Ayhan Aydan bilir misiniz bu kadını?

Bugün Ben Onu Çok Sevdim adlı diziyi izledim ve baya etkilendim Adnan Menderes'in aşk hayatını anlatmışlar. Mehmet Aslantuğ role çok yakışmış. Sonra ben Menderes'in Ayhan Aydanla olan aşkını araştırdım ve etkiledi beni. Ayhan Aydan, Yassıada’da sevgilisine arkasını, hákimlere önünü dönmüş bir şekilde "Adnan Menderes’i evli olmasına rağmen büyük bir aşkla sevdim’ demiş. Herkesin sustuğu dönemde bunları söylerken ’Başıma bir iş gelir’ diye korkmadınız mı’ demişler. ’Korkmadım.Bir iş gelecekse de Adnan Bey için gelsin dedim. Çünkü onu çok sevdim demiş. Bilenler varsa buyursunlar :)

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kadınıda mı diziyle mi tanıdınız..

Adnan Menderesin sevgilisiydi yassıada da Menderes yargılanırken davanın başındaki konu bu konuydu..Ayhan Aydan güzel bir kadındı Menderes bir kokteylde ondan etkilenmiştir..Arkadaşının kızıydı..İddia makamı savcı evli olmadığı Ayhanın karnında menderesin bebeği olduğunu ve bebeği Menderesin öldürttüğünü iddia etmişti..

İddia kanıtlandı mı bilmiyorum ama Ayhan Hanım Menderese aşık olduğunu mahkemede Menderesin karısının önünde söylemesi de ayrı bir cesaretti..Duruşmanın birinde savcı Ömer Altay Egesel denen herif Menderesin başbakanlıktaki ofisinden Ayhan Hanıma ait olduğu ileri sürülen iç çamaşırları mahkemede elinde salladığı da bilinir..

Koskoca bir iktidarın yargılandığı bu mahkemede hakimler önce Menderesin bebeği sonra Celal Bayarın afgan cinsi köpeğiyle davayı başlatmış mahkemeyi gülünç duruma düşürmüştür..Menderesin avukatlarından Hüsamettin Cindoruk ise duruşma sonrası bu bir iktidar davası değil Bebek-Köpek davası demiş bu deyim türk siyasi tarihinin literatürüne geçmiştir..

0|0
    0|0
    • Daha önce duymuştum ama araştırmamıştım. Diziyi izleyince ilgimi çekti. Ne yalan söyliyim keşke daha önce bilseydim utandım yani. O yıllar da böyle aşklar çok etkiliyor beni.

• Kız sen trabzonluymuşsun nike bakmamışım şimdi farkettim hemşehrim benim..

Erkekler Ne Diyor 4

• Mahkemedeki gerçek görüntülerini izlemiştim baya zaman önce bebek olayı vardır bebek 8 aylıkken doğar ve doğumda ölür.doktor ve ayhan aydan bunu söylemesine rağmen hakimin adnan bey öldürmüş olabilirmi diye ısrarla söylemesi çok enteresandır.çünkü Adnan menderesi içeriye sokan güç böyle olmasını istiyordu

0|0
    0|0
    • Aynen o olayı da araştırdım. Ayhan Aydan Menderesten çocuğu olmasını çok istiyormuş. 2 kere düşük yapmış,3. ise ters doğmuş doğarken kolu kırılmış ve 8 saat sonra ölmüş. Ayhan Aydan hem bebek acısıyla hem de Menderes'in asılma acısıyla çok yıkılmış. En garibime giden nokta,karısı bu durumu bilmesine rağmen hiç sesini çıkarmamış,aynen hayatlarını sürdürmüşler.

• 50li yıllar. O zamanın kadınları bizim ki gibi mi sanki. Dul kalmak utanç verici bir olaydı.

• Utanç verici bir olay değil ozaman yüzdeye vurdunmu daha çok dul kadın vardı.menderesin eşinin ses çıkarmaması dayısının ve sanıyorum babasınında daha önce idam edilmesi vs vs gibi sebeplerden olabilir

• bu sürdüğü komiserin eşi mi ?

0|0
    0|0
  • Dizideki kadını sevmedim ama ben :)

0|0
    0|0
  • seni de bir gün silerler . tanıyamazsın !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...