Okumayı mı seversiniz, dinlemeyi mi?

Ben mesela bu soruyu yazarken bir yandan UzmanTV videosu dinliyorum.Böylece vakit kazanmış oluyorum.Yani bir bilgi arıyorsam, dinleyerek öğrenmeyi tercih ederim.

Peki siz dinleyerek mi yoksa okuyarak mı öğrenmeyi tercih edersiniz?

• Okumayı
    75% (3)67% (2)71% (5)Oy Ver
  • Dinlemeyi
    25% (1)33% (1)29% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Okuma olayında teklik vardır insanın sosyal motivasyonunu daraltabiliyor. Ama dinleme olayında en az iki kişi vardır. Burada araçlardan dinlemeyi hesaba katmaya biliriz ben katmak isterim çünkü: ortada bir sunilik olmasına karşın bir sese dönüşme olayı vardır. O yüzden ders videoları konu anlatımlı kitaplardan daha iyi olur çoğu zaman :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• izlemeyi daha çok severim ama ille de bu ikisinden olsun diyosan kitapsa okuyacağımız şey dinlemek diyorum değilse tabi ki de okumak.he ne okuyosan sen o zaman diyosan köşe yazılarını bol bol okurum.

1|0
    0|0
  • asla ve asla çalışmayan biriyim :) dersi çok iyi dinlerim ama yani çok çok iyi o yeter bana o yüzden dinlemeyi diyorum ve yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.

1|0
    0|0
  • genelde okurum ama uzman tv gerçekten her konuda uzman

1|0
    0|0
  • sesli okuyarak. böylece dinlemişte oluyorsun okumuşta.

1|0
    0|0
  • Dinlemeyi ama okumak da farklı ya. Dinleyince beyinden süzülmüyor bilgiler ama okuyunca hayal ediyoruz ya, canlandırıyoruz ya ..

1|0
    0|0
  • okumayı severim ama dinleyerek öğrenmek biraz daha az yorucu oluyo sanırım :)

1|0
    0|0
  • okumayı severim genelde ama dinlesemde olur yani kafam basıyo 2 sinede :D

1|0
    0|0
  • Dinlemeyi severim ...

1|0
    0|0
  • Okumayı seviyorum :) Kitap okumak yabancı filmde altyazı okumak harika .

1|0
    0|0

• Okumayı

0|0
    0|0
  • Tembel prenses...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İkisini de severim ama dinlemeyi daha çok severim

1|0
    0|0