Kapat

Body Building yapanlar, arka deltoid kaslarınız için antrenman çeşitliliğiniz neler?

Sitede, vücut çalışan arkadaşlar var bu aralarda, tek-tük görüyorum..

Bilirsiniz, omuz kasları (deoltoidler) omuz başına üç parçadan oluşuyor. Fakat, ön ve orta parçalar kolay geliştirilirken, arka parçayı büyütüp, orta ve ön kısıma uydurabilmek biraz zor..

Peki, sizler bu konuda neler yapıyorsunuz?

Genel omuz antrenmanlarınız nasıl? Neler yapıyorsunuz? Bu konu hakkında, bildiğiniz faydalı ufak püf noktaları ve önerileriniz var mıdır?

link

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bak önleri arka omuz kaslarına uyduracaksan arka omuz çalışırken dambıl kilosunu indir.Bu sayede oradaki kasları korumuş olursun ve ön çalışırken ağırlık kendine göre olan normal seviyede kalsın.Yani sadece önü arkaya uyduracaksın diye arkayı unutup önü çalışırsan bu sefer arka öne uygun olmayacak yine.Köpeğin kuyruğunu yakalamaya çalışması gibi bir şey.Ön tarafı Lateral raise, dumbell side lateral raise,Barbell front raise hareketleri iyi geliştirir.Şınav destekli yaparsan daha orantılı gidebilirsin.Bunun dışında omuz için military press en sevdiğim ve gelişimini kendimde gördüp onayladığım egzersizdir.Spor yaptıktan sonra karbonhidrat ve protein almayı da unutmayalım.

0|1
    0|0
    • Military press'te, barı ne kadar geniş tutuyorsun? Omuz genişliği mi ya da daha fazla mı? Bir de ideal set ve ağırlık nedir?

• Omuz genişliğinden biraz daha fazla, 3 set ve 20 kg.Senin kendine göre bunu ayarlaman gerekiyor.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• bunların bu kadar önemli olması ilgincime gidiyor :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 0|0
    0|0
  • link

burda güzel noktalara değinmiş hoca

0|1
    0|0
  • sırt çalışmalarında rowing ve omuz çalışmalarında shrugs hareketinin koltuk altına çekişi...

0|1
    0|0
  • Göğüs girmek bununla deltoid çalışmamak deniliyor. bağlı kas yapısından dolayı sırt girilen günde deltoidde girin diyen bir görüş daha var. Kalflerle beraber sık ve yoğun çalışma istediği geç sonuç verdiği ve inatçı bir kas grubu olduğu herkesçe tecrübe edilmiş.

0|0
    0|0
  • benim genel olarak yaptığım şuydu:

ayakta dur, ellerin omuz hizasında olacak şekilde, her iki yanına uygun ağırlık takılmış barı tut. sonra omuzlarınla daire çiz. arkadan öne doğru 25 kez ve önden arkaya doğru 25 kez.

0|0
    0|0
  • BARBELL PRESS

DUMBBELL ALTERNATIVE FRONT RAISE

REVERSE LATERAL ARM RAISE

ONE ARM CABLE SIDE LATERAL RAISE

BENT OVER SIDE LATERAL RAISE

4 er set 15-12-10-8 ve ağırlığı yükselterek calıs. Kol idmanıyla aynı gün atabilirsin.

0|0
    0|0
    • Peki ağır girmek gerekir mi? Yoksa hafif ağırlıklarla yaka yaka- hissede hissede mi yapmalı?

• 3 Senedir yapıyorum ekimde yarışmam var sen daha iyi biliyosan eyvallah arkadasım.

Hafiften ağır doğru calısırsan olumlu sonuc alırsın agırlık arttıkca tekrar azalır

• Benim cevabım değil bu senin. Yorumumuzu yazdık sadece !

• Bar rowing yap işini görür :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...