Gezi parkı olayları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu Gezi parkı olayları hakkında ne düşünüyorsunuz? RTE'nin yaptıklarını ve söylediklerini onaylıyormusunuz? Ya da eylemcilerin davranışlarını? Başörtü konusu hakkında neler düşünüyorsunuz?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• oyunlar dönüyor , sürekli gündem değiştiriliyor, halk kandırılıyor.

1|0
    0|0
    • klavyeden ülke kurtaran biri daha..

• kardeşim olayların altına bu kadar gizem aramak doğru değil..

• gizemlilikten çıkıyor zaten yavaş yavaş. göstere göstere yapmaya başlarlar yakında

Erkekler Ne Diyor 20

• Haklı veya haksız?

Her türlü biz zarar gördük, ve doğru yanlış meselesinden kontrolsüz bir güce dönüşüyordu...Durulması iyi mi oldu, bunu iyilikle bağdaştıramam fakat önü alınamıyor, kazananlar başkaları oluyor hep...

1|1
    0|0
  • gezi parkını destekleyenlerin bir kısmı gerizekalı bir kısmı vatan hainidir. bakıyorsun mhpliyle dtp li el ele eylem yapıyor. kime yedireceksin bunları hükümete karşıysan oyunu vermessin olur biter. ya da bir kanuna karşıysan yasal eylem yaparsın polis arabasını yakmakta ne oluyor . bizim diyarbakırda yapılsa aynı şey tv nin karşısında izliyip bunları asmalı kesmeli diyenler. taksimde yapınca yeşilci oluyorlar biraz dürüst olmalı. baş örtüsünün yasaklanması zulmdür . serbest olmalı arkadaş. ben derste başörtülü görünce bişey düşünmüyorum dikkatim dağılmıyor ama mini etekli görünce dikkatim dağılıyor. özgürlüğe aykırıysa mini etek yasak olsun. kaldıki ben öyle olsun demiyorum her ikiside serbest olsun diyorum. biri bana başörtüsünün ne zararı var mantıklı açıklarsa sevinirim.

0|2
    0|1
  • Bu konu hakkında herkesin görüşü farklıdır muhtemelen. Yalnız asıl söylenmesi gereken şu olmalı; Gezi parkı olayları ile ilgili fikir çatışması yaşadığınız arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarırmısınız ?

Bence önemli nokta bu çünkü amaç zaten bunu yapmak bölünmek ve taraf seçmeye zorlanmak. Oysa bu kadar büyümeden daha medeini yollarla çözülebilirdi bu konu yani şimdi polis bile düşman olarak görülüyor. Başbakana saygı desen dediğim gibi tarafını seçenler yani bu yüzde elli dışında saygı duyan yok. Yani bir bakıma bu işi yapanlar amaçlarına ulaştı benim canımı sıkan yarın hangi yurttaşım kardeşim hayatını kaybedecek. Daha ne kadar sürecek güzel bir ülke neden böyle şeyler yaşadı ve yaşıyor. Bitmeli artık bu kaos ortamı bölünmeden birlik içinde tek vücut olunmalı. Herkes aynı düşünceyi düşünecek diye bir kaide yok fakat düşünce özgürlüğü denen bir şey var ve herkes buna saygı duymalı.

0|0
    0|0
  • başörtüsüne karşı değilim.herkes ne giyinmek isterse öyle giyinsin.sakal serbest olsun mesela.havalar ısındığında şort giymek sertbest olsun.yüzücü atlet falan.artık aşalım bunları.

0|0
    0|0
  • gezi parkı olayları ülkeyi kaosa sürüklemeye yönelik bir adımdı.rte nin ne söylediği değil ne yaptığı önemli ki zaten ne yaşandıysa söylenen yalanlarla yaşandı icraatler görülmez.isteyen istediği yerde baş örtüsü takar istemeyen takmaz.

1|0
    0|0
  • 2 ay biticek hala bu sorular bitmedi mi :D

gezi parkı için ölüyorum diyip intahar edicem sonun da :D

0|0
    0|0
    • komik değil

• sen ve sorun da değil

Türkiye savaşa giricek ken hala g.tü boklu gezi parkının soruları da komik değil

doğma büyüme istanbulluyum . gezi parkı mevzusu neydi biliyomusun . taksim de ki klüplerde düşürdükleri hatunları orda s.kiyolar dı,içip sıçıyolar dı,devlet kapatınca bunlar haliyle ayaklandı ve sıçraya sıçraya büyüdü . böyle bir Ülkeye doğduğum için nefret ediyorum.siz ve sizin gibiler vatanım dan soğuttunuz beni ya.aptalın biri de gelir şimdi sen sağ cı sın der.lanet olsun sağına soluna .

• "Egemenlik gerçekten milletin olduğunda hükümetlere gerek kalmayacak; o zamana kadar boku yedik." demiş Charles Bukowski ;)

1|0
    1|2
  • Başörtüsü hakkında düşündüklerim link

0|0
    0|0
  • gezi olayları sadece ezikliktir basortusu olayları ise tamamen dinsizlıkdir basortusune karsı cıkan insanın müslümanlıgından süphe duyarım basortusu takan degil takmayan konusulmalı

1|2
    0|0
    • Peki sen neden insanların kararlarına saygı göstermiyorsun? Onların özgürlüklerini kısıtlıyorsun?

• hayır tamda demek istediğin bu. Müslüman bir ülkede yaşıyor olabiliriz ama ben istersem eğer gider hristiyanda olurum. Kimsenin nasıl davrancağı seni ilgilendirmez.

• sen lafları yanlıs anlıor ve yorumun sadece sonunu okuyup yorum yapıyorsun sanırım

• Başörtüsüne karşı çıkan bir müslümanla;

Aynı ülkede yaşamaktan utanç duyarım...

2|2
    0|0
  • bu mevzu derin mevzu hiç kimsenin yaptığını da onaylamıyorum herkes bir yanlış içinde yüzüyor

1|0
    0|0
    • Senin doğrun ne

• :) iyi bakalım allah ülkemiz hakkında hayırlısı ne ise onu nasıp etsin

• benim dogrum özgür bir ülke dıyoruz lafa gelınce bırak o zaman basortulu hakımde olsun avukatta bası açık olan insanların imkanlarından onlarda rahat rahat faydalansın gruplasma olmasın benım dogrum bu

• çok şeyler yazım bu konuda..RTE yi sonuna kadar destekliyorum..ne yani ülkeyi taş sopa ve molotof atan militanların eline mi bırakacağız?

0|2
    1|0
    • Eğer senin dediğin gibi söyliyecek olursak ülkeyi biber gazına boğan birinin ellerine mi bırakacağız? Milli maç iptal oldu bugün. Diğer ülkelere rezil olmak ta var tabii. Orada küçük çocuklarda vardı hatırlatmak isterim.

• kurdelalisac hiç objektif olarak baktın mı olaylara belkide ,(bu şekilde konuşmak istemezdim ama sen başlattın.) bu olaylara sen düzgün bakamıyorsun belkide senin beynin küçüktür ? Sen doğruyu yanlışı ayırt edemiyorsundur.

• bayan şakacı..gerçekten bu densiice konuşan kurdeleli deli ye dersini iyi vemişsin..kendisini çok büyük politikacı falan zannediyo heralde..

• gezideklerde samimiyetsiz---mısırı destekleyenlerde samimiyetsiz----suriyeyi destekleyenlerde samiyetsiz .ssssss

0|0
    0|0
    • sen kimlerdensin

• ben şehitlerin kanının boşa akıp akmadıgının hesabını istiyenlerdenim ben sadace mısırda suriyede olay yok daoğu türkistanda olylr oldugunun blinmesini istiynlerdenim

• Herkes kendi hayata bakis acisina göre olsun istiyor herseyi kimse kimsenin hayatina inanacina irkina mezhebine saygi göstermiyor hazmedemiyor ayni zamanda gelir düzeyindeki adeletsizlik asgeri ücret ile aclik siniri arasindaki trajikomik fark, yolsuzluk haksiz kazanc rüsvet torpil gibi ahlaksizliklarida eklersek baris dayinisma saygi gibi kavramlardan uzak kalmaya mahkumuzdur

0|0
    0|1
  • ben de çağulcugillerdenim ama yeter artık gına geldi bu konulardan.sıktı artık.

0|2
    0|1
    • Bu konu seni sıktıysa sen çapulcu falan olamazsın ki.

• Bu olaylarin devam etmesi neden s*kiyor sence kamu mali zararu cikiyor vergiyi biz oduyoruz uzatilmasi bence sikti artik!

• kamu malına zarar verenler çapulcu değildir zaten. Ama sen bunu hadi dışarı çıkalım iki cam kıralım da ne kadar korkuncuz anlasınlar gibi düşünüyorsan neden daha olumlu eylemler yapanları kimse görmüyor ?

• İnsan gibi insan olsun...

0|0
    0|0
  • derin siyaset var burda

0|0
    0|0
  • Canım bu konulara birşey yazınca hep bir hesabımı kapatıyorlar ...

0|0
    0|0
  • Şİmdi şunu söyleyeyim abi neden %50 oy alıyor bu adam seçim bugün olsa gene aynısını alır...

Türkiyede illegal örgüt Çok fazla (dhkp-c pkk kck...vb) yani zaten Türkiye pimi çekilmiş bombayken ortalığı neden iyice karıştıralım ki abi gidin sandıkta oy kullanın neden gariban polisime taş atıyorsun molotof atıyorsun sen ya oda emekçi o işini yapmak zorunda yazıktır günahtır Gençler bir maşa olarak kullanılıyor Ateşe Atılıyor Haberınız Yok...

Eğer bu adamın yerinde başka bırısı olsaydı gezi parkı olaylarının altından kalkamazdı başka bir ülkede olsaydı Mısır gibi Suriye gibi olurdu Adam çok iyi İdare Ediyor

Not:Akp'li değilim sadece gerçekler

0|3
    0|0
    • akp li olsan iyi edersein...şuan akp li olmamak türkiye düşmanlarını en çok sevindiren olaydır..

• Canım benim onlar eskidendi oy yakmalar felan ben diyorum sana tekrardan akp li degilim ben düşünsene bu adam gitti diyelim ya şu ülkede bir isim söyle bunun yerine kim gelecek hangi parti gelecek ? Sen memnunmusun o kadar insanın canının yanmasından ölmesinden yapma gözünü sevim ya

• kurdelaisac...bol keseden salla belki tutar..

• Gazın etkisi geçsin yazıcam.

0|1
    1|4

Kızlar Ne Diyor 4

• Gezi parkı olaylarında tazyikli sudan biber gazından nasiplenenlerdenim. Adamı gram sevmem. Kendisinin din kisvesi altında hırsızlık yaptığını amerikan uşağı olduğunu düşünüyorum. Lakin şöyle bir durum var ki biz Geziye özgürlüklerimiz için çıktık baş örtüsüde bir özgürlüktür.

1|0
    1|1
  • Geziyi sonuna kadar destekliyorum su an Istanbul da olmadigim icin cok mutsuzum oysa ki daha dun oradaydim. RTE nin yaptiklari onaylanamaz, zaten onaylayanlarda belli.. Eylemcilerin davranislari da kisiye gore degisir Ornegin eglenmek icin gidenler var. Gercekten eylem yapmak icin giden var. Milletini seven var. Bas ortusu olayina girersek, istedigimiz sey tam olarak ozgurluk. Eger ben birinin bas ortusune karisirsam onun ozgurlugunu kisitlarim yani bas ortusu bu kadar konu edilmemeli..

1|0
    1|2
  • RTE'nin yaptıklarını onaylamıyorum ancak ülkemizde kaos ortamı olmasını da istemiyorum.Herkes hakkını hukuksal yollardan aramalı ve birilerine ders verilecekse sandıkta verilmeli.Başörtüsü konusuna gelince özgürlükten yana olduğunu iddia edenlerin baş örtüsüne tepki göstermelerini anlamıyorum.Çoğunluğun Müslüman olduğu bir ülkede böyle bir durumun olması üzücü.Her konuda öncelik milletimiz olmalı diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • bi saniye direniyorum

0|1
    1|2
Yükleniyor...