Unutmak yalnızca hafıza kaybıyla mı mümkün?

Ben unutmak diye bir şeyin gerçek olduğuna inanmıyorum. Tamamıyla insanların kendilerini teselli ve karşılarındakini yerme için sarfettikleri bi' eylem olmalı. Tamam, gözden uzak olan gönülden de ırak olur ama ortada yaşanmışlıklar var. Onları nasıl unutacağız?

Her dakika aklına gelmesi de değil hatırlamak. Arada, belki anımsatan herhangi bir eşyada, dolaştığın parkta, gözlerin bir yere daldığında vesaire.

Birini unutmak için aklını da yitirmen gerekiyor. Aksi halde senin yaptığın unutma değil, öteleme olur.

Evet, unutmak yalnızca hafıza kaybıyla mümkündür. Gerisine inanmam.

Sen hiç hafıza kaybı geçirdin mi?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum. Küçük detayları, önemsiz şeyleri hatırlamazsın.

Zamanla unutmaz insan, alışır... Gün geçtikçe yeni şeyler gelir, ve eskiler geriye atılır.

Hayır geçirmedim. Son olarak, unutmadan... link

1|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Sabahları uyandığında onun mesajları ile tebessüm ettiğini unuttun mu? Ya da ondan önceki zamanlarda dışarıda ki güneş daha az parlak gelirdi hatırlar mısın? Onunla yediğin yemeğin,içtiğin suyun hatta soluduğun havanın bile her zerresi bambaşkaydı hala o tat damağında değil mi?

Buluşma noktasına vardığında aynı caddede ona doğru yürürken kalbinin daha hızlı attığını inkar mı ediyorsun? Rüzgar onun saçlarını senin gözlerinin önünde ağır çekimde gösterirdi peki ya bunu unuttun mu?

Ona doğru attığın her adım bile sevginizin kutsallığına ait değilmiydi?

"CANIM" gibi basit bir kelimenin onun dudaklarından çıkıp kulaklarına oradan da kalbinin derinliklerine işlediğini inkar mı ediyorsun?

Gözlerinde değer kazandığını, teninde tutkuyu ve dudaklarında zamanın durduğunu hissettiğin yalan mıydı?

Yaşananlar,yaşanmışlıklar,beraber attığınız kahkalar ve paylaşımlarınız bunlar unutulmak için tadılmaz.

Bir eşyayı nereye koyduğunu unutabilirsin, yapacağın işi unutabilirsin!

Ya da mutfakta yemeğin altını açık unutursun, arkadaşına beş dakika sonra dönerim dediğini unutursun.

Bir hafta önce yediğin sıradan bir yemeği unutursun amma ve lakin onunla en sevdiğiniz kafede yediğin yemeği unutamazsın. Onunla paylaştıklarını, yaşadıklarını ve hissettiklerini unutamazsın. Unutmak sıradan şeyler için geçerlidir, kalbini verdiğin ve değer kattığın şeyleri son nefesini verinceye dek, gözlerinde ki fer sönünceye dek ve ruhun o deri kılıflı et ve kemikten ibaret bedenini terk edinceye dek UNUTAMAZSIN.

Sadece zamanla alışırsın, bir alışma süreci yaşarsın. Zar, zor ve sancılı olur ama asla unutamazsın..!

Bir gün bir şarkı, bir ses, bir renk ya da tadını aldığın bir şey hatta ona dair bir koku bile beyninin labirentleri arasında yankılanır ve sen onu aslında unutmadığını anlarsın.

Mazi de kalanlar bir kütüphanenin tozlu raflarında ki birer kitap gibidir. An gelir yine okunur,bazı hisler yine yaşanır. Sonra kitabı yavaşça rafına koyarsın ve arkanı dönüp yoluna devam edersin. Nereye gidersen git mazide ki kitaplık senin içinde asılı kalır, unutmak saçmalıktır ama alışmak bir yaşam biçimidir.

UNUTMAYANLAR İÇİN...

1|0
    2|1
  • yok be bencede unutum diyenler hep yalan söylüyor biliyorum kimse geçmişinde yaşadaıklarını neden unutsun ki geçmişi olmasa bugünü olmazdı iyi ya da kötü hayattan ders aldı insan unutmaz

0|0
    1|1
  • Bir döneme girersin

Bu dönemde yaşadıklarının tesiri altında kalırsın

Sonra bu dönemden çıkar başka bir döneme çıkarsın

Geriye kalan dönemden kalan hisleri hatırlamazsın pek, hayal gibi gelir, hatırlarsın o günleri fakat etkilemez belli zaman geçtikten sonra veya başka bir döneme geçtikten sonra...

Hayata böyle, kısa hayata kaç dönem sığdırabiliriz ki...

0|0
    0|2
  • unutmak mümkün bunun için biraz zaman geçmesi lazım sonra dönüp geriye baktığında gülüyorsun kendine ben unutmammm demiştim ama unuttum hem neden bu kadar acı çektim ki diye söyleniyorsun

0|0
    1|1
  • anılar, hatırlatıcılar, düşünmeye yetecek zamanlar hep onu hatırlatır. geçici kaybetsem hafızamı da heyecan olsa diyorum bazen

0|0
    0|1
  • Unutmak değil zaten Beynin en diplerine hatırlanamayacak kadar diplerine atıyoruz anılarımızı

0|0
    1|1
  • zaman unutmanın ilacıdır

0|0
    1|1
  • Yok zaman'la :D

0|0
    1|1
  • Hayatımın kısa bir bölümünün gerçekten silinmesini ve hiç hatırlamamayı isterdim

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Ne uzuldum yazdiklarini okuyunca, ne buyuk bir sevgi, ask yasmissin ve onu ancak hafizani kaybedince unutabilecegini dusunuyorsun... Bu nasil bir anlatimdi tipki beni anlattin, acilarimi deprestirdin, gözumden yaslar bosalttin... Unutamiyorsun ama alisiyorsun, emin ol. Artik onsuz da yasamayi ögreniyorsun, sende ögreniceksin. Senin onu sevdiginden daha cok sevicek biri cikacak karsina iste ozaman unutamam dediginin yokluguna alismaya basliyacaksin

0|0
    1|1
  • unutulmaz zaten alışılır gider.

0|0
    1|1
  • unutmak iyi bişey değilken niye herkes unutmaya çalışıyor anlam veremiyorum. bahsedilen eski sevgiliyse "unutmak" imkansız değil unutmayı bilene.

soruya gelirsem.. evet, hafız kaybı geçirdim.

0|0
    0|1
  • Gerçekten unutmak evet aksi takdirde unutulmuyor.

Fayt...

0|0
    1|1
  • unuttum demek anılarına küfretmekten başka bir şey değil.

unutmak için sevmiyorsun zaten .

0|0
    1|1
Yükleniyor...