Elektrikler kesilince ne yaparsınız ?

Siz elektrik kesilince ne yaparsınız ? Diğer cevapları aşağıda belirtiniz.

Ben önce evdeki bütün elektronik aletleri denerim çalışıyomu diye :D olmadı yatağa giderim uzanırım biraz mal mal hayaller kurarım, bir süre sonra buzdolabının çalıştığını duyunca içimi bir huzur ve mutluluk kaplar.

Bundan başka cevapları aşağıda belirtiniz.

• Kitap okurum
    8% (3)10% (3)8% (6)Oy Ver
  • Mal mal otururum
    30% (12)29% (9)30% (21)Oy Ver
  • Uyurum
    12% (5)19% (6)15% (11)Oy Ver
  • Hanım elektriklerde gitti, hadi kalk bir sevişek
    10% (4)16% (5)13% (9)Oy Ver
  • Elektriğin kesilmesinde emeği geçen herkese sövmek
    40% (16)26% (8)34% (24)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
49|51

En İyi Erkek Görüşü

• gördüğüm anda beni anılara doğru yol eden, elektrik kesintisini şaşkınlıkla karşılamadığımız, yıllar evvelsine tekabül eden bir dönemde özellikle gece kesintilerinde neler yaptığımı aklımdan ayıklatan başlık.

bakınız ayıklanan anılar neye benzemekte :

öncelikle evin babası gereksizliği konusunda şüphe götürmeyecek bir açıklama ile eşini ve küçük evlatlarını olası tehlikelere karşı uyarır :

baba : elektiriiiik kesildiiiiiii

pacifica : (arka odadan yüksek sesle ve the vagrant'ı da kastederek) biliyoruz babaaaaaaaa..

bu "biliyoruz babaaaaa" cevabının altında "biz de gerzek değiliz, anlıyoruz heralde" manasına gelen bir hırtlık, ve bir kendini beğenmişlik vardır. oysa ki yıllar sonra anlayabiliyor insan bu uyarının "korkmayın" manasına gelen korumacı bir anons olduğunu.

aile bireyleri akıllarında neler olup bittiğine dair soru işaretleri varsa bu uyarı ile artık aydınlatılmıştır.

akabinde iki numaralı anons gelir :

baba : televizyonu falan kapatııııın. elektronik aletleri kapatıııın. elektrik gelince yüksek voltajdan arıza yapmasın

pacifica : tamam babaaaaaaa

gözlerin karanlığa alışmasıyla yavaş yavaş herkes gizlendiği yerden çıkar. çünkü karanlık bir şekilde korku verir insana ve hep birlikte olmak ihtiyacı başgösterir.

arka odada bilgisayar oynayan çocuklar salona intikal ederler. baba ve anne ile oturmayı, arka odalardan birinde yalnız olarak kalmaya yeğ tutarlar.

baba : salonun ışığını yakın da elektrik geldiğinde anlayalım.

anne çoktan mumları çıkartmış, birini de kül tablasına dikmeniz için size verir.

yanan mumu eğerek kül tablasına birkaç damla akıtırsınız ve mumu dikersiniz. gerzekçe zevkli bir aktivitedir. başarmışsınızdır. kocaman başarılı bir insansınızdır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 49

• Eğer akşam kesildiyse hemen dışarı bakarım sanki sadece bzimki gitmiş gibi düşünürm :D bir de aaa bakın herkesn elektriği kesilmiş diye bir cümle kurarım:D sonra mum yakıp duvarda acayip gölgeden şekiller yaparm filan :D ne kadar çocukmuşum ben yeaa :)

0|1
    0|0
  • Akşamsa eğer herkes bir odada oluyor, elektrik gidince herkes bir odaya toplanıyor :))) Sonra mum yakıyoruz işte bir iki tane yakıyorum ben, çünkü birini uzaktan üfleyerek söndürme oyununu oynatıyorum evdekilere, güzel eğlenceli oluyor :)

0|1
    1|0
  • genelde ya uyurum ya da evde iş varsa bulaşık falan onları yaparım yemek memek yaparım :D ama çoğunlukla uyurum :D

0|1
    0|0
  • mum ışığında tv izlerdik :))

1|2
    0|0
  • Elektrik kesilince hemen korkarım çünkü karanlıktan çok korkarım. Elektrik gidince florasan yanar ama ben gene de korkarım balkondan dışarı bakarım başka evlerin ışığı yanıyor mu diye. Yanıyorsa şalterleri kontrol ederim.Ana şaltere bakmaya giderim sonra. Ama korkarım evin içinde karanlıkta durmaya.

0|1
    0|0
  • Dsari cikar otrrm bir yere karanlk ve ack hava :-) gzlerimide kapatrmm elektrler gelnce grerm iceri ya da sadece gelmesni beklerimm tabi yalnz degilsem

0|1
    0|0
  • Hemen kapıya gider kapıyı kitler sonra da yorganın altına girer kafamı kaldırmam sonuçta karanlıktan korkan biriyim :)

0|2
    0|0
  • önce bır dona kalırım :)elektırk kesılmesınden korkuyorum buyuk depremden berı o gun elektrıkler kesılmıstı her elektrık kesıldıgınde deprem oluyor sanıyorum ve cok korkuyorum :)sonra oylece bekledıkten sonra mum almaya gıderım yakarım beklerım gelmesını annemler varsa evde onlarla konusurum :D

0|1
    0|0
  • Balkondan dışarıyı KESERİM herkesin elektriği kesildi mi diye

0|4
    1|0
  • Gayet huzurlu bir şekilde jeneratörün çalışmasını beklerim.

Eğer başka bir yerdeysem de mum yakar yanımdakiyle muhabbet ederim

0|1
    0|0
  • uyurum çok başarılıyım o konuda.

0|2
    0|0
  • mum ışıında yemek yemek

0|2
    0|0
  • Elektriğin kesilmesinde emeği geçen herkese sövmek..

0|1
    0|0
  • Elektriğin kesilmesinde emeği geçen herkese sövmek...

0|1
    0|0
  • E: Elektriğin kesilmesinde emeği geçen herkese sövmek

0|1
    0|0
  • Korkarim fobim var:(

0|1
    0|0
  • uzanıp hayal kurarım

0|1
    0|0
  • Origami yaparım

0|1
    0|0
  • Sinir olurum :)

Uzanır koltukta cep telefonumu kurcalarım

0|1
    0|0
  • mum yakip sohbet etmek

0|1
    1|0
  • mumu yakıp yataga uzanıp kulaklığımı takıp müzik dinlerim..

0|1
    0|0
  • e dedim ben :D

0|1
    0|0
  • Kokulu mum yakarım perdeyi de sonuna kadar açarım sevgilimle mesajlaşırım ortam çok ormantik olur. Kışın çok yaşanan bişeydir bu :)

0|1
    0|0
  • Bugün kesilmişti :D

Gündüz vakti ise telefonla takılırım ya da balkona çıkar oturur/yatarım.

Hava karanlık ise etrafı gözlerim dışarısı nasıl görünüyor karanlıkta diye.Kendi kendimi korkuturumm eğlenceli olur :)

0|1
    0|0
  • Elektrikler gidince önce bir koro halinde -Aaaaa deriz evdekilerle sanki çok anormal bir olaymış gibi :) sonra eğer akşam saatleriyse yatagıma uzanır telefondan müzik dinlerim ve sızarım bir süre sonra :)

0|1
    1|0
  • Akşamsa uyurum çünkü karanlıktan korkuyorum :D

0|1
    0|0
  • o an yatmak kadar güzeli yok bence

0|1
    0|0
  • Mal mal otururum napıcam

0|2
    0|0
  • mal mal otururr hayal kurarım aslında çokk hoş oluyoo mum ışığında hayaaal kurmaa hmm :))

0|1
    0|0
  • Televizyon izlerim

0|2
    0|1
  • Kızlar Devam
    19

Erkekler Ne Diyor 50

• Elektirik kesilince önce laptopun olan şarjıyla oyun oyarım canım sıkılmasın diye laptopun şarjı bitince telefonun internetiyle onun şarjı bitene kadar oynarım canım sıılmaz hiç değilse :D

0|1
    0|0
  • D şıkkına ayrı bir güldüm :D Ama ben cevabımı söyliyim: ankette 2 şık tercihimdi: B ve E şıkları zaten E şıkkını oyladım. Ama bir anım var ki hiç unutmam: Bir keresinde gene PC'deyim, elektrikler gitti işte teknik ekibe sövdük falan filan. Ondan sonra oturdum, biraz sonra kalktım gittim mutfağa mal mal dolandım tekrar geldim odama. Sonra tv kumandasını alıp 'neyse bari biraz tv izliyim...' dedim. Demez olaydım aklıma elektriklerin gittiği geldi sonra dedim 'ben napıyorum ya?' sessiz sedasız kimse görmeden kumandayı yerine koydum :D Ben de böyle bir sıpayım işte :D

0|1
    0|0
  • akşam değilse elektriğin kesildiğini fark etmem ve bu internet niye gidiyor diye tt nete söveerr dururum sonra bakarım ki film kopmuş esas oğlan yok :P

0|1
    0|0
  • balkonda sigara içerim

0|1
    0|0
  • Gec saatte ise yatar uyurum :)

yani 12-03 arası ıse.. Bunun dısında 20-00 arasıdna gıttı ıse dısarı cıkar sahılde cay bahcesıne gdıerım :)

0|1
    0|0
  • Mal mal otururum :):)

0|1
    0|0
  • ben pilli kitap okuma panelimle kitap okurum işte şekil a da görültüğü gibi.

link

0|1
    0|0
  • Elektriğin kesilmesinde emeği geçen herkese sövmek

0|1
    0|0
  • iki mum yakar hoppaaa cayda cıraaaa.. ailecek oynarızz.. :(

0|1
    0|0
  • İnternette takılırım.

0|1
    0|0
  • şarjı bitene kadar laptopla idare ederim, o zamana kadar gelmezse E şıkkına geçerim :)

0|1
    0|0
  • Yatarim yatarim yani hep yatarim :D

0|1
    0|0
  • küçük yeğenlerim falan varsa etrafımda cinlerden hayaletlerden bahsediyorum elektirikler gelince hikaye olduğu yerde bitiyor işte. küçük çocukları korkutmak bana acayip eğlenceli geliyor çünkü

0|1
    0|0
  • gündüzse . dışarı çıkar biraz dolaşırım . eve gelirim canım sıkılırsa biraz baglama çalarım . sonra baktım uzun süre gelmiyo tedaş ı ararım . baktım olacak gibi değil söverim hepsine

0|1
    0|0
  • Uyumaktan başka birşey tat vermiyor o zaman bana.

0|1
    0|0
  • Kitap okurum veya çıkıp biraz yürüyüş yaparım.

0|1
    0|0
  • Elektriğin gelmesini beklerim

0|1
    0|0
  • elektriğin kesilmesinde emeği geçen herkese çok güzel söverim.. :)

0|1
    0|0
  • diz üstümün yedek bataryasıyla kötü günler için sakladığım vınnımı çıkartırım

0|1
    0|0
  • Damızlık gibi uyurum , 15 saat kesik olacaksa 15 saat uyurum :D

1|1
    0|0
  • Kas çalışırım ^^

0|1
    0|0
  • düşünürüm ya da uyurum

0|1
    0|0
  • Biz kardeşlerle toplanıp korku hikayesi anlatıyoduk :) :)

0|1
    0|0
  • ailece oturuyorsak eskilerden falan konuşuruz tek isem o zaman boş boş oturuyorum

1|1
    0|0
    • vay ailecek oturup eskileri falan konuşmak güzelmiş :)

• genelde eskidendi o tabi :D zaten uzun süre kesilmiyor elektrik o açıdan sorun yok :)

• karanlığı severim

0|1
    0|0
  • elektrik idaresine söverim

0|1
    0|0
  • mumu alırım ellerımle golgede aptal aptal harekerler yapamya calısırım sonra sıkılrım ve yatrım

0|1
    0|0
  • elim ayağım titriyor

0|1
    0|0
  • bir sakinlik çöker elektrik kesilince etrafa. hayal kurar kendimi okşarım evde yalnızsam.

0|1
    0|0
  • hay amk elektrikler kaçtı derim :)

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    20
Yükleniyor...