler de o maaşından taviz verme sen, Seninde bir geleceğin olacak ileride senin yanında olacakları da garanti değil...

Sevgilerini ilgilerini esirgiyorlar, rahatsız ediyorlar diye taviz verme asla...

Daha bencil, daha umursamaz olmalısın...

0|0
    0|0
    • yahu annem gram sevgi vermez senden nefret ediyorum der döver eder yinede parayı ellerine sayarım ama halaa olana bak

• Rabbim yardımcın olsun, çok üzüldüm..

Bak kendini daraltıp bunaltmak bir çözüm değil..

Bundan sıyrılabilmen için öncelikle artık kendine çalışman gerekiyor.

Bununla beraber başkalarının çıkarlarına göre geleceğini kuramazsın..

Bi yerden başlaman gerekiyor

• amin öyle bakalım zaman ne gösterick

• arkadaşım borçlanma konusunda senin okulun için mi borçlandılar yoksa kendi zevkleri için mi eğer kendi zevkleri için harcadı iseler ev tut evden ayrıl derim

0|0
    0|0
    • kendi zevkleri için ya kendi zevkleri için bni üni.ye gnderemediler Allahın cezası borçlar yüzünden 2 senedir aralıksız çalışıyorum ellerine sayıyorum 2 senedr tatil yaptığım yook bnde insanım ya

• amin Allah razı olsun bıktım tabi bnde isterdm düzenli sorunsuz hayatım olsun ama napalım çekicez mecbur buda Allahtan

• uyar aileni de durumu izah et deki annene anne bak kartlarını baba sende kartlarını iptal ettir beraber ödeyelim çalışarak didinerek öyle kapatalım de işini kaybetmekten aç deki daha gecen gün icra yüzünden iş yerinden arkadaşım işten atıldı de yani bu tür korkuları ver

• ınan bana aynı durumları bırebır yasadım babam sorumsuz bı ınsan sureklı borclanırdı öyle böle borc degıl erkek kardesımde aynı benı mahvettıler etrafımda ınsan kalmadı kendımı toplayım dıyene kadar herkesten uzaklastım cok sukurşu anıyı durumdayım ama gıden paralarım emegım herseyım aılemden uzaklastım artıkşu antek sözu gecen benım ama neye yarar bence dıren ve cekme nasıl ödencegının hesabını yapmazlar sakın yapma

0|0
    0|0
    • :'( o kdr üzülüyorum ki zaten elimden geleni fazlasıyla yaptım 39 kiloya düştüm artık düşünmekten bu kiloda çalışmaya devam ettim düşün bn daha ne yapayım erkek arkadaşımda artık bıktı anlatamıyorum ne yapıcam blmiyorum çıkmaza girdim resmen

• babam benım agzıma öyle bı sıctıkı aptal ınsanlar tarafından yönetıldım resmen benım ısyerım adıma evrak duzenleyıp dahı kredı cektı cok zorlarlarsa dedıgım taktıgı uygula banka yardımcı oluyor bana kredı vermedıler der gecersın

• hadi yaa çok üzüldm gerçekten dediklerini kulağıma küpe ediceğimden emin olabilirsn

• sakın çekme ya mantığı var mıonlarada de ki baba de kontrol bende siz bir karışmayın işime de bide yokmu abin kardeşin falan

0|0
    0|0
    • hala konuşuyo ya çıldırcam artık :'(

• öyle tabi Allah izin versn de edicem inşalah

• amin amin kesene bereket

• valla çok karmaşık bir durum iyice bir düşün derim sağlıklı ve yeterince düşün ona göre karar ver ama ben olsaydım çekerdim herhalde annemin üzgün olmasına dayanamazdım bu durumda

0|0
    0|0
    • ya zaten maaşımı onalra veriyorum bna borç takıcaklar

• ya özel sektörde çalışıyorum ya işten çıkarsam ne oluak snra bnada faiz yüklenicek sonum onlar gibi olsun istemiyorum

• o zaman yapacak bişey yok hergün bozuk plak gibi dinlemek mecburiyetinde kalacaksın

• Oyle sacma ismi olur canim. Calisma o zaman.

0|0
    0|0
  • uuu sert bir tepki almışsın bence sağlıklı bir şekilde düşün

0|0
    0|0
    • aynen bu şekilde ne kdr sağlıklı düşünülebilirse artık o yüzden yazdm ztn buraya artık ne yapcağımı blmiyorum

• ben teşekkür ederim

• senin geleceğini düşünmüyen bir aile olmalı ki seni borca sürüklüyorlar

0|0
    0|0
    • benim geleceğim umurlarında değil üni.ye bile gidemedim ama iş sahibi oldum emeğimle şimdi tekniker konumunda çalışıyorum ama gel görki rahat yok

• bırak seni düşünmeyen anne babayı sende düşünme köşeye para at para vermeyince sorarlarsa paramı kesmişler maaşımı yatırmamışlar gibi bahaneler uydur

• deniycem ama atabilceğimi sanmıyorum

• Çekme herkes yaptığının cezasını ödesin senin suçun ne

0|0
    0|0
  • hyrsız evlat...

0|0
    2|1
    • pardon ? ben aldığım btn maaşı allerine sayan bir evladım !

• mecburum ama kredi çekmeye mecbur değilim

• her türlü isteklerini yerine getirmeye mecbursun diorum tm anlaşıldı kpt konuyu anlaycağın yok snn..

• 15 bin T.L çok para , devlet memuru değilsen iş garantin yok.

banka kredi veriyorsa 7 bin T.L çek , Onlara bana 4 bin kredi verdiler de

3 bini başka bir bankada bir hesaba yatır. Yarın öbür gün ne olacağı belli olmaz

0|0
    0|0
    • mantıklı aslında ama bn çekcek olsam bnle geir babam başımda durur

• durmasın işte bir şekilde ayarla. hem de onların laflarından kurtulmuş olursun

Kızlar Ne Diyor 1

• eğer çook önemli bir neden değilse çekme ne için çekmeni istediklerine bağlı. ama aile sonuçta desteklemek lazım ama seninkiler farklı anladığım kadarıyla

0|0
    0|0
    • bankaya falan borçları var onları kapatmak için

• onlar ailense sen de bir bireysin kendi paran kendi kararın dik dur diyorum sadece

• öyle sagol

Yükleniyor...