Merhamet göstermek her zaman iyi midir?

Diyelim ki etrafınızda küçükken babası tarafından tacize uğradığını söyleyen biri var, kimseye söyleme diye diye herkese bunu anlattığını görüyorsunuz ve farklı konularda da yalan had safhada. Yaşadıklarını daha önce kendisiyle ilgilenmiş insanlardan teyit de ettiniz yani söylediği şey doğru ancak bunu kullanarak insanları kullanmayı adet edinmiş kendisine. Merhamet duyup yanlışlarına "psikolojisi iyi değil zaten" diyerek göz mü yumarsınız, hiçbir şey olup yaşamamış gibi mi davranırsınız? Yanlışlarını görüp rahatsızlığınızı dile getirerek...

Ben göstermemek gerektiğini düşünüyorum çünkü dediğim gibi artık bunu kullanmaya başlıyor insanları bu kişi, sürekli yalan söylüyor, insanların arkasından yalan yanlış konuşmalar üretiyor.

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Merhamet göstereceksin fakat acımayacaksın ki ezik psikolojisine bürünmesin.

Bir insan bütün insanları kaybetmiş dahi olsa karşındakine olman gerektiği gibi olacaksın, karşında güçlü veya aciz bir insan görmen tutumuna göre değişebiliyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Merhamet göstermek her zaman iyi ama bazı durumlarda iyi değil senin bu durumun gibiöyle insanları ikaz edeceksin baktın anlamıyor uzaklaşacaksın ne halı varsa görsun diceksin her insan kendinden mesuldur bu durumda bir arkadaşım vardı üvey babası taciz edermiş ne nasihatlat neler söylediysem kendi bildiğine giderdi yalanı cok söylerdi olacak gibi değil dedim uzaklaştım sonradan duydumki nişanlanmış allah mesut etsin .bende sana katılıyorum

0|0
    0|0
  • Kenara çek,uyar ve telkinde bulun. Gidişatı iyi değil.

0|0
    0|0
    • 15-20 kişi defalarca konuştuk, bildiğinden şaşmıyor

• Sadece kendine zarar verse kimsenin umrunda değil, ciddi şekilde yalan yanlış sözler söyleyip insanları zor durumda bırakıyor iş yeri bulunduğumuz ortam

• Anlıyorum ama bunu artık bir yaşam biçimi haline getirmş

• Merhamet göstermem böyle bir durumda.

0|0
    0|0
    • Göstermemek gerekiyor bence de çünkü kullanılmaya başlanıyor

• :) Olay başıma gelmedi, başına gelen biri iş yerimde var

• Ozaman allah onun yardımcısı olsun. :) pqwekp

• böyle bir bayan sevgilim oldu her zaman çok hassas davrandım korudum kolladım her zaman merhametli davrandım ama bunu hiç bir zaman duygu sömürüsü haline getirmedi çok düzgün ve kişilikli bir bayandı her zaman saygı duydum mutlu bir birlikteliğim oldu...

0|0
    0|0
  • Haklısın, her zaman değil...

0|0
    0|0
  • Her zaman değil aslında.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• yıllardır yaşadığım tecrubeye bakarsam artık şuna kesın

açıklama getırıdm bana göre merhametten maraz doğuyuyor ya da benım

merhametle ıyılıkle yaklaştığım insnalr hep nankör çıktı bılemıyorum..

1|0
    0|1
  • Merhametimin kullanıldığını anladığım anda çekilirim ve o insandan soğurum.

1|0
    0|0
  • Bunu kullanan anlatir herkese zaten bellidir

Kullanmayan anlatmaz kimseye

0|0
    0|0
  • merhamet etmek yanlışlarına gözyummak olmamalı ki...

merhamet etmek anlamak yardımcı olmaktır,her yaptığına uymak doğrulamak değil...

0|0
    0|0
  • Çok merhametli bir insanım.Ama bunun yanlış olduğunu gördüm.Gerçektende bir süre sonra insanlar alışıyor sizin o hallerinize ve faydalanıyorlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...