Altın günü nedir mantık nasıl ?

televizyonda gördümde reklamda mantığı kavrayamadım ben bu işin tamam bana herkes altın getiriyo ama ben o altını sonra yine vericem sonuçta benim elimde 0 altın kalıcak benim karım ne bu işte benmi yanlış düşünüyorum yoksa farklı bir sistemmi var ? :))

Güncellemeler:
anladım bir nevi faizsiz kredi dediğiniz gibi , ilk gün bende akıyoruz kızlarr :)

0|0
17|7

En İyi Kız Görüşü

• Şöyle düşün. Şuanda sana 50tl verdikleri zaman bir işine yaramaz dimi? Birine 50tl verdin geri getirdi küçük bir meblağ hemen gider. Ama 500tl verdiği zaman büyük bir mebla olduğu için işine yarar. Farzet ki birilerine her ay borç veriyorsun ve sonra bu borçları toplu olarak alıyorsun. Normalde kenara atıp 50tl biriktiremiycen ama borç verince biriktirmiş gibi olucan. Bir nevi böyle.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Diyelim ki sen bir ev alicaksin ve para lazim bozdurmak icin sadece bir altinin var ama daha cok altina ihtiyacin var. Arkadaslarin aralarinda altin toplayip sana veriyorlar (borc yani) sonra sen de bu altinlari zamani gelince her ay taksit taksit geri veriyorsun. mantik bu umarim anlatabilmisimdir:))

0|1
    0|0
  • O an kimin paraya ihtiyacı varsa eline toplu para geçiyor.Sadece altın değil dolar ya da TL ile de yapılıyor mesela her ay 100 lira veriyorsun 15 kişiden bir ay elinde 1500 milyar oluyor.Faizsiz kredi gibi bir şey.

0|1
    0|1
    • 1500 Milyar mı , vaooov :))

• 1500 TL işte.

Hem eski hem yeni parayla yazmayı aynı anda düşününce böyle saçma bir şey çıkıyor ortaya.

• Kar şöyle.

Mesela dişi kişisi çocuğunu 2 hafta sonra evlendirecek.

Yüklü bir miktar para lazım.

O gün ona geliyorlar.

Toplu altın ona geçiyor.

Bu döngü böyle.

0|1
    0|0
  • bende öyle düşünüyordum ama öyle değilmiş :D eline toplu para geçiyor mantıkta,yine senn paran,ama her ay kıyıya köşeye koyup biriktiremeyenler için ideal bir yol.mesela ailem kantin işletiyor,yazın haliyle gelirleri olmuyor.annemde babamda güne katıldırlar,temmuz agustosta ellerine toplu para geçti sene içinde isteseler biriktiremezlerdi ama :D

0|1
    0|0
  • sen altın veriyosun ama gün sırası sana gelince onlarda sana vericek yani bir eksik olmuyacak herkes kendi parasını alıcak ama amaç para birikimi herkes sana gelince bir sürü altın gelicek ama senin paran aslında sadece birikmiş hali bide asıl amaç oturmak sohbet muhabbet :D

0|1
    0|0
  • sıra sana geldiğinde elinde toplu para oluyor mantık bu. öbür türlü tek başına harcarsın biriktiremezsin vs

0|1
    0|0
  • mantık şu aslında bende bilmiyorumm en az 5 max belli değil kadın toplanırr ve sürekli birbirlerine karşılıksız altın verirler ..vee altın alma günü sana gelince gençleştiğini hissedersinn .o yüzden yaşlı kadınlar gün yapar kendini genç hissetsin diyi mantık budur yanii

0|1
    0|0
  • bizim komsular 2-3 yıl önce bulaşık makinesi gününe girdi sen ne diyorsun :D hepsı fiyat belirleyip istediği modeli aldı sonra ödediler tek tek :D

1|1
    0|0
  • Bir kız olaarak benim aklım ermiyosa bence sen hiç düşünme bile (: herkez sana altın veriyo elinde 5 altin var eeee onları harcasan haftaya sıkıntı olcak başkasına altın vermek için tambir dedikodu olayı bence (:

0|1
    0|0
  • dolar gününe katıl :))

0|1
    0|0
  • O anlık eline nakit geçiyor kredi kartıyla aynı mantık yani :))

0|1
    0|0
  • sende sorun varaltın gününü amacı biriktimektir. her ay altın verip sıra sana gelincede toptan verdiğin altından geri geliyo paran birikmiş oluyo bide poğacaar börekler yemekler güzel sohbetler bu yüzden severler

0|1
    0|0
  • maksat dedikodu bence

0|1
    0|0
  • komşuların birbirini kalkındırması bir nevi :))

0|1
    0|0
  • toplu alıyorsun işte hacı anlaması bu kadar zor olmasa gerek .

1|1
    0|0
  • Eline bir anda toplu para geçiyor olay bu :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bir anda elinde yüklü miktar altın-para oluyor. Bununla bir iişini görüp gelecek aya başka birine yardım ediyorsun. bir tür karşılıklı yardımlaşma diyebilirsin. Atıyorum on altın geldı sana, sen on ayda ödüyorsun bunu.

0|1
    0|0
  • Eline toplu para geçiyor taksit taksit ödüyorsun işte:)

0|1
    0|0
  • Anneme faydası yok fakat bana faydası çok :))

Ne güzel yemekler pişiyor hocam , bir görsen var yaa.

1|1
    0|1
  • hayvan gibi yiyip gene hayvan gibi müzikte göbek attıkları hayvanca bir gün

0|1
    0|0
  • Para topluca eline geçiyor başka da bişey yok işte

0|1
    0|0
  • Bir nevi faizsiz kredi çekme...

0|1
    0|0
  • her altının bir günü vaar :P tamam iğreçti kabul ihtiyaç ve destek fonu diyelim

0|1
    0|0
Yükleniyor...