Mahkeme Tecrübesi Olanlar Bakabilirmi ?

Arkadaşlar bir kavga olayı oldu okulumda ve bende tanık olarak gösterildim. Arkadaşın burnu kırıldı. 1 Hafta sonra iyileşti ameliyatlık durum yok. Şimdi bu arkadaş tanık olarak gösteriyor beni ve bende çocugun nasıl vurduguna dikkat etmedim. Ertesi gün polis çagırdı ifade için ben cocugun yanına gittim kafamı yoksa yumrukmu diye yumruk dedi. Sormamın nedeni yanlış birşey olmasın diye. Eğer cocuk kafa attım derse bu yalan ifadeye girermi ? İfademin geri kalanının hepsi doğru birtek burda çelişki yaşıyorum. Dava bu hafta Çocuk Mahkemesinde. Çok korkuyorum nolur yardım edin ilk kez böyle birşey başıma geldi.

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Gördüğünü ve bildiğini değiştirmeden hatırladığın kadarıyla anlat. Kimsenin vebaline girme. Mahkemede poliste verdiğiniz ifade de yer alan yumruk konusunda tereddütlerinin de bulunduğunu aktar. O an öyle sanmıştım fakat ilk kez bu şekilde bir olayla karşı karşıya geldiğimden kesin bilgilerin ifademde yer alması gerektiğini öğrendim deyin duruşma başkanına. O konuyu net olarak görmediğinizi söyleyin. Bir sorun yok. Son not tanıklık durumlarında vicdanınızı yaralamamak için olanı olduğu gibi ekleme çıkartma yapmadan anlatmak önemlidir. Gün gelir kavga edenler barışır kötü olan siz olursunuz.

0|0
    0|0
    • Ya zaten ifademin hepsi Allahıma çokşükür doğruda sade burda çelişkim var oda çocuk kafa atmışsa eger. Zaten vurdugu sıra benim kafam yere doğru eğikti küt sesi geldi öyle kafamı kaldırdım.

• Sana dair hiçbir dönüş olmaz bu olaydan dolayı. İçini ferah tut.

• İnşallah abicim eyvallah bilgin için Allahın izni ile o gün bittiğinde yazarım sana. Sağol. Hakkını helal et.

Kızlar Ne Diyor 2

• korkma yahu basit bişeydir bu. olduğu gibi anlat. olay anında ordaydım ama dikkat etmedim nasıl vurduguna ama arkadasım yumruk attığını söylüyor dersin olur biter. sana göre bir durum yok ifadeni alırlar mahkemede de tanık olarak konusursun okdr. kolay gelsn

0|0
    0|0
    • Şimdi polisteki ifademde yumruk attı dedim. Bu sorun olurmu yazılı ifade olarak.

• Benim ifademi en sonmu alacak yoksa ilk olarakmı ?

• sırası geldiğinde alır o belli olmaz.. yani ilk taraflar dinlenir.. arkadasını dinledkten snra muhtemelen sıra sana gelcektr..

• arkadaşının dediğini yani yumrukla vurduğnu söyle...Yalan çıkarsa ya da öyle bir duruma düşersen Ben nasıl vurduğuna dikkat etmedim,tanık gösterildiğim için arkadaşa sordum vesaire dersin...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Senin sicilin etkilenmeyecek kardeşim rahat ol.

0|1
    0|0
    • Abicim çok acayip korkuyorum ya yanlış birşey olursa diye ters birşey çıkarsa diye. Beni Allah korusun hapse atarlarsa diye çok korkuyorum. Kendimden degil annemden korkuyorum kadın zaten harap oldu bu olaydan sonra.

• Peki abicm eyvallah.

• Sana 5 yıldız. Sende en iyi evap seçersin.

• bir şey olmazz

0|0
    0|0
  • Hayir bir poh olmaZ

0|0
    0|0
    • Eminmisin abicim.

• Evet ben birinw küfür ettim hakli oldugumdan dolayi 6 ay ile yargılanacam

Ama hic bir bok olmucak

• Ben çocuk mahkemesinde suçlu olarak çıkmıştım.Hiç bir şey olmaz kardeşim tanıksın zaten hiç stres yapmana gerek yok.Ben suçlu olarak çıkmıştım çocuğu dövdüğüm halde suçlu bulunduğum halde bir şey olmadı, rahat ol :)

0|0
    0|0
    • Yanlış ifade olursa diye korkuyorum.

• Rahat ol olay bittikden sonra boşuna üzülmüşüm diyeceksin, takma kardeşim :)

• İnşallah.

• Doğru olanı söyle

0|0
    0|0
    • Ben tam farketmedimki nasıl vurduğunu o yüzden sordum cocuga.

Yükleniyor...