Kadınların Hayatımızdaki Yeri ...

Türk toplumunda kadının saygın bir yeri vardır. Orta Asya'da kurulan ilk Türk devletlerinde kadın ve erkek eşit haklara sahipti. Devlet yönetiminde, hakanların yanında hatun adı verilen eşleri de söz sahibiydi. Kadınlar ata binip ok atar, top oynar, güreş gibi ağır sporlar yapar ve savaşlara katılırlardı. Toplumda tek eşlilik prensibine bağlı kalınır, ev eşlerin ortak malı sayılırdı. Namus ve iffete büyük bir önem verilirdi.

Asırlar öncesine dayanan bu konuda bile erkeklerimizin hassaslığını göz önüne alırsak günümüzde kadınlarımızın gerekli değeri gördüğünü zannetmiyorum . En azından kendi fikrim . Bu konuyu çok uzatmak istemiyorum bir özet geçmek istedim . Gizli sorma gereği hissettim sebebi ise burada bir kaç laubali tip çıkıp reklam yaptığımı söyleyecek . bu tür insanlara ekmek vermek istemiyorum . Soruma gelecek olursak

Hayatınızı kadınlar (eşiniz,sevgiliniz v.s) üzerine mi kuruyorsunuz , yoksa hayatınızın bir parçası olarak mı görüyorsunuz ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar olayı dini boyuta taşıyıp tartışma çıkartmanız gayet komik geliyor bana .

0|0
43

En İyi Kız Görüşü

• aşağıdakiler saçmalamışlar.İslam diri diri gömülen kız çocuklarını ayaklar altından alıp ayaklarının altına cenneti seren dindir.

şu an bir kadın hem işine hem evine,mutfağına,eşine,çocuğuna yetişmek için çırpınıyor.yine de hakkettiği saygı-sevgi ve desteği göremiyor..

çok güzel şeyler yazmışsın,tebrik ederim..

0|2
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• hala böyle düşünen insanların varlığını bilmek ne güzel...

1|1
    0|0
  • Türkler islama geçmemeliydi. kültürlerine sahip çıkmalı, korumalı, sürdürmeliydiler.

yozlaşmamalıydılar.

2|0
    1|1
  • islam geldi kadının değeri düştü tabi

2|1
    3|2
    • islamı gereğince uygularlarsa değerinin düşeceğini zannetmiyorum . zira islam dinide kadınlar büyük önem verir .

• senin anlaman zor ama bu bir imtihan dünyası.Allah nefsi de vermiş,doğruyu da bildirmiş yanlışı da.seçim yapmak senin elinde.yaptığın seçimlere katlanmak da..

• insan belirli niteliklerde yaratılmıştır . Sen bana diyorsun ki kalbin çalışmasın ama yaşa . kendi yorumunla çelişkiye atıyorsun . Eğer ki böyle birşey mümkün olsaydı insanlara nefis konusunda öğütler daha sağlam kılınırdı . Ayrıca olayı nereye taşıdığının farkında değilsin . belli ki bir zorun var buralarda yakınıyorsun .

Erkekler Ne Diyor 3

• arkadasım bir kadın vardır bide kadın vardır nasıl dersen hani derler ya klasik olcak ama evlenilecek kız eğlenilecek kız sen şimdi bütün kadınları bir tutmuşsun OLMAZ tıpkı bütün erkeklerin bir olmadığı gibi şimdi benden önce afedersiniz biraz argo olcak üzerinden bir kamyon adam geçmiş kıza oturup saygı duyamam bende işimi görür çeker giderim tıpkı diğerlerinin yaptığı ve o kadının da istediği gibi yani alan-satan memnuniyeti gibi ama evleneceğim kadına hayatımı adarım yaşamımı hayatımı aldığım nefesi bile onun üstüne kurarım bu kadar basit :)

0|1
    1|0
    • yargıladığın toplumda bir sorun var . üzerinden bir sürü kişi geçmiş diyorsun . bunu yapanda gene biz erkekleriz değil mi ?

• Bazi kadinlarin neden diger kefede olduguyla ilgileniyorum bu konuda insan olarak zaten 5 parmagin 5i bir degil.bahsi gecen konuda niye?

• şimdi sen erkek olsan bir ton erkekle yemiş içmiş gezmiş işte dahada ilerisine gitmiş ve bunu İSTİYEREK SEVEREK yapan bir kadın ile gelecek kurarmısın?

• Evet kadınlar gerçekten de çok değerliydi. Şimdi sadece Moğolistan'da öyle.

Ben evlendiğim zaman, onu kendimden daha değerli olduğunu bilerek hareket ederim. Ama bu eski geleneği yaşatma amaçlı değil. Gerçek aşk ile evleneceğim için.

1|1
    0|0
  • Başlıktan şunu söylebilirim sadece seks objesi...Bunlarıda Kendileri istiyor.

0|0
    2|1
    • nasıl bu kadar emin olabiliyorsun ? unutma ki senin annende bir kadın .

• o %70 in sebebide biz erkekler değilmiyiz ?

• O erkeklerden birisi Ben değilim o yüzden Hepsini Toplasan 5 para etmez

Yükleniyor...