Bu ülkede daha fazla yaşanmaz dediğiniz oldu mu?

Bu ülkede daha fazla yaşanmaz dediğiniz oldu mu ?

Amacım ülkemizi politikacıları falan eleştirmek değil. Bana çok ilginç gelen bir olayı aktarmak istiyorum.

Şimdi galatasaray başkan adayı Ünal Aysal, 38 sene önce kızının önünde polisten dayak yediği için, büyük bir öfkeyle "bu ülkede daha fazla yaşanmaz" diyerek Belçika'ya gitmiş ve başarılı bir iş adamı olmuş. Artık nasıl bir azimse, belki bu kadar hırs yapmasa başarılı bir kariyeri olmayacaktı. İlginç bir hayat öyküsü...

Ben asla ve asla böyle bir düşünceye kapılmam ama ne olursa olsun hepimiz insanız, sizin de buraya kadar dediğiniz bir nokta oluyor mu?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• ben hiç bi zaman bu ülkeden haz etmedim.en büyük nedeni insana değer verilmeyen bi ülke olması ve devletin her defasında vatandaşı sömürmek için uyguladığı politikalar. Ayrıca müthiş bi bürokrasi var bu ülkede hiçbir iş kolaylıkla halledilemiyor, kamu kuruluşları üstüne düşen görevi hiçbir zaman tam üstlenmiyor ve vergi sistemi çok ağır tabi vergisini benim gibi tam ödemek zorunda olanlar için.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• dışarı çıktığımda her an düşündüğüm şey zaten bu ülkenin yaşanmaz bir hal aldığı..imkanım olsa bi an bile durmam

0|1
    0|0
  • evet fırsatım olsa 1 dakika bile durmam bu ülkede nefes alsak bile yasak olcak çünkü ondan ben gideyim bende kurtulayim benim gibi düşünenlerdende bu ülke kurtulsun:)

0|1
    0|0
  • biz ciddi ciddi gitmeyi düşünüyoruz.

0|0
    0|0
  • işe yarıyormuş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Valla kanadada akrabalarım var. Annemde her fırsatta git der. TR de kendime göre güzel bir iş bile bulamadım ve hala inat ediyorum gitmemek için. Ama şu son 5 yılda ben bile bıktım şu ülkeden. Kanadaya değil de Rusyaya gidip yerleşme düşüncesi var aklımda.. En azından arkanda putin gibi bir devlet adamı olur. Bizimkiler gibi 3 kuruşluklar değil.

0|0
    0|0
  • An itibarıyla 1165 sebep sayılmış sözlükte:

link

0|0
    0|0
  • Yani örnek olarak Galatasaray'a yeni başkan olmuş birini vermen tuhaf yani içimden başka bi örnek bulamadın mı demek geliyo ki diyorum.

Gelelim yurtdışı konusuna evet yurtdşında belli bi süre kalmış biri olarak bi kalite farkını hemen seziyosun. Açıkçası standartlar bakımından da Türkiye'den kat kat iyiler. Ama yine de tabiki bu yurdun insanları olduğumuz için yurtdışındayken insan ülkesini özlüyor.

0|0
    0|0
  • günde 5 vakit.

0|0
    0|0
Yükleniyor...