''Cyberbullying'' yani ''Sanal zorbalık'' hakkında bilinçli misiniz?

(Sorumun kaldırılmak için hiçbir nedeni yoktur.Bu sanal sosyallik konusunda bir kamu spotudur.Kaldıran görevine hıyanet etmeyi kabul eder.)

Bilindiği gibi sanal sosyallik günümüzde sokakların,eğlence merkezlerinin yerini almış durumda.Artık bir imleç ve tuşlar yoluyla yeryüzünün diğer ucundaki kişilerle sohbet edebilmek mümkün.Ayrıca web üzerinden ticaret yapabilir ve geçiminizi sağlayabilir; eğitim alabilir ve alışveriş yapabilir,bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hal böyleyken reel yaşamdaki mental bozukluk sahibi zorba kişilerin sanal yaşamda da boy göstermesi oldukça kolay ne yazık ki.Asıl önemli olan ''Cyberbullying'' adı verilen bu sanal zorbalığın bir suç oluşu ve Ceza Kanunu'na tabi olarak karşılığını bulabilmesi.Evet evet bu mümkün...

Eğer sosyal arkadaşlık/paylaşım sitelerdinden birinde sizi tehdit eden,şantajla köşeye sıkıştıran ve genel anlamda size zorbaca rahatsızlık veren bir kişi varsa,Emniyet güçleri ve devamında Başsavcılık aracılığı ile sanal zorbayı tespit ettirip cezalandırılmasını sağlayabilirsiniz.Bilişim Suçları adlı ilgili suç masası yardımcı olmaktadır bizlere.

Bahsettiğim durumları daha çok bayan üyeler yaşıyor.Sizden ricam tanıştığınız herkese güvenip hayatınızı paylaşmayın.Malesef internet içi köpekbalığı dolu bir havuz kadar tehlikeli ülkemizde.

Ben gidiyorum bu arada hoşçakalın.Hayır sapığıma yenildiğim veya korktuğum için değil,benim yüzümden arkadaş listeme de ciddi anlamda rahatsızlık verdiği için.Siz siz olun sakın ama sakın mental bozukluklu insanlara prim vermeyin.Hoşçakalın arkadaşlar.

Güncellemeler:
Son 10 dk
Ricam şu sizden hatta aramızda bir moderatör de varken;

Bu soru ciddi anlamda özellikle genç kızlarımızın gerek bu sitede gerekse tüm web sitelerinde dikkat etmesi elzem olan şeyleri içeriyor.Ben gidiyorum ama bu soru kaldırılmasın ki yeni zorbalar türemesin.Hepinizi sevgiyle kucaklar esenlikler dilerim.

SwordofJustice-PhoenixofJustice-Gannicus-Tauron-Faizlobisi-Legendreloaded

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Anti-sosyal kişiler (asosyal demiyorum, anti-sosyal) içlerinde nefreti ve siniri genelde sanalda dışa dökerler. Bu insanları incelersek, gerçek hayattaki kişilere gücünün yetmeyip bir nevi sanaldan mastürbasyon yaptığını görebiliriz. Sanal zorba isminizi vererek küfür ediyorsa, tam savcılığa vermelik kıvama gelmiştir. Öbür türlü durumlarda pek ilgilenilmiyor savcılık falan ''kızım sizin işiniz gücünüz yok mu'' durumu oluyor.

Senin sapığın kim yahu :) Paranoyasal bir hayal ürünümü yoksa gerçek mi acaba :)

1|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Zorbalara sesleniyorum;

Biraz bira içip rahatlayın amma kasıntısınız fghfhgfg

1|1
    0|0
  • Nereye lo gitme

0|1
    3|0
  • ne diyor bırı özet geçsın yahuuu:/

1|1
    0|0
    • Her iyi görünene hayatını açma etraf şizofren dolu diyorum özetle.Bir de hoşçakal

• EE yazık etme hesabına o zman boşver bır sure gırme sonra gelırssın gene.. ve o uye ve mod kım ?

• Kimse bilmiyor. Benim arkamdan bile konuşuyormuş :)

• Hakkını helal et :) yolun ve bahtın açık olsun :)

0|1
    1|0
  • Haklısın kardeşim kendine iyi bak .

0|1
    1|1
  • son tavsıyene uyacagım faizlobisi :)

0|0
    0|0
  • Soruyu şimdi bulabildim :///

Diyorum ya hep " Bi kere de mantıksız konuş be Adam ! " ...

Gecte olsa hoscakal :) ( Sahte Hoşçakal )

0|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 1

• "Cyber-abazanlık"ın cezası var mıdır? 18'lik kızlara canım-cicim laflarıyla, "abi" numarasıyla kamera açtırmalar, soyunmacalar, ses dinletmeceler, sesten tahrik olmacalar falan? Keşke olsaydı... O zaman evli çocuklu adamları da alırlardı da, biz de çocukları bunlardan uzak tutmaya çalışmazdık

1|0
    3|0
    • Sıkayetınız varsa, kanıtınız da olmalı. Sanal ortamda taciz sebebiyle emnıyete basvurabılırsınız. Kanıt?

• Allah herkese akıl vermıs; akıllarını kullanmalılar o zaman. Kolay kolay guvenmemeyı, herkesle konusmamayı ogrenmelıler... Bıze sadece uyarmak duser.Neyse ki Legendreloade gıbı uyaranlar da var .

• "Neyse ki"? Sen de onlar gibi safsın ne yazık ki. Sanal burası, kimseye güvenmeyin. Skype listesine kız doldurmaya çalışan, abazan, çakma entellere hiç güvenmeyin. Benden söylemesi

Yükleniyor...