Türkiye'deki Kadın Haklarını nasıl Buluyorsunuz ?

Nasıl bir Ülkede Yaşiyoruz Arkadaş ?

Doktoru Hastasına Tecavüz eder,Polisi Kimsesiz Çocuğa tecavüz eder- serbest kalır ,Krosu ,Apaçisi Japon Turiste tecavüz eder, öldürür ... İstediği Şeye Torba kanunlar koyan DEVLET KADINLARIMIZ ve KADIN HAKLARI için bir yasa yapamiyor mu ? Bu kadar mı aciziz. BU ÜLKEDE HER ŞEYİN CEREMESİNİ YA ÇOCUKLAR ya da KADINLAR ÇEKİYOR...DOĞUDAKİ TÖRESİNİ,BATIDAKİ MAHALLE BASKISINI ,SAPIĞINI İŞKENCESİNİ HAKSIZLIĞINI...CAYDIRICI VE EN AĞIR CEZA YÜKÜMLERİ İLE YARGILANSIN BU ŞEREFSİZLER Dİyeceğim ama ADALET ÖLELi çok oldu güzel ülkemizde. Cehaletse BEYİN ,Cehaletin getirdiği Sapıklıksa CEZASI değişmeli ... Kara Bulutlar Kadınlarımız ve Çocuklarımız üzerinden çekilmeli artık ...

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye' de kadının hakkı falan olduğunu sanmıyorum, ülkemizde ki erkekler eğitilmediği sürece, başımızda ki padişah yerine, cumhuriyet sevgisi bulunan ve eşit davranan bir başkan gelmediği sürece bu ülkede, kadına tecavüzler, sinek öldürür gibi kadın öldürmeler bitmez bence. yakında doğan kız çocuklarını gömerlerse hiç şaşırmam bu ülkede. Bir Erkek olarak, hemcinslerimin kadınları kendilerinden alçak görmesi, tecavüz etmesi, saçma sapan sebeblerden öldürmesine utanıyorum, Bir insan evladı, araba gezintisine çıktığı sevgilisiyle kavga edince, benzin döküp nasıl yakabilir. bu ne insanlığa sığıyo, ne müslümanlığa, ne türklüğe ne de erkekliğe, bir insan bir insana seni seviyorum derken 1 saat sonra nasıl benzin döküp yakar ya, ve bu adam en fazla 1 sene sonra hapisten çıkıyor, hiç atmayın arkadaş adamı hapse, hatta bir kadın azalttığı için para falan verin demi, kadın hakları bu ülkede komik geliyor bana, daha bugün gazetede bir haber gördüm DÜNYA DA Kadın - Erkek eşitliği sıralamasında 136 ülke arasında 124’üncüyüz, altımızda 12 ülke var, biraz daha zorlasak Kadın - Erkek eşitliğinde son sıraya oturcaz, rezalet bir durum. İnşallah değişir bu durum, artık insanlar biraz daha bilinçli, kendilerine ters düşünce ve davranışlarda tepki gösterebiliyorlar...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Osmanlı'nın Şeriatına dönmeye çalışıldığı için kadınlarımız arka plana atılmaya çalışılıyor. Ama istedikleri olmayacak ve gelecekte çok başarılı kadınlarımız olacak.

3|5
    0|1
  • İstanbul'un yabanisi olarak bir markete çıkayım da şu eksiğimi alayım dedim, şu an pişmaniyeyim.

Taa nerde çalışan adamı yanıma çağırıp öyle dönebildim eve, bildiğin mahalle baskısı vardı.

Ve bu baskıyı iğrenç söz ve bakışlarla yapıyorlar ancık çipler.

1|1
    0|1
  • Kadin ve aileden sorumlu bakanligin icinden kadin kelimesini cikartan bir hukumetten bahsediyoruz.

0|1
    0|1
  • sen bir karakola düşde gör.asıl adaletsızlık orda başlıyo.

0|1
    0|1
  • aslında kadın hakları değil de adalet sistemi eleştirilmeli bence. sözde kadın hakları kafi miktarda mevcut zaten ama ne kadarı uygulanabiliyor orası ayrı

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• link

bu haber aslında türkiye'deki egemen zihniyetin kadına nasıl baktığını ortaya koyuyor. adamın aklına gereksiz uğraş olarak kadına şiddeti önleme çabaları ilk sırada geliyor. ve bu adam diyanet işleri'nin başına getirilmiş. daha neden bahsedebiliriz ki.

1|1
    0|0
  • arıyorum ama bir türlü bulamadım

0|1
    0|0
  • Ehhh Osmanli asigi yönetiyor ülkeyi. Bekle yakinda kadinlar bosanamaz bilem, sokaga yanliz cikamazlar ve bilmem ne.

Dinlen yönetilen bir sistemte kadinlar ezilmeye mahkumdur.

0|1
    0|0
  • bence dünyadaki en iyi kadın hakları bize ait çünkü kadınlarla erkeklerin herşeyi eşit öyle değilmi

0|0
    1|4
  • benden fazla haklara sahipler vallahi...

0|0
    1|1
  • bulamadım ben

0|0
    0|0
Yükleniyor...