Sorularınızın eser olduğunu mu iddia ediyosunuz,hatta distopik sınırlarda gezinip telif hakkı peşinde misiniz?

O zaman iki seçeneğiniz var :

1- Ya sorularınızın eser niteliği taşıdığını ( iki kriter var) kanıtlayıp, telif hakkı isticeksiniz

2- Ya paranoid hallerinizi geri dönüşüme atıp, boşalt emrini vericeksiniz. Bu zihinlerin ve bu kutunun hep boş kalması lehinize olur.

Madem konu açıldı , telif hakkı ve varsayım üzerine bir haber portalının (Opsiyonhaber) ele aldığı ilginç bir konu başlığıyla devam ediyim :

''Hayalet Ada''

Avustralya'nın deniz haritalarını yayımlayan Hidrografya Kurumu, Sandy adasının bazı bilimsel haritalarda ve Google Earth'te yer almasının, insan hatasından kaynaklanıyor olabileceğini kaydetti; Kurumdan bir yetkili, bazı haritacıların telif haklarını çalanlara karşı önlem olarak kentlere hayalet sokaklar koyabildiklerini ama denizcilikte güven duygusunu ortadan kaldıracağı için, bunun pek yapılmadığını bildirdi.

Sonuç- günah pointlerinizi geri dönüşümü boşaltıp sıfırlayamazsınız, enazından kısmi huzurunuz için boşalt butonunu kullanmanızı öneriyorum.

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• 5*lık bir soruydu hakkını verdim. Birçok kişi saçmalıyor sorularda. Burda eser gözüyle bakılabilecek bir soru şimdiye dek görmedim diyebilirim. Ha . koysa benim eserim diyecek insanlar da vardır illaki.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Yeteneği olan ; kitabını yazar.

İmkanı olan ve akıllı davranan , yazdıklarını tescil ettirir.

Önceden yazılmış veya fikri mülkiyeti tescil edilmiş bir eserini

Buraya nakleden arkadaşlar varsa, onlar için durum farklı olabilir

Saygı duyulur.

Burada sadece fikir paylaşımı olduğunu unutmadan

siteye üye olurken

kabul ettiğimiz kurallardan 4 . maddeyi hatırlamakta fayda var :

KizlarSoruyor.com Kullanım Koşulları

madde 4

4. FİKRİ MüLKİYET HAKLARI

4.1. Sitenin Veritabanı, Arayüzü, tasarım, metin, kodlar ve tüm görsel-işitsel ögeler de dahil olmak ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Site üzerindeki Site yapıtaşı niteliğindeki tüm ögelerin fikri mülkiyet hakları Yönetime aittir ve/veya Yönetim tarafından üçüncü bir kişiden hukuken geçerli bir lisans altında edinilmiştir.

4.2. Sitede kullanılmakta olan resim, grafik, fotoğraf ve benzeri türden içeriklerin, Site içerisinde ifade edilen sınırların dışında Kullanıcı ve/veya üçüncü şahıslar tarafından başka amaçlar için kullanımına izin verilmemektedir. Bu türden içeriğin izinsiz kullanımı; telif hakları ihlallerine, ticari markalarla ilgili hükümlerin ya da diğer geçerli mevzuatın ihlaline yol açmaktadır.

4.3. Site, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Kullanıcılar,

Yönetimin Site üzerinde bulunan ve telif haklarına tabi olan çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya üçüncü kişilerin Yönetimin hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildirler.

1|0
    0|0
  • hay ben bu soruya 1 yıldız vereni emi:) 5 yıldızı ışınladım:) meleğim yine döktürmüşsün ama bu sitede bu soruyu anlıcak kişi sayısı çok sınırlı kapasite meselesi:) telif hakkı gelişmiş ülkeler için önemli bir konu yurdumun insanının telif hakları ya da patent konusunda ne kadar bilinçli olduğu tartışılır bugün 3 dünya ülkesi olarak bir nike ya da samsung firmasının ürünlerine dünya kadar para harcıyoruz kullanılar malzeme taş çatlasın 10 tl olsun ama patentine ödenen para 1000 1500 tl yi buluyor yani bu bilini ve mantık ile milli sermaye çarçur olup gidiyor şunu sölim her şey hayallerde başlıyor bir zaman bir zaman insanlar gece aya bakıyorlardı ve aya ulaşmak için hayaller kuruyordu bir zaman geldi neil amstrong insanlığın hayallerinin zirve noktasına ulaştı ve insanların hayallerinin bayrağını ayın yüzeyine dikti yani her şey hayalgücü ile başlıyor hayalgücü yüksek insanlar ülkemizde çılgın olarak nitelendiriliyor bir zaman tv de izliyorum bilkentli pc mühendisi bir bayan mezun olduktan sonra özel bir şirkette işe başlıyor hayalgücü yüksek olduğu için yadırganıyor çılgın diye nitelendiriliyor ve istifasını basıp amerika ya yerleşiyor şimdi süper bir işi bulunuyor ve hayallerini gerçekleştiriyor sl,ikon vadisi dünyada teknolojinin merkezi hayalgücü yüksek insanlar çalışıyor bunların içinde bir çok türk bulunuyor ve o türkler teknoloji üretiyor amerikan patenti basılıp türkiye ye pazarlanıyor o teknoloji yapan bir türk ne vahim bir tablo?

1|0
    0|0
  • British Admiralty. Tek geçerim. Sorularım eser değildir, eser akıllı birinin yorumlarıdır.

1|0
    0|0
  • Benim sorularım eser niteliği taşıyor. Ki zaten yazmakta olduğum kitabın da bazı noktalarını oluşturuyor. Nitekim kitaptaki metinlerde tarihleriyle korunma altında. :)

Güzel soru yahu.

Lakin kuzum, anlıyorlar mı buradakiler seni?

1|0
    0|0
  • Mozart'ı da batıran aynı şekilde telif haklarıydı.

1|0
    0|0
  • Over hatırlatma artık bize. dsad

1|1
    2|5
    • over a aşıkmısın? söyliyim de bir ara sana ayarı versin , bu kadar sayıklaman hayrı alamet diil

• eser mi ? bu soruda tek dikkatimi çeken şey eser oldu

0|0
    1|1
  • şu an birşey düşünemiyorum

1|0
    0|0
  • sen çok güzel sorular soruyosun da ben hiçbirine cevap veremiyorum ama :(

1|0
    0|0
  • Beğenilme kaygısı ya da ne kadar zeki olduğunu cümle aleme yazınsal olarak ifade etmek için çırpınma dönemlerimi geride bıraktığımı düşünüyorum. O tip soruların da bu kaygılardan beslendiğine eminim.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sorularımı buradaki kitleye göre uyarladığımdan herhangi bir nitelik taşıması umuduyla açmıyorum.

Arada gözlerimi yaşartan cevaplar almanın heyecanıyla bir diğer başlığa hevesle atlıyorum fakat bazen yine umutsuzlukla karşılaşıyorum ve "başlarım KS'sine" tadında atarlarım oluyor.

1|1
    0|0
  • sorun karşısında dilimi tuttum önümü ilikledim gidiyorum 5 yıldızlıksın!

1|0
    0|0
Yükleniyor...