Facebooktan düğün daveti nedir ya ?

Facebooktan düğün daveti nedir ya Allah aşkına. Magazin programlarındaki sosyete düğün ilanı gibi. En yakın arkadaşlarım bile telefonla ya da sözlü olarak davet yerine facebooktan düğün daveti gönderiyor. Bu kadar mı değişti herşey. Uyuz oldum ben bu olaya. Siz ne düşünüyorsunuz peki ?

0|0
31|15

En İyi Kız Görüşü

• çok saçma ya..facebookdan davet edilince gitmiyorum..mtluluklar dileyen bir karta etiketleyip geçiyorum..öyle davete böyle icabet ederim bende..

2|3
    0|0
    • 3 yıl aynı evde yaşadığım ev arkadaşım onca yılın hatrına aramayıp facebooktan davetiye gönderiyor. Kesinlikle 4-5 düğün daveti aldım hiçbirine gitmedim.

• aynen gitme ya..rezillik bence..insana verdiği değeri özveri gösterir..baştan savma davet edilirsen zaten gelmesende olur demektir bu bence..

Kızlar Ne Diyor 30

• Zaman değişiyor ama bizim kafalar pek değişmiyor bir de üzerine garip arkadaşlık ve sadakat beklentileri yüklenince...

Valla para dedğin şey elektronik hale geldi istesen kağıda dokunmadan yaşarsın...

Mektup dediğin şey e-mail oldu.

ehh o zaman düğün davetiyesi de elektronik olacak tabe.

Elbette soruyu soran sadece elektronik davetiye olayına kıl olmamış. O kadar senelik hukukumuz var bari bir arasaydın diyor. Kendince haklı tabi... o kadar senelik arkadaşı değil misin ara eşeklik etme değil mi?

İşe bir de öteki yanından bakmak lazım ama. Nalıncı keseri gibi hep kendine yontmak olmaz. düğün öncesi insanın en yoğun, en stresli, en heyheyli olduğu zaman. Etrafınızda nazınızı çekecek, asabiyetinizi anlayacak, kusur ederseniz anlayışla karşılayacak insanlara ihtiyacınız var. Kimden medet umacaksınız peki ? elbette en yakın arkadaşınızdan. Mesela arkadaşın sana telefon açmayı unutsa senin hoş görüne sığınmak ister çünkü aynı yanlışı kız tarafının mühim bir zatına yaparsa kaçışı olmaz. Bence iyi arkadaş tam da bu zamanda kendini belli etmeli ve böyle davetiye gibi olayları sallamadan anlayışla karşılamayı becermeli.

bence senin ve senin gibi düşünenler iyi arkadaş ya da dost değilsiniz. Bencilce hatırlanmak, özel muamele görmek istiyorsunuz. arkadaşınızın en dar zamanında bir de bunu mesela düğüne gitmemek için bahane olarak kullanıyorsunuz. asıl size sormak lazım. sizin yaptığınız nasıl arkadaşlık?

0|1
    0|1
    • Yorumun kayda değer değil. Beni ya da benim gibi düşünenleri ne kadar tanıyosun ki böle insafsızca yorumlar yapıyorsun. Eskiden nasıl davet ediliyorsa öyle davet ederler. Facebook şurada kaç yıldır insan hayatında? İşin kolayına kaçılmaz böle.

• +1

Valla sizde haklısınız ben bu yorumu beğendim, sonuçta empati kurmak lazım, eğer empatiyi kuruabiliyorsak, arkadaşım beni aramak yerine niye elektronik davetiye gönderdi alınganlığını takılmamış oluruz ve aynı zamanda kötü niye beslememiş oluruz.

• Komik cidden yaa :D

0|1
    0|0
  • şimdiki çiftler facebookta evleniyoruz diye etkinik olusturup herkesi davet ediyolar bu davetmidir yaa ne anlamı var böyle seyin

1|1
    0|0
  • davetiye göndermek en güzeli yani facebookdan davetiye nedir ya

1|1
    0|0
    • hazıra alışmış bizim milletimiz malesef. Daha neler görcez acaba

• çeyrek fotoğrafı çekip gönderelim bizde :D :D

1|1
    0|0
  • düğü giderlerini bir yerden kısmak lazım ormanlarıda koruyo ayrıca devir tasarruf devri napican gardaaş:D

0|1
    0|0
  • saygısızlıktan baska bırsey değil facebook gereksız bence ve orda afedersınız ama tuvelete gıttım burdayım dıyen bıle vardır herseyı yazıyorlar

0|1
    0|0
  • Bi aralar mailden resimli olarak davetiye atanlar vardı bende resimden altın gönderiyordum hey gidi günler :D

0|1
    0|1
  • Komikliktir :D

benim başıma da çok geldi..

0|1
    0|0
  • Ya toptan göndermiş olabilirler.

Seni ekstradan aramadılar mı?

0|0
    0|0
    • Hayır evlenen son 3 arkadaşımda sadece facebook üzerinden davet etti hiç birisine gitmedim. Gitmemde.

• Bence fazla katı düşünüyorsun.

Vakit olmamıştır o telaşta.

• Bence bu kadar zor olmamalı davet işi. Ben böyle şeylere önem veririm bu benim şahsi görüşüm tabi.

• Davetiye parasindan yirtan insanlar

0|1
    0|0
  • kesinlikle çok saçma birşey. iyice tadı kaçtı bu işlerin..

0|1
    0|0
  • S*kım sonik işler işte.

0|1
    0|0
  • yanı uzakta olup davetıye gondermeyecegım arekadaslarım varsa bende bole yaparım sonuc olarak herkese elden verme sansım olmaayabılır ama herkesın facesı var

0|0
    0|0
    • arayabılırsın, feys arac olmalı amac degıl.feys kullanıyosan ordan mesaj atar numarasını ıstersın ararsın hem oda mutlu olur değil mi?

• aaa once tabıkı ararım orası ayrı hıc bı bılgı vermeden cat dıe faceye yonelmem

• Facebooktan düğün davetiyesi göndren arkadaşına altının fotoğrafını göndereceksin düğün hediyesi diye, öyle bişi vardı facede süperdi.

Evet, çok uyuz bir durum. Biraz adam yerine konmak isterdim.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle doğru sölüyorsun. Zaten takıldıgım nokta bu. Bu kadar zor mu arayıp davet etmek. Yakında kız istemeyide facebooktan yapacaklar :D

• davetiye göndermeye imkan bulunamayan kişilere ulaşmanın iyi bir yöntemi diye düşünüyorum... ne var bunda? her şey teknolojik zaten o da teknolojik olsun ne olur ki? hayır yani ne zararı var?

0|0
    0|0
    • Teknolojiyi herşeye bulaştırmak benim düşüncelerime ters. gelenek-görenek-örf-adet bunlar önemli şeyler.

• adamın amacı kullananlara göndermek zaten...

• Peki teşekkürler yorumların için :)

• bkz: facebook hesabını kapatma sebepleri

0|0
    0|0
  • Bana da çok saçma geldi.

0|0
    0|0
  • Ahaha birde etkinliğin duvarına yazı yazıyor amcalar teyzeler komedi yaa :DD

0|0
    0|0
  • bzim kuzende video cekip koymus faceye youtuba ne kadar sacma

0|0
    0|0
  • Külçe Altın Fotoğrafı Yollarım Ben de Banane Öyleyse Böyle.

0|0
    0|1
  • Devir tasarruf devri.

0|0
    0|0
  • bende uyuz oluyorum valla adam akıllı davtyni ver kardesm demi !

0|0
    0|0
    • Kesinlikle. Birde şu var facebook hesabımız olmasa kimin evlendiğini öğrenemicez.Garip bir durum.

• aynen bak o acıdan güzel :D magazin gibi :P

• valla bizimkiler her türlü gelişmeyi paylaşıyo:)

ama bir yandan davetiyede atıyorlar

0|0
    0|0
  • Yürü beeeeee :):)

0|0
    0|0
  • saçmalık.

biraz özel olanlara değer vermeli insan,basite indirgenmemeli.

0|1
    0|0
  • Valla arkadaşım evlendi geçen hafta benim haberim yoktu şans eseri yolda karşılaştık , davet etmedin falan dedim face den herkese gönderdim dedi ben face kullanmıyorum dedim sustu. çok saçma gerçekten ..

0|1
    0|0
  • hiç takmıyorum bile ya

0|0
    0|0
  • sozde modernlik ozde ozentilik sahibi insanlarin yapacagi sey.gercekten de sacma.ha bir de su var;boylece masraftan kaciniyorlar.sonucta davettiyeler de pek ucuz sayilmaz.iste o zaman is degisir,ne bileyim maddi durumlari iyi degildir falan .iste o zaman hak veririm .aksi taktirde dedigim gibi hos karsilamiyorum.

1|1
    0|0
  • yok artık düğün davetidemi var :D

0|0
    0|0
    • Olmaz mı ya salakça bişey işte. Yakında Anne babasınıda facebooktan davet etcekler

Erkekler Ne Diyor 15

• Facebooktan nobel barış ödülü vermek için davet etseler s.kime bile takmam.

0|1
    0|0
  • eskiden bayramlarda kart yazıp ptt ile yollardık akrabalarımıza.. ama şimdi neler değişti neler.. herşey sanal oldu. dostluklar sanal aşklar sanal ...

0|1
    0|0
  • Düğünlerine Facebook üzerinden çağırmışlar.

0|0
    0|0
  • ahhha kurtulmanın tek caresi arkdşlarını silmek banada geliyodu nişan düğün :D

6000 den fazal arkdşım vardı hepsi kızdı sildim kafa rahat :D

0|0
    0|0
  • eski köye yeni adet

0|0
    0|0
  • Gecen bir arkadasım yolladı mesaj olarak 2 küçük altın resmi yolladım bende:D

0|0
    0|0
  • düğün davetiyesini e-davetiye olarak hazırlatıp kağıt masrafından kurtul facebookda yayınla :)

0|0
    0|0
  • ben gitmem bana getircekler davetiyeyi anca öyle

0|0
    0|0
  • Sende facebook profil fotosuna altın etiketlersin. Kısasa kısas işte.

0|0
    0|0
  • Bu konu hakkinda dusunmek istemiyorum ;-)

0|0
    0|0
    • Niye hocam ya :D

• Bu uygulamanın mantikli bir yani yok o yuzden dusunupte kafa yormaya degnez kullanmayin kullananlarida görmezden gelin ;-)

• kültürümüzün içine tükürüyorlar.nefret ediyorum bu tip şeylerden.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle hocam. Böle davet gönderenlerin düğününe katılmayıp tepkimi böle koyuyorum.

• kafam çok dalgın bu gece,kusura bakma,konunun ana amacını bir anda unuttum :D

• Estagfurullah hocam kusur olur mu yorumların için sağol :)

• ben dogum gunune dahı uyuzum dugunu gecte kendı dogum gunumude gızlerım sacmalık bana gore

0|0
    0|0
  • kapitalizm işte ;)

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum sana

0|0
    0|0
  • bi de scan edip davetiyeyi koyuyolar :DD

0|0
    0|0
Yükleniyor...