Yakın arkadaşım hapse girer mi :(

arkadaşımın kavga durumları olmuş ve kavga ettikleri adamda ağız yüz kalmamış,adam sanırım şikayetçi olmuş mahkeme durumları falan varmış ama benim arkadaşın evine mahkeme kağıdı bile gelmemiş. daha sonra arkadaşa 8000 lira para cezası girmiş.. son ödeme günü yarın. 7500 lira bulundu ama kala kala 500 kaldı. elimizden bir şey gelmiyor. şimdi bu ödeyemediği 8000 lira yüzünden 8 ay yatma gibi bir durumu olur mu?

Güncellemeler:
güncelleme için özür dilerim ama :( taksitlendirmenin geçtiğini söyledi arkadaşım. şimdi yatmaktan başka bir çözümü yok mudur yani? :((

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kalan 500 için hapse girmez öyle bişey yok. Bunun için ödeme planı çıkartılır taahhüt eder o taahhüte uymaz ise o zaman hapis cezası olur. Elinde olduğu kadarını ödesin ve bir avukata gidip konuşsun kalanı için vakit verilir o kadar katı değildir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yine avukata gidip sorsun bununla ilgili bir prosedür var ama şu an tam çıkartamadım. Yani taksitlendirme ilk etap için geçiyor. Borca binaen icra ya da hapis cezası çıkar işte o zaman taksitlendirme yapabilir. Şimdiki ödenmesi gerken borc zaten hapse girmemesi için verilen hapis cezasının paraya çevrilmiş hali gibi duruyor. Avukatla görüşsün en güzeli. 500 tl içn ve henüz taahhüt imzalamamışken hapis yatacağını zannetmiyorum

1|0
    0|0
  • yarın 7.500 yatırsınlar sorun cıkmaz taahüt eder

0|0
    0|0
  • takside baglıyolar zaten

0|0
    0|0
    • yani 7500 lira ödese de 500ü kalsa sorun olmaz mı diyorsun?

• yukardaki arkadaş güzelce anlatmış taahüt verir geri kalanı o şekilde öder

• 1 2 ay yatar çıkar yattığı kovuşta onun gibi fakirler olacak yani borçlular ^^

0|0
    1|0
    • yani 8 değiil de 1-2 ay diyorsun. anladım

• ödeyemediği mebla ne kadardı?

• 50 60 bin kadar olması lazım tabi sonunda ödedi oda var

Kızlar Ne Diyor 2

• tıpatıp aynısı abimin de basında var onun cezası 2000di ama 10a da bölebiliriz dediler 10 ayda 200 200 ödüyor şimdi, bölebiliyorlar yani o konuda uyarmamış olabilirler arkadaşını parayı bulamazsanız bir sorsun bence

0|0
    0|0
  • Nasıl yani ağız yüz kalmamış derken.Adamın kafası yok mu?

0|0
    0|0
Yükleniyor...