Patronunuzdan terfi veya maaş artışı isteyebilir misiniz?

Kaç yıl aynı pozisyonda/aynı maaşla çalıştıktan sonra bu istenebilir? Nasıl istersiniz? Konuşmayı nasıl yaparsınız? Başarılı olur musunuz?

Bunu yapamayanlar, neden yapamıyorlar?

• Evet
    54% (25)71% (15)60% (40)Oy Ver
  • Hayır
    46% (21)29% (6)40% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|14

En İyi Kız Görüşü

• Isini iyi yaptigini dusunuyorsan, musteriler senden memnun ise ve patronun duzenbazin teki degilse terfi de zam da senindir. Simdi tek yapman gereken dogru zamani kollamak ve sakin sekilde patronun ile konusmak.

2|0
    0|0
    • Doğru zaman nasıl belirlenir?

• Anladım, teşekkürler..

• Rica ederim, is hayatinda basarilar dilerim...

Erkekler Ne Diyor 14

• Mağaza da satış danışmanıydım işi öğrendim müdür iyi ama o da kendini düşünüyor hiç çalışmamıştım part time çalıştım işi öğrenebileceğim en iyi mağazaymış o beni çok kullandı bunu biliyordum işi öğrenmek için gerekli şimdi kurbanı bekliyorum istediğim parayı verirse gideccem vermezse çokta fifi :)konuşma :(beni arayacak her zamanki gibi) Abi kurbanda ailemin yanına gidecem ama çok yoğunsan geleyim(çok yoğun olduğundan gel boşver para kazan oğlum ne yapacaksın ailenin yanından yeni geldin diyecek)tamam abi ama biliyorsun bayramda çift yevmiye oluyor ekstra sana da uygunsa geleyim buda isteme şeklim...

2|0
    0|0
    • Ama sonuçta izin yapacağın yerde çalışıyorsun.Bence çift yevmiye zaten hakkın.

Aslında maaş artışı ve terfi istemek de bir hak.Ben "maaş artışı ve terfi ister misiniz?" diye sormuştum.

• ah keşke her işveren senin gibi düşünse...kendi mesleğim ziraat mühendisiyim özel çalışırsam ve gerçekten kendimi o konumda yeterli görürsem bunu söylerim ama özel sektörde olur bu devlette daha çok sınavlara bağlı biliyorsun maaş artışı da ona paralel zaten...çekinme gibi bir huyum da yok sonuçta alınteri ile uzmanı olduğumuz işi yapıyoruz hakkımız ne ise onu isteriz...

• %50 çalışıyorum sıkıntı yok olursa direk söylerim. baktım beni düşünmüyor , ben onun işini hiç düşünmem.

1|0
    0|0
    • Nasıl bir cümle kurarak söylersin direk?

%50 çalışıyorum derken ne kastediyorsun? Açıklar mısın?

• Sadece patronun karşısına geçip "Yetmiyor" demiyorsun herhalde :D

girişi nasıl yaparsın? Nasıl cümleler kurarsın? İstediğim cevap tam bu işte.Çok mu şey istiyorum :)

• valla canım benim şimdi biz yüzsüz oluyoruz biraz :D özel bişey konuşucam deyip dışarı çağırıyorum para lazım yetmiyor derim yani :)

• Yalnız olacaksınız tabi utana sıkıla bunu söyleyeceksiniz gerçekten paranın yetmediğini ikna ediceksiniz birşeyler ekliceksiniz ve olursa daha çok çalışıcam vs. vs. diceksiniz % 99 yutuyorlar.

2|0
    0|0
    • Ama ben hiç utanmam ki, elimde değil.

• Zaten şu an maaş artışı falan isteyebileceğim bir patronum yok :D

Sadece insanlar isteyebiliyor mu bu tür şeyleri, nasıl istiyorlar bunu merak ettiğim için sordum :)

• İyi o zaman. Maaşıma zam isteme gibi birşeyim olmadığı için bu konuda rahatım.

• Ben isteyemezdim galiba.

1|0
    0|0
  • Bir işimden dolayı "Aferin." aldıysam hemen değil de 2-3 hafta sonra isterdim. Köfteyi çakmasın diye biraz vakit geçsin :)

1|0
    0|0
  • valla ben yılı beklemem işi kavradım mı direk sölüyorum vermese çıkarım :)

1|0
    0|0
    • Peki nasıl söylüyorsun? Neler diyorsun?

• aldığım para çalıştığıma değmio kendını kurtarmıo herkes bu kadar alıo piyasa neyse onu versen iyi olur vs vs işte

hiç çekınmem valla o çekınsın dünyanın parasını kazandırıoz

• Hangi sektörde çalıştığıma bağlı

1|0
    0|0
    • Sektörden sektöre nasıl fark ediyor? 1-2 örnek alabilir miyim?

• Çalıştığım işyerinde personellerin maaşları standart ise gidip kendimi yormam faket personelden personele, işçisinden işsine değişiyorsa şansımı denerim.

• Anlaşılan sen bu konuda baya çekmişsin patrondan ...

0|0
    1|0
  • evet

0|0
    0|0
  • : Evet isterim..

0|0
    0|0
  • genelde hep istiyorum alamassan işten çıkıyorum :D

0|0
    0|0
  • Peki nasil bir iş bu?

0|0
    0|0
  • hakkım sonuçta isterdim

0|0
    0|0
  • Ben istemem, kendisi verir zaten. Vermezse is degistiririm, kendisi kaybeder.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hiç denemedim ama yorumları merak etmiyo değilim :D

0|0
    0|0
  • bellı bı sure calıstıktan sonra yeterı kadar ıyı oldugumu dusunuosam ve bensız o ısı yapıcak kıvama geldıgımde ısterım bu benım hakkım

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • evet isterim

0|0
    0|0
Yükleniyor...