Vücut yapma sorunsalıııı

Arkadaşlar bu sene spora başlayacağım. 1.5 sene boyunca düzenli yapma fikrindeyim daha sonra eve geçebilirim ya da devam edebilirim.

İstediğim geniş omuz ve fit vücut.

1.86 boy

72 kg.

Sizce ne yapmalıyım yani nelere dikkat etmeliyim özellikle yemek konusunda yurtta kalıyorum ne önerirsiniz ? Ve günde kaç saat yapmalıyım ? Ve kaç ayda hoş bir vücut olur ?

Güncellemeler:
Teşekkürler yorumlar için

0|0
37

En İyi Kız Görüşü

• Yıllardır dövüş sporlarıyla ilgileniyorum boy ve kilon vücut yapmaya el verişli. fitnessta kafana göre değil hoca yardımıyla çalış. Ben ringe çıkan bir dövüşçüydüm girdiğim siklet 49 kiloydu. 55ten düştüm senin kilo vermene gerek yok besin olarak abur cuburu kes bol bol protein al ayrıca ilginç gelebilir ama makarna sporcu yiyeceğidir enerji depolar ama az yaylı ve sossuz yersen. Her öğünden yarım saat önce şekersiz yeşil çay iç yağları yakar. Bol bol meyve tüket, ayrıca yoğurt. uyku çok önemli hafta 1 kere kırmızı et tüketmeni öneririm kaslar açısından ve sakın suyu ihmal etme günde 2 bucuk litre iç en az bol şans

0|2
    0|0
    • Su inanılmaz tüketirim. Makarnayla aram iyidir fazlasıyla :D birde ekmek çok yerim zararı var mıdır

• yağ mı daha sağlıklı bir yolu yok mdudr? :)

• Tok karnına keçiboynuzu pekmezi var bide o acayip kan yapıyor kiloda aldırıyor kahvaltıdan sonra 1-2 çorba kaşığı iç enerjide veriyor. Ama 80 kiloyu geçme ideal 78 :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Günde 3 öğün protein tüketmelisin şeker-un-yağdan uzak dur muza önem ver,çok fazla yumurta beyazı,tavuk,ton balığı yemeye çalış günde 2 saat yeterli

0|0
    0|0
  • ben de yapmak istiyorum ama nereden yararlanabilirim? altta site önermişler ama bişey anlamadım :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• sorunsal bir sıfatken ve çözümü olmayan anlamına gelirken, sorun kelimesinin anlamını taşıması beklenerek kullanılmasıdır, gereksiz insanların yaptığı bir eylemdir

sözlükte sofistike görünüm uğruna komik şekillere bürünmek

-bak ben sorunsal dedim yani ilginç biriyim, entelim, avamdan değilim

sorun anlamına gelse de sorun kelimesinden daha havalı olduğu için tercih edilen kelime.

Bırakın bu işleri...

0|0
    0|2
    • Sözlük mü s*kti seni anlamadım ki, gereksizmiş, döl ziyanı. Döl ziyanı doğru kullanım sanırım ?

• vg sporunda sürenin kısa çalışmanınsa yoğun tutulması önemlidir. benim önerim 45 dkyı geçme. bu sürenin sonunda vücut kortizol hormonu salgılamaya başlar. bu da vücut gelişimini olumsuz yönde etkiler. dolayısıyla bu kısa süre içinde çok yoğun çalışman en doğrusu. başlangıç için haftada 3 gün ve tüm vücut çalışmanı öneririm. belli bir seviyeye gelene kadar zaten sen de konu hakkında baya bilgili bir hale gelirsin. tam vücut yerine bölgesel çalışmalara geçersin.

yurtta kaldığını söylemişsin. madem öyle senin için en iyi beslenme yumurta ve lor peyniri üzerine kurgulanmalı. lor peyniri marketlerde bulabiliceğin ve oldukça ucuz bir besindir. protein değeri ise çok yüksektir. bazısının tadı kötüyken bazılarınınki gerçekten güzeldir. alırken seçici ol. bir diğer yardımcınsa yumurta akı olacaktır. bildiğin yumurtadan sarısını ayır kalanını ye. ne kadar yemen gerektiğine günlük protein ihtiyacı üzerinden karar verebilirsin. bazı kaynaklarda vücut ağırlığı x 2,5 gr diye geçerken bazılarıdan vücut ağırlığı x1,5 gram diye geçer. araştır kendin karar ver. yumurtanın ve lor peynirinin besin değerlerini de netten bulabilirsin. bunun dışında kırmızı et yerine haşlanmış tavuk öneriliyor. haşlanmış tavuğun yanına pirinç veya buldur pilavı yemelisin. kırmızı et yeme demiyorum. onun da kas gelişiminde büyük faydaları var. ancak yağlı olduğunda kasla berbar yağ biriktirmene de sebep olur.

son olarak kilo al sonra vgye başlarsın şeklindeki yöntemler doğru yöntemler değildir. bunu yapmamanı öneririm.

1|0
    1|0
    • Mesela bizim yurdun yemekleri öğlen ve akşam olarak çıkar ve protein değerleri falan herşey internette yazar. Sizce önce bir diyetisyene gidip bilgi alıp yani gereken proteindir vücuda gereklilik uygunluk vs. ? Düzenli ve disiplinli bir süreç hedefim, iyi vücut istiyorum da

• diyetisyen ne yahu? bodyforumtr diye bir site var. ordan bak. orda herşey yazar. bir de normal yemek yeme alışkanlığının yanında sabah ve günün çeşitli saatlerinde yumurta akı ve lor peynirini bol bol tüketmelisin. kahvaltı önemli. yemeklerin çok düzenli olmalı. düzene sokarsan hem daha sağlıklı olursun hem de vg ye katkısı olur.

• Belli bir sürede, bu derece vücut yaparsın diyemez kimse. Başladığında sana uygun bir program çıkartacaktır zaten hocan. Günde 60 - 70 dakikadan fazla çalışma. Haftada 4 gün yeterli olur. Beslenmen protein ağırlıklı olması. 72 * 2 = 144 gram protein almalısın günlük.

0|0
    0|0
  • protein seviyesi yüksek besinleri seç özellijkle süte ağırlık ver :))

0|0
    0|0
  • en az 12-13 kg alman gerekir sonra kas yapıp 5 kg zayıflaman lazım yoksa vücut yapaman

0|0
    0|0
  • Kilonu önce bir 80 yap ondan sonra başla vücut yapmaya

0|0
    0|0
  • her gece 2 saat yeter o derece zaten hocan sana program yapar

0|0
    0|0
Yükleniyor...