İnönü'nün II. Dünya Savaşı boyunca Almanları desteklediğine katılıyor musunuz?

birkaç kez denizlatıları boğazdan geçmiş bunu korktuğu için mi onayladı acaba. yani ben tamamen tarafsız kaldığına inanmıyorum açıkçası.

0|0
36

En İyi Erkek Görüşü

• Temayüller vermiş olabilir ama desteklemek değil bu. Büyük balık, küçük balığı yer. Küçük balık ise yem olmamak için kendi mamasını terk eder. Bu kadar basit.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• İkinci Dünya Savaşı boyunca Türkiye'nin uyguladığı savaştan uzak kalacak denge politikasıdır. Müttefiklerle ve Almanlarla yapılan görüşmeler hep bu doğrultudadır.

1|1
    0|1
  • milli mücadeleyi %100 desteklemedigi kesin

0|3
    1|0
  • Olmuş bitmiş neyi değiştireceğim,hiçbirşey düşünmüyorum bununla ilgili.

1|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 5

• İnönü'nün bıyıklarını bile Hitler'e benzettiği söylenir.Dediğin gibi denizaltılarını boğazlardan geçirme olayı var.bir de o zamanın gazetelerinde (ki o zaman tek parti dönemiydi ve gazeteler devletin resmi yayın organlarından farksızdı) sürekli Almanya'yı ve Hitler'i destekleyici yayınlar çıkıyordu arşivlerde var yani bize resmi tarihçilerimizin yutturmaya çalıştığı gibi tamamen tarafsız kalma gibi bir olay sözkonusu değil

0|0
    0|0
  • Tarihe ilgin var anlaşılan. Ben bu duruma g*t korkusu diyecem ama Almanlar tüm avrupayı alırken neden Türkiyeyi salladılar merak etmişimdir hep .

0|0
    0|0
  • Hocam sende tarihi yeniden yazacaksın gibime geliyor

1|1
    0|0
  • hayır katılmı yorum çok yanlış

0|0
    0|0
  • kağıt üzerinde evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...