Okuyun, link'teki alarmı dinleyin, gözünüzde canlandırın veee

Amatör olarak yazdığım dizi senaryosunun final bölümünden küçük bir bölüm hakkında ki yorumlarınızı ve görüşlerinizi merak ettim:)

(Not: karakterin özel bir adı olduğundan sadece X olarak belirtiyorum )

"Adamın bir elinde anahtarlar diğer elinde ise kısa kahverenkli bir jop vardı.X yavaşça ayağa kalktı,derin nefes aldı. Doğrulduğu an dağınık kızıl saçlarının ardından gözlerinde büyüttüğü fırtınayı adamın gözlerine yöneltti, adam bakışlardan bir anlık tedirginlik duyduğu an X yüzünde şeytani bir gülümseme ile hızla adamın boğazına fayanstan yaptığı bıçağı sapladı. Ardından bıçağın kabza kısmına ufak bir el hareketi ile avucunun içiyle baskı uyguladı, fayans bıçak tamamen adamın boğazına saplanmıştı. X hızla adamı omzundan tutup yüzünü diğer adamlara çevirdi ve can çekişen adamı kendisine kalkan yaptı.Atik bir şekilde adamın belinde ki altıpatları alıp arkada duran ve afallayan iki adama doğru yöneltip tetiğe iki kez dokundu. İlk mermi adamın kafasına ikinci mermi ise diğer adamın tam burnuna saplandı. Ardından sağ köşedeki iki adam silahlarını ateşlediler ancak mermiler ölü gardiyanın koca bedenine saplanırken X karşı saldırıya geçti ve tekrar ateş etti. İki el sağdakine iki el soldakine ateş etti. Adamlar kanlar içinde yere yığılırken hızla az önce öldürdüğü adamların silahlarına uzandı. Birisinin üstündeki hücum yeleğini üstüne geçirdi,önünü bağladı. Koridora doğru ayak sesleri yaklaşırken o öldürdüğü adamların silahlarını ve cephanelerini topluyordu. Birden koridorun tepesinde bulunan kırmızı sinyal lambaları yanıp sönerken alarm ona eşlik ediyordu link Asansörün olduğu kısıma doğru ilerledi sırtında bir MP5 asılı haldeydi, belinde bir USP 45 ve elindeki ise belkide hepsinin en iyisiydi, bir Benelli M3 Süper 90 pompalı tüfek. Karşısına çıkan ilk adama ateş açtığı an tüfeğin geri tepmesi onu şaşırttı ama adamın sağ kolu omzundan itiparen parçalandı . Diğer adamın ise karnına inen darbe adamı duvara kanlar içinde yapıştırdı.Sağ koridordan adamlar çıkmadan evvel giriş bölümüne doğru iki el ateş etti. Tüfekten çıkan ölüm taneleri etrafı parçalıyor tozu dumana karıştırıyordu. Adamlar karşı ateşe devam etti kafalarını çıkaramıyorlar sadece elleri ile silahlarını köşeden ateşliyorlardı. X tüfeği ile iki el daha tam köşeye ateş etti. Adamlardan birisinin eli oracıkta parçalandı,adam sendeleyerek ileriye düşüp atış menziline girdiğinde X adamın kafasına ateş etti. Beyin ve kemik parçaları kan eşliğinde her yere sıçradı.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• bunu dizi olarak mı yayınlamayı düşünüyorsunuz yoksa kitap olarak mı ?

0|1
    0|0
    • Tam senaryo formatına çevirmedim. Aslına bakarsan dediğim gibi amatör dalda can sıkıntısı ile 4 ay önce yazmaya başladım. Gün geçtikçe karakterler,kurgu,olayların yönü ve içinde ki farklılıkları çoğalttım sonuçta bu orataya çıktı. Kitap formatında gözüktüğünün farkındayım :)

• Ben herkesin yaptığı gibi olayın geçmişini ilk bölümlerden sunmadım. Dizinin geçmişini son 3 bölümde parça parça yazdım. Yani dizi diyelim ki vizyona girdi ama karakterin geçmişi ne,bu kız neyin nesidir, olayların yönü neden böyle gibi soruların hepsini finale doğru yazdım. Ayrıca dizinin daha başlangıcından itibaren karakterlere dair pek çok bilinmezlik ibaresi kattım. Herşey bölümler ilerledikçe gelişecek cinsten. İpuçları yavaş yavaş bağlantılı olacak ve finalde bunun sebebini öğrenicez

• anladım değişik bir şeye benziyor doğrusu :)

Kızlar Ne Diyor 1

• fayans bıçak gibi kullanımlar hikayeyi boğmuş bence,bide aşırı tekrar var hikayeyi boğuyo...

nacizane görüşüm bu umarım kırılmazsın,editör gözüyle değil sadece kitaplkurdu gözüyle baktım...

0|1
    0|0
    • Bu bile benim için çok etkili sağol :) Kırılmadım aksine yapılan hataları ve gözlemleri değerlendiriyorum. Bu arada fayans bıçak aslında oradan kaçışı için kırılan fayanslardan elde ettiği bir devşirme silah. :)

• rice ederim asıl sen kusuruma bakma ...

• Ne kusuru? :)

Erkekler Ne Diyor 1

• yahu bende senaryo yazmak istiyom sende bunun eğitimi var mı yoksa amatör mü

0|0
    0|0
    • Ben 4 ay önce can sıkıntısı ile yazmaya başladım kardeş. Benim ki kitap formatında görünüyor ama şu sinopsis,tretman ve senaryo teknikleri önemli. :(

Yükleniyor...