Bir insanın evliliğe bakış açısını etkileyen şeyler?

Kimi evlilik lafını ağzına bile almaz.

Kimi okulunu bile bitirmeden bir an önce evleneyim diye can atar.

Kimi erkeklere kızlara güvenmez. Kimi sadık olmayı beceremez.

Kiminin de güzel bir yuva kurmak tek hayalidir.

Kız erkek farketmez , bir insanın evliliğe bakış açısını ne belirler?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Geçmişte şahit oldugu olaylar, yaşadıgı ilişkiler

Kişiliğini oluşturan olaylar

Eğitimi ve kariyeri

Geleceğe dair mücadelesi ve inancı

Cahilliği veya kültürü

İsteklerinin boyutu

Şekillendiriyor evliliğe bakış açısını.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Evliliğe çok hazır bir insanı tanıyorum

Ama zerre kadar kızara güvensiz

Çünkü hep karşısına erkek manyağı kızlar çıkmış

O da deli gibi güveniyormuş halbuki

Yani karşı tarafın tavrı kesinlikle evliliğe yaklaştırır ya da uzaklaştırı

2|0
    0|0
    • bence etken :)

ailesinde ya da çevresinde mutsuz evlilik gören daha da korkuyor uzaklaşıyor istemiyor .

tabi benim gibi insanlardan korknda var. ne ailemde ne çevremde mutsuz evlilik ,boşanma vs olmadı çok şükür. ama okuduklarım ,izlediklerimden ve duyduklarımdan bende korkar oldum

• 1. side mi vardı ?

• he tamam :D

• Kişinin yetiştirilme tarzı ve karakteri.

1|0
    0|0
  • karşı cinse ve hayata bakış açısı.

1|0
    0|0
  • evlilik aslın düzenli legal bir hayattır.Ama evlilik artık kolay değil.Kaşar kız çok güzellerin hepsi kapılı kontenjanlar dolu.Kızlar paraya pula bakıyor aşk desen kalmamış.Ama eski evlilikler sağlam oluyor şimdi evlilik var ama insanlar mutlu değil.

1|0
    0|0
  • Anne-Baba aile ilişkisi ve eş-dost evlilikleri.

1|0
    0|0
  • Para ve sorumluluk.

1|0
    0|0
    • Para ve sorumluluk, derken?

• Evlilik = sorumluluk zaten. Benim merak ettiğim o sorumluluğu alma cesaretini gösterenle gösteremeyenin farkı.

• Doğru tespit ama imkanı kısıtlı olan kişiler o cesareti göstermekten kaçınabilir.

• Dini inancı, yaşam tarzı ve karakteri.

1|0
    0|0
    • Dini inanç konusunu biraz daha açabilir misin?

• Evlilik kimseyi zinaya düşmekten kurtarmaz.Tabi dini inançlarla bir problemim yok. Dini inancı demek yerine kendine ne kadar dürüst olduğuyla ilgili deseydin kabuldü.

• Tek kişiyle yetinmeyi bilirsen kurtarır niye kurtarmasın. Hem ben evlenmeden önce bekarkenki durumden bahsediyorum, sonrasından değil. Biraz kaba bir tabir olacak ama evlenmek zinayı meşrulaştırmaktır bir nevi. Anlatabilmişimdir umarım.

• anne baba :(

1|0
    0|0
  • kendi tanıştığım hiç bir kız düzgün çıkmadı, ya terk edildim ya da aldatıldım, ya da saçma sapan şeyler yüzünden ayrılmak zorunda kaldım... güvenim kalmadı artık insanlara ... en son biriyle çıktığımda kulağımda işitme cihazım vardı, onu fark edene kadar herşey güzeldi ama onu fark ettikten sonra her şey bir anda değişti...

ne sapıklığım kaldı ne de insanlığım ortada bir şey yokken... açıkça söylemesi yeterliydi sen işitme problemin var olmaz diye ...

doğuştan olmadım böyle bir kaç sene önce geçirdiğim kaza yüzünden işitme engelli oldum ama bunu maalesef bir çok kadın sorun eder oldu...

dürüst olun yeter çok fazla bir şey istemiyorum...

evleneceksem de artık yabancı bir kız bulacağım ... en azından böyle şeyler yüzünden saçma sapan düşünceleri olmaz ...

bundan dolayı türk biriyle evlenmek istemiyorum ... yabancı kızları tanıyorum yurt dışında eğitim aldım, avrupanın en güzel 2 şehrinde farklı ülkelerde... yani onları hiç tanımıyor değilim...

iyi geceler

1|0
    0|0
    • Umarım mutlu olabileceğin insanı bulursun sen de. Bu arada geçmiş olsun , bu tarz şeyler hepimiz in her an başına gelebilecek şeyler, kimsenin yargılamaya hakkı yok elbette. Ama emin ol bu devirde engelli olsan da olmasan da farketmez, seni sen olduğun için sevecek cesareti gösterebilecek insan sayısı çok az.

• teşekkürler ... herkesin gönlüne göre versin allah ...

• Ailesindeki huzur ve olaylar.

1|0
    0|0
    • Çok huzursuz bir evde büyüyüp ben ailece kuracağım ve benim ailem böyle olmayacak, diyen ve bunu başarabilenler de var ama.

• Kendilerini tebrik ediyorum o halde.

• Bence de , böyle insanlar tebrik edilmeyi hakediyor gerçekten.

Kızlar Ne Diyor 2

• Olumsuz bir durum duyunca etraftan geri çekiliyorum .

Pek merakımda yok zaten aile buna etken evde sorun varsa gitmek için yer arayanlarda var

rahat batıp küçük yaşta evlenmek isteyende

yaşım daha küçük acele yok evliliğe deyip aklından geçirmeyen benim gibilerde :))

1|0
    0|0
  • Doğduğu büyüdüğü çevre ve aile en büyük etken

1|0
    0|0
    • karşısında ki insandan daha büyük bir etken mi ki acaba bayan ? :)

• Ohoooooyyy ben kimle konuşuyom yahu:))

Uyuyunca hafızan mı tazeleniyor maydonosee:))

• Özelden mesajlaşsanız ve yeni cevaplar yerine sizin karşılıklı konuşmanızı her bildirim geldiğinde görmesem ben de?

Yükleniyor...