Herkesin atası Anadolu'ya nerden geldi?

kimimiz ortaasyadan geldik ve hiç anadoludan dışarı çıkmadık ama birde evladı fatihan var selanikten, giritten imparatorluğun dört bir tarafından anadoluya toplanan . Örneğin benim atalırım giritten atatürk tarafından mübadele yoluyla gelmişler peki sizin geçmişiniz?

0|0
22|26

En İyi Erkek Görüşü

• fatih sultan mehmet karadenizi fethetmeden önce dağlara türkleri yerleştiriyormuş. biz de hazar kıyılarından gelmişiz. bütün dedelerimin adı mehmet :D bu arada karadeniz %99 u Türktür, laz falan diye dalga geçmeyin fethetmeden önce trabzonda 3000 kişi varken fatih 50000 e yakın türk yığmış. bütün anadolu öyle, o dönemde Türklerin nüfusu çok fazla ki anadoluda var olanların da Türk olma olasılığı çok yüksek, bakıyorsun kilim desenleri falan orta asyadakiyle aynı anadoludaki yerlilerin, yüzlerce türk tamgalı tablet var, 28 tane Türk kayayazıtı alanı bulundu anadolu da(5-10 bin yıllık). Bazıları dedesi anlatmadığı için yunan mıyım lan falan diye düşünüyor, asıl yunanım diyenler türk müyüm diye şüphe etmeli, İstanbul trakya yunanlılardan önce iskitlerin ve onların etkisindeki türkçe konuşan kavimlerin elindeydi. Atina dan aşağısı yunandır belki, sparta falan :D kısacası biz anadolu yu ve trakyayı fethetmedik, düşmandan kurtardık. oralar Türklerin ana yurduydu. atatürk bunları anlatmış kendi yazdığı tarih kitabında , okutulmuş ta ama natoya girdiğimizden beri sanki biz buraları işgale gelmişizcesine yalan tarih anlatılıyor, daha doğrusu eksik. bu da kimlik sorunlarına yol açıyor, amaç zaten türklerin özgüvenini kırmak. yemeyin. Adriyatikten Çine her yerde Türk vardı ve buralar ana yurdumuzdur, bizden başka kimsenin 5-10 bin yıllık kültürel izleri yok bu topraklarda.

0|0
    0|0
    • Laz diye dalga geçmek ne ola? Evet Türkiye'de 50-60 bin tane Laz var, çoğu Artvin'de, Sakarya'da ve Bolu'da. Laz olmak aşağılık bir durum değildir. Ayrıca Yunanlılar'dan önce İskit'lerin buraya gelmesi zor, çünkü İskitler Yunan uygarlığından çok sonra ortaya çıktı. Yunanlılardan önce Anadolu'daki hakim siyasi birlik Hititliler'indi. Onlar da Hint-Avrupa dili konuşuyorlardı.

• hayır ispatlandı. Pariste bir kongrede, fransız bilim adamları sümerlerin Türk olduğunu anlattı, ancak politikacılar buna engel oldu ve sonuçta sümerler için "çin değil, hint değil, asyalı" dediler :D öyle demek zorunda kaldılar yani. sebep politik.

• sen eğer ispat olarak tarihi evirip çevirip emperyalist emelleri için kullanmaya uğraşan otoritelere bakarsan, bu konuda asla ispat göremezsin.

Kızlar Ne Diyor 22

• Tam bilmiyorum ama babam bir ara yemen falan bişeyler diyordu galiba yemene dayanıyo bizim soy da.

0|0
    0|0
  • Anadoluya gelme değil, ben direk Çeçen oluyorum. (Bilmeyen yoktur heralde de genede söyliyeyim İç işleri bağımsız dış işleri Rusya) Yani 200 yıl once göç ettiklerinden beri Çeçenlerle evlenmişler, ve benziyorum da o taraflara ve kan çekiyor cidden Kiril alfabesi falan çok kolay öğrendim Rusçaya da çok yatkın dilim ._.

0|0
    0|0
    • yani niye çeçenistandan göç etmişiniz sebeb

• Çeçen-Rus savaşını duymadın mı hiç? O_o yüzyıllardır var, en son 1800lerde nüfusun yarısı katledilince Amerika, Azerbaycan Türkiye'ye gelmişler, ama dediğim gibi geldiklerinde evlilikler hep birbirleriyle olmuş yani Çeçenistan da yaşasam yaşarım istiyorum aslında bakak görek :))

• valla gürcistan göçmeni olarak bulduk ama bu dedemın dedesının dedesıne hatta belkı onun dedesıne kadar ulasır

0|0
    0|0
  • yani her türk gibi anavatanım orta asyadır muhtemelen, bizde öyle göçmenlik durumları yok :)

0|1
    0|0
  • dedemler zamanında selanikten göç etmiş ama babaannemler falan bulgar göçmeniymiş ama dıdısının dıdısı gelmiş zamanında :)

0|0
    0|0
  • İran horosan kısacası mezzopotamya

0|1
    0|1
  • biz bursaya kdr takip edebildik. bursadan önce nerdeydiler bilmiyoruz :D

0|0
    0|0
  • savas cıktıgında yardıma gelmısler

0|0
    0|0
  • benim babamın ailesi sefaradmış bunu tam bilmiyordum ama soyadım sefard soyadı yinede babamlar tam emin değil araştırmalar devam ediyor:).annem ise Boşnak bosnadan gelmişler mübadeleyle:)

0|0
    0|0
  • Selanik mübadeleyle.

0|0
    0|0
  • Çerkez kız

0|0
    0|0
  • Biz hep burdaymışız :D

0|0
    0|0
  • selanikten göç etmişler zamanında

0|0
    0|0
  • orta asyadan :/

0|1
    0|1
  • Valla baba tarafı rumeli anne tarafıda kafkas gürcü oralardan gelme :D karışıgız kısaca bu ama :)

0|0
    0|0
  • Annemler eskilerden hep burdaymışlar.Babamlarda şimdiki Güney Azerbaycan.

0|0
    0|0
  • Melezim ben..

0|0
    0|0
  • Annemler rum kökenli hiç bir yerden gelmemişler hep zaten burdalarmış. Babamlarda yavuz selim döneminde gidip, bir kolu istiklal harbinde diger bir kolu ise 1940lı yıllarda geri dönmüşler.

0|1
    0|0
    • Bide Kırımdan, Tirandan gelenlerde vardı unutmusum.

• vav seni görmek isterdim epey karışık acaba nasıl bir tipin var :)

• karısık gibi gorunuyor ama degilim işte. ben sadece nerden geldiklerini soyledim aslen yarı türk yarı rum oluyorum yani.

• nerden biliyim be !

1|1
    0|2
  • suriyeden gelmişiz osmanlı zamanında

0|0
    0|0
  • kafkasya tarafından mı ne gelmiş babam tarafı. annem tarafı da ırak türkmenlerindenmiş. melezim la ben :S araplık da vardır kesin .s

0|0
    0|0
  • 93 harbinde bulgaristandan gelmişiz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Biz kekeçililer boyundan türkan aşiretiymişiz orhangazi tarafından bursaya yerleştirilmişiz daha sonra bagdat seferi icin urfaya yollamislar dedemin soyledigine gore dedemin babasi ülkeyi istilaya gelen fransiz ordusunu bozguna uratmislar daha sonra dedemin dedesi dedemin babasini Amerikaya yollamis harputtan göçedenler belgeselinde fotosu var pala biyikli şık giyinimli biri aynı foto babannemdede var amerikaya yollamis ozaman amerikaya gidenlere turk soyadıni vermisler ve amerikada şuan turk soyadındında bir kacc amerikan vatandasi var bukadar:d

0|0
    0|0
  • Mevzu daha derin aslında senin bahsettiğin geçen yüzyıl boyunca dağılan bir imparatorluğun vatandaşları. Benim bildiğim insanoğlunun atalarına dair iki kıta ele alınıyor birisi asya bir diğeri afrika.

Orta Asyadaki nüfus hakikaten çok fazlaymış göktürkler ve kavimler göçünden önce "ön türklerin mezapotamya ve anadoluya göçtüğünü biliyoruz. Ardından kavimler göçü ile orta asyadan çok büyük bir dalganın ikinci kez avrupa ve anadolu ya göçtüğünü biliyoruz. Hunların bir çok ön avrupa kavmi ile kaynaştığını ve atillanın bugunku macaristanın temelini attığını oradan çıkanların bulgaristanın temellerini attığını biliyoruz. Oğuzların bozoklar ve üçoklar halinde kafkasya anadolu hazar ve mezapotamya'ya dağıldığını biliyoruz. Ardından gelen Moğol istilasını ve onların önlerinden batıya doğru tekrar yayılan bir türk göçüde var.

Bu durumda aslında osmanlının hakim olduğu avrupa kafkasya anadolu ve mezapotamyadaki insanların çoğunun türk veya asya kökenli olduğunu bilmemiz gerekiyor :))

0|0
    0|0
  • Atalarım 100 yıl önce Ruslar ve Farslar tarafından bölünen Türkmenistan'dan ( Türkmensahra ) geldi. Aslen Teke Türkmenlerindenim. Türkiye Türkmenlerinden biraz daha farklı bir dilimiz ve kültürümüz var.

0|1
    0|0
    • Teke dediğin bir yörük boyunun adıdır. Akdeniz bölgesinde çok sayıda Teke boyuna (oba) mensup yörük vardır.

• Biliyorum usta, anladım seni :)

• çok ilginç

• baba tarafım horasan, anne tarafım suriye. ama y-haplogroup testine göre 35 bin sene önce iran ve doğu anadolu'daymış atalarım. sonra buradan J-M12 haplogroup dağılmış.

link

0|0
    0|0
    • atalarım dediğim, sadece baba tarafı, y-genome'lara baktırdım. daha kolay sonuç çıkıyor.

• baba tarafım reyhanlıdan türk kökenli şahmeran aşiretindenmiş fakat savaş zamanından sonra ortalıkta aşiretten adam kalmamış, gizemli bir şekilde hepsinin ölüsü dirisi kayıp, o yüzden onlardan bilgi alamadım hiç,

anne tarafım suriye türklerinden, şıh-horuz köyünden bir aile, uzun zaman önce göç etmişler anadoluya..

0|0
    0|0
  • Babamın ataları 250 yıl kadar önce 8 kişi olarak Azerbaycan'ın Gence şehrinden gelmişler...

Annemler hep burada imişler zaten... :)

0|0
    0|0
  • Elınde bir sandık dolusu jack Daniels ile karayıplerden geldiği biliyorum dsad

0|0
    0|0
  • Ermenistan sınırındaki bir köyden gelmişiz karapapak terekemelerindeniz

0|2
    0|1
    • Terekeme yani Türkmen demektir bu. :)

• Terekeme Kelimesi; "Terk-i Mekke" den gelir. Mekke'ye yerleşip yerel halk ile anlaşamadığı için anadolu'ya gelen karakalpak (karapapak) türkleridir.

• selçuklularla anadolu topraklarına gelenlerdeniz daha sonra suriyede yaşamışız oradan hatay/samandağı daha sonra mersin tarsus (1920) daha sonra mersin merkez ve mersinin yerlisiyim ben arap aleviyiz

0|0
    0|0
  • Orta Asyadan.

0|0
    0|0
    • Millet resmen senin mantıklı ve ilgi çekici sorunla dalga geçmiş. 5 yıldız verelim bari.

• Hay'dan geldik. Huya gidiyoz.

0|0
    0|0
  • Yörük (Türkmen)

0|0
    0|0
  • oooooooooooooooo hocam tam bana göre bir soru afrikaya taaaaaaaaaaaa afrikaya ilk insana evet evet ilk insana gidiyoruuuuuuuuuz...NEYSE kısaca ; Balkanlar,Kafkaslar ;)

0|0
    0|0
  • baba tarafı Bulgaristan Anne tarafı Azerbaycan İstanbulda denk gelmişler.

0|0
    0|0
  • sivastopol den gelmişler

0|0
    0|0
  • Arabistandan

0|0
    0|0
  • Rusya'dan gelmişler, slav'ım :)

0|0
    0|0
    • orjinal slav mı yani ırksal anlamda

• Dedemin babasının komşusu türkmüş ve onlarca kez hayatını kurtarmış. Biliyorsun çeteler çapulcular falan var ozamanlar. Biz de Türk dostu olmuşuz ve Rusya'nın baskı politikasından kaçarak edirneye yerleşmişiz (komşusunun ailesiyle beraber gelmişiz) :)

• oldu bitti türkiyeliyiz aga.

0|0
    0|0
  • uzaydan geldik biz

0|0
    0|1
  • selanik...

0|0
    0|1
  • Gecmisini gelecegini siktigimin oglu. Tanimadigin insanlarin gecmisiyle gercekten ilgileniyor musun yoksa sadece pop. yapmak icin mi soruyorsunn? Ve eger ilgileniyorsan neden ilgileniyorsun? Sinif arkadaslarina yyada eger olduysa kiz arkadaslarina sordun mu daha once nereden nasol geldiniz diye?

0|0
    0|0
    • sen norml insanlarkla sohbet edemiyecek bozuk bir psikolojiye sahipsin normal hayatta muhtemelen de bir suçlu ya da psikopat adayısın ya da öylesin

• içinde bulunduğun bok çukurundan dışarıya bok atmaya çalışıp duran kendini küfür etmeden ifade etmekten aciz zavallı bir ergen kayıp bir insan

• Hee 13 yasindayimm gotune kodugum evladi

• tahmın zor melezım ben /:

0|0
    0|0
  • orta asya'dan,herkes sallamış:D

0|0
    0|0
    • herkes kendi kökenini yazmış pardon:)

• anadolunun asıl yerlisiyiz, bir yerden göç etmedik

0|0
    0|0
  • horasandan gelmiş bizimkiler

0|0
    0|0
    • bizimkilerde horasandan gelmiş sivaslı mısın qardas :)

Yükleniyor...