İnternette güvenlik kodlarının bu tadar kötü yazılmasının amacı nedir?

Arkadaşlar internet üzerinde herhangi bişey sorgularken bir işlem yaparken zarta zurta güvenlik kodu isterler ve o kadar kötü şekilde yazılır ki o kod okuyup yazaa kadar fıtık olursunuz. Bunun amacı nedir ?

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kötü niyetli kişiler ya da çeşitli reklam uygulamaları sürekli sitelere bağlanarak, üye olarak çeşitli mesajlar göndererek sitelerin çalışmasını olumsuz etkilerler. Bunu da otomatik form dolduran çeşitli programlar aracılığı ile yaparlar. Başlangıçta sadece harflerden ya da rakamlardan oluşan kodlar olmasına rağmen günümüzde özellikle büyük talep gören sitelerde çok karmaşık kodlar kullanılır. Çünkü gelişen teknoloji sayesinde söz konusu programlar harf ve rakamları da okuyabilecek kapasitelere ulaşmıştır. Bu nedenle sadece insanların anlayabileceği bilgisayar programlarının çözemeyeceği karmaşık kodlar üretilmeye çalışılır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• insanlar surekli otomatik hesap acmasın diye. Yada surekli spam yapmasın diye robot musun gercekmisin ona bakıyolar. Adamlar haklı.

0|1
    0|0
  • Robot olup olmadığını anlıyorlar.

Ama artık o resimden bile harfleri sayıları seçebilen programlar var o yüzden ancak insanın anlayabileceği şekilde oluyor, mantıklı.

0|1
    0|0
  • botları engellemektir . o kodu koymazsak bize gönderilen 10 binlerce bot sitemizde olur sonra sitemiz zarar görür alexası düşer index düşebilir kötü olur :)

0|1
    0|0
  • amacı ne bilmiyom da bu işten para kazanan gördüm

0|1
    0|0
  • uyuzluk işte maksat

0|1
    0|0
  • bot diye biliyorum ben

0|1
    0|0
  • o kodlar botlar için ama o kadar kötü şekilde yazılmasının tek sebebi gıcıklık :))

0|1
    0|0
  • beni sinir etmek herhalde :)

0|1
    0|0
  • Bot olup olmadığını anlamak.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• senin gerçekten senmi yoksa botnet misin onu anlamak için siber saldırılar için ddos denial of services distrubtual

0|0
    0|0
    • Doğru da eminim virüs yayımcılar ona da bir çare düşünmüşlerdir

• onlar ips yi ids yi atlatırlar ondan sonra sisteme girerler öyle basit şeylerle uğraşmazlar :)

• O robotlar için hocam. Biliyosun herif programı açıyo sonra yatıyo program kendi kendine bot yapıyo. E bunu engellemek için yani bir nevi insan olduğunu anlamak için böyle bir kod koyuyo. Program da bunu yazamıyo haliyle ve bir insan eliyle yazılması gerekiyo. Bu nedenle de herifin yatağından kalkması gerekiyo :D Ha, o kodların niye kötü yazıldığına gelince: p*çlik olsun diyedir büyük ihtimal hocam :D

0|1
    0|0
  • Bazı siteler de kod olmuyor, "Are you human?" diye soru soruyor. İlk gördüğümde şok olmuştum. Ne garip bir soru.

0|1
    0|0
  • senin robot olup olmadığın için konulur yani zombi bilgisayarları önlemek için

0|1
    0|0
  • Sitelere flood saldırı olmaması için o kodlar geçerlidir. Zor olmasının nedenide basitten bir şuur yoklaması yapıyor.

0|1
    0|0
  • Oto kayıt gibi program yapmayı bilenlere karşı geliştirlmiş çözüm o ya. Senin robot olup olmadığını sorgular

0|1
    0|0
  • bilgisayar mısın gerçekmisin diye

0|1
    0|0
  • Aynı dert bende de var bro ve işim nedeniyle sürekli bu boktan şeyle uğraşıyorum

0|1
    0|0
  • %99doğru yazarım

0|1
    0|0
  • O kodlar olmasa bizim gibi o siteye reklam programı girip sitede reklam yapar.Bu kodlar oyüzden var.

0|1
    0|0
  • Robot muyuz İnsan mıyız diye test ediyo bide okunmuyor ya en berbadı o

0|1
    0|0
  • çoluk çocuk için bence :P

0|1
    0|0
  • işssizlik :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...