Egzersiz sonucu üst bacağımdaki damarlarım atıyor

Ben 165 boyunda 80 kilo şişman bir kızım. Evimde eliptik bisikletim var ve günde yarım saat egzersiz yapıyorum.

Fakat sorunum şu ki 15 dakikadan sonra baldırlarımdaki damarlar atmaya başlıyor. Hatta bir keresinde çok abartmış olacağım ki zarar gördü ve damarlardan birisi patladı sanıyorum çünkü morluk vardı.

Neyse ben de 10 dakikalık setlerle yapmaya başladım ama 20 dakikadan az yapılırsa yağ yakımı olmaz meselesi de var.

Napmamı önerirsiniz, bu damar atmaları nedendir?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• güzel kardeşim bir doktora git ögren sebebini.sana yardımcı olmak isterdim ama ne söylesem doktor degilim büyük geçmiş olsun...umarım hedefledigin kiloya saglıklı bir şekilde ulaşırsın.

0|0
    0|1
  • hangi baldır olduğu önemli..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence doktora git bu ciddi bir mesele

0|0
    0|0
  • Gece yatarken,ya da dinlenirken bacaklarını yukarıya kaldır.Arada soğuk baskısı yap o bölgelere,ama eğer kramp şeklinde ise sıcak su torbası koy.Kasların zayıfa damarlarda atma olur.

0|0
    0|0
    • Kramp yok ağrı da yok sadece atma oluyor, dinlenince geçiyor

• Düzenli spor yaptıktan sonra kendini fazla zorlama,ama yerinde olsam bir kalp-damar pol. gidip rahatlardım,sonra da bir egzersiz programı oluşturur,hocanın verdiği programa uyardım.Kaslar zayıf olduğundan damarlar atar.Varikosel bile olabilirsin,herşeyin çoğu zarar.

Yükleniyor...