Allah'ın varlığına inanıyorum ama bizi unuttuğunu düşünüyorum

Afrika'daki açlığı düşünüyorum, savaşları düşünüyorum, hiçbir duamın kabul olmadığını düşünüyorum ama Allah'ın varlığına inanıyorum şimdi ben ne oluyorum?

Ateist değilim

Müslüman da değilim neyim?

Güncellemeler:
Çok ön yargılısınız bu arada. Biraz sakin olun beni tanımıyorsunuz cehennemde yanacak olan benim sinirlenip streslenip o güzel beyinlerinizi yormayın .

0|0
13|23

En İyi Erkek Görüşü

• Tanrı öldü (Nietsche)

3|0
    8|11
    • Evet ben bir ateistim. Gelsin eksiler...

• Ben genelde sandviç değilde açık olanını tercih ediyorum. Ve evet, meyvelerle bezenmiş, çikolata soslu ve parça çikolatalar, fıstıklar ile süslenmiş o enfes şey <3 Sanırım waffle tanrısına inanıyorum <3

• Çok tatlı bir tanrıdır kendileri, seçimlere saygısı var ve bol bol çikolata armağan ediyor <3

Erkekler Ne Diyor 22

• Haşa Allah mı unuttu onları yoksa bizim gibi gözü paradan,güçten baska birşey görmeyen bencil ve vefasızlar mı?

Allah zengine zenginliğini boşuna mı veriyor?

Oradaki halk için birçok yardım kampanyası düzenleniyor kaçımızın haberi var?

Kaçımız bir kuruş para gönderdik oraya?

İsmi bilinen cemaatin gönüllü abileri gidiyor oraya,eğitim veriyor,erzak veriyor,değer veriyor,sevgi veriyor.

Hangimiz arkasındayız o cemaatin.İçinden olmasakda kaçımız helal olsun bizim yapamadığımızı yaptılar diyoruz?

Sadece dillerde tek birşey Amerikan uşağı demi?

Şimdi şuçlu haşa Allah mı yoksa kendini beğenmiş,kendinden başkasını umursamayan insanoğlu mu?

Bunun cevabını verin önce kendinize.Oturduğumuz yerden şirke gireceğiniz,boyunuzu aşan laflar etmeyin.

0|1
    1|0
  • Öncelikle din hakkındaki görüşüne saygı duyarım. Başka bir siteden alıntı yaptım. Belki aradığın cevap burada olabilir.

Bu husus Kur'ân-ı Kerîm'de şöyle bildirilir: "Allah, kulla­rından kimi dilerse onun rızkını yayar (genişletir) veya onu kısar. Şüphesiz ki Allah, herşeyi hakkıyla bilendir"[108].

Yukarıda meâlen beyan edilen âyet-i kerîmeye göre, Cenâb-ı Hak, bazı insanlara rızkı bol, bazılarına da kıt vermek­tedir. Bu hakikat izaha gerek duyulmayacak kadar aşikârdır.

Bunun hikmeti, bir başka âyet-i kerîme ile şöyle ifade edilir: "Eğer Allah bütün kullarına (müsavat üzere, eşit şekilde) bol rızık verseydi, yer(yüzün)de muhakkak ki taşkınlık ederler, azarlardı. Fakat O ne miktar dilerse (rızkı o kadar) indirir. Şüphe yok ki, O, kulların her hali(nden) hakkıyla haberdardır, (herşeyi) kemâliyle görendir"[109].

Demek ki, dünyada açlıktan ölen olmadığı gibi, herkese ve­rilen rızık da eşit değil. Kimine az, kimine çok. Fakat her ne hâl olursa olsun, insana düşen: O'nun rahmet kapısını çalmak, O'ndan talep edip istemek... Nasıl mı? Meşru yoldan çalışarak, sebeplere el atarak. Bize düşeni yaptıktan sonra da kısmetimize razı olup, O'na teşekkür ederek...[110]

0|0
    1|0
  • Bence sen 2 arada 1 derede kalmışsın en kötüsüde bu zaten senin duan kabul olmuyor diye tanrıyı sorgulaman yanlış bir şey tanrı ile anlaşma yapılmaz inancını yeniden sorgula müslümanmıyım değilmiyim ben kimim senin kim olduğunu büyüklerine bir sor emin ol doğru cevap ı onlar verir sana.

0|1
    0|0
  • Deist oluyorsun

Cogu muslumanim diyenden muslumansin :-)

Soyle diyelim senin tanimlayabilecegin kadar basit anlayabilecegin kadar adil ve siradan olsaydi senin tanrin olmazdi hatta ona tanri denmezdi baska birsey olurdu.

Senden istenileni sana soyleyen sahibindir ve sana hediye olarak kemik atar. Tanri senin yapman gerekeni kendin bulmani ister.

1|0
    0|0
  • Şefkatli olabilmen için acının olması gerekir..Acının hüznün olmadığı yerde şefkat duygusuna yardıma koşmaya gerek duyulmaz..Her şey Allahu azimişanın kontrolünde hikmetindedir..Acıyı yaşatırken acıyı paylaşanları çoğaltan Allah seni unutsaydı ana rahminde müebbet yerdin..

0|0
    0|0
  • Fazla ergen olduğunu düşünüyorum...

0|1
    0|0
  • Kısa bir denklem kur.

Allah var diyorsun. Kuran'ı yazan kim? Allah. Kuranda Allah ne diyor? ''Doğmamıştır, doğrulmamıştır, kimse ona benzemez. Her şey ona muhtaçtır. O kusursuzdur, o hatasızdır...'' vesaire vesaire. Yani Allah ne diyor? ''Ben hatasızım.'' Unutmak nedir? Hatadır. İki seçenek var:

Ya Allah diye bişey yok, bunların hepsi palavra,

Ya da Allah yalancı.

1|0
    0|1
    • Hepsi bir ironi.

Kurani kim yazdı?

-Allah

Kim söylüyor?

-Peygamber

Kuranın doğru olduğunu kim söylemiş?

-Allah

Bunu kim söylüyor?

-Peygamber

Bu döngü böyle gider.

• Bu soruda bildiğin 3 ateist altın günü yapıyor. Alın bunları

0|2
    1|0
  • cehennemde yanacağın garanti de neden ısrarla bu konu da takılıyorsun anlamıyorum sayın gizli hayır yani gizli sormasan diyecem hep başka birileri soruyor ama yok aynı kişi 2 farklı hesaptan aynı tip saçmalıkları pompalıyor

0|0
    0|0
  • Nereden biliyorsun cehenneme gideceğini? İlginçsin. Ben kesin CENNETE gideceğim ve buna tüm kalbimle inanıyorum..:)

0|0
    0|0
  • Açlık olmayacak , savaş olmayacaksa imtihanın ne anlamı kalırdı ? Her dua kabul olmaz bunu unutma , üstelik allahı öyle unutmak gibi noksan sıfatlarla anma

0|0
    0|0
  • :D Sen aklını yorma böyle şeylerle :D Kaç yaşındasın sen :) ?

0|1
    0|0
  • hersey guzel olsaydı, bız bu dunyaya gelırmıydık sence

0|0
    0|0
  • Deistsin. Sıkma canını..

0|0
    0|0
  • müslümansın,ama unuttuğunu düşünmen çok yanlış,o zaman ALLAH'ı insan sanıyonki insan değildir

0|0
    0|0
  • Yok ki, unutsun.

1|0
    2|4
  • lan sen bütün dünyayı aradındamı tanrı yok diyorsun nerde kanıtın bana kanıt bul okyanusun altındaki kabukları aradınmı lan

0|0
    0|0
    • Sen bana tanrinin oldugunu kanitla

• peki sen ölümden sonra ne düşünoyrsun mikroorganizmalara yem olmayımı ya estafurullah :D

• link al izle belki dönersin

• sen kendini bilemezken kim nereden bilsin

duam kabul olmuyor dersinde etmeyeni yadırgayacağına

neyi yanlış yaptığını araştırmak daha mantıklı değilmi

0|0
    0|0
  • Nasıl dua ediyon Allah bilir.Namazsız abdetsiz gusulsüz kabul olcağını mı sanıyorsun ? Bir bakarsın eder.Niyet önemli.

0|2
    0|0
    • O ateist şahısı en iyi cevap seçmekle hata yaptın şimdi istesende duan kabul olmaz.Cehennemin bol olsun.

• Eğer kutsal kitapları gerçekten tanrı yazdıysa, onları yeniden gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü hayat çok değişti.

0|0
    0|2
  • 1_Duam hiç kabul olmuyor dediğin için duan kabul olmuyor

2_Afrikada ki insanları kullanma şimdi. Sen kendini beğenmiyorsun da neden ben böyle yaratıldım neticesinde afrikalıları kullanıyorsun.

3_Çok zengin bir insan olsan afrikaya yardım etmezdin öyle değil mi ?

Sen müslüman da değilsen ateistde değilsen sen bir zavallısın (qapaq)

0|2
    1|0
    • double qapaq :D

• Bende daha çok müslüman olsaydın böyle bir konu açmazdın (qapaq)

• Adam bildiğin hard core dalmış :D

• suan ölsen ömür boyu cehennem sehadet getir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• İbret lazım bu insanlara.Onlarda bu çektiklerinin elbet mükafatını görecektir.

0|2
    1|0
  • imanı kıt birisin sadece .

2|2
    2|0
  • Sen ne olduğunu bilmiyorsan biz nerden bilelim. Burası imtihan dünyası tabi ki olacak hepsi. Asrı saadet dönemine ve öncesine bir bak bakalım neler yaşanmış bunlar ne ki. Ama ne yazık ki o zamanlar durumlar daha da zor olmasına rağmen iman daha da kuvvetliyms. Şimdi ise bolluk içinde böyle rezilsiniz. Allah ıslah etsin.

0|2
    0|0
  • İlle bir şey olmak, bir yere ait olmak zorunda değilsin.

İnanıyorsun, bitti.

0|0
    0|2
    • Gel gor beni beni ask neyledi :-):-):-):-):-)

• Sen yazdin ezan okunmaya basladi

Bu bir isaret artik adresi verde annemleri gonderiyim

Bahtimiza ne cikarsa sonra da tanisiriz :-)

• Tamam ben veriyim adresi senin annenler gelsin :-):-):-):-)

• Tanrıyı sorguluyorsun ve çok güzel yapıyorsun. İnternetten araştır biraz dinler üzerine. Görüşleri, inançları falan. Deizm ile başla araştırmaya daha sonrada agnostizm.

1|1
    1|3
    • waffle perisi demek. Bu bildiğimiz, arası meyveli bir sandviç gibi bir şey mi?

• Waffleperisi birde şöyle bir farz var ; "iyiliği emkötülükten sakındırret " ama sen bunun aksini yapıyorsun!

• waffle canım çekti bak şimdi oldumu bu :))

• hiç mi peygamberin hayatını okumadın ne ımtıhanlara tabı tutuldu kı Allahın en sevgili kuluydu

0|2
    0|0
  • ben unuttuğunu değilde üzgün olduğunu düşüyorum üzüyoruzki karşılığı bu şeklde yinede şükür deyemi bilmeli insan

0|0
    0|0
  • Bir bildiği vardır. Allah senin dualarına 3 cevap verir.

1.Evet

2.Evet ama şimdi değil.

3. Senin için daha iyi planlarım var.

Asla hayır demez. Dua etmeye devam et, ne olursa olsun.

0|1
    0|1
  • Deizme yakınsın.

0|0
    0|0
  • ama allah ne yapsın? insanları yeryüzünden kaldırmaktan başka?

onu da günde beş yüz posta dua ediyorlar, beni koru, annemi, babamı, sevgilimi, dostumu, kocamı vs vs.sistemi kurarken hata yapmış, o da farketmiş de sonlara doğru ne fayda:(

0|0
    0|2
  • kafan karışık gibi

0|0
    0|0
  • Çoğu insan hatta çevremdeki arkadaşlarım falanda dahil.Bunları düşünerek agnostik veya başka fikirlere büründüler.Evet fakirler var.Bu zenginlerin (durumu iyi olan insanların )sınavı.Onlara yardım etmeliyiz her zaman.Bu dünyada herkesin bir sınavı var.Dualarının kabul olmadığını asla düşünme ve dua etmeye devam et.Varlığına inanıyorsun sadece şeytan senle fazla uğraşıyor.Eğer dua falan biliyorsan oku arada.En basiti besmele çek.Kendinden şeytanı uzaklaştır.

0|1
    0|0
  • dünyada herşey yolunda gidickse bu tür sorunlar çıkmıcaksa neden yaşıyoruz neden cennet cehennem varki alah her sorunumuzu çözse eğer ne zorluk kalır ki bence bu tür saçma düşüncelerden arın ve dinine dön :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...