İftiraya Uğradığınızda, Haketmediğiniz Bir Şeyle İtham Edildiğinizde Ne yaparsınız ?

Allah'a havale eder geçerim mi dersiniz, yoksa haksız ithamları, iftiracının müsait bi' yerine mi geçirirsiniz ?

Yaklaşım tarzınız nasıl olur ?

0|0
28|18

En İyi Kız Görüşü

• eltim beni kayınvalideme kötülemis kayınvalıdem de beni çok sever bende onu çok severim annem gıbı bana anlattı bende hıç konuşmadım eltimle evine bile gitmedim beraber memlekette buluştuk sinsi bır şekilde yaptıklarıni yüzüne tek tek vurdum utancından yüzüme bile bakamadi simdi konuşmuyorum onlarla .

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• Durumu anlaşılır bir dille anlatırım Gerçi iftira atabilen biri anlaşılır bir dilden ne kadar anlar tartışılır ama ben üzerime düşeni yapayım. Herneyse Günümüzdeki insanların aciz düşünceleri "bir insan susuyorsa haksızdır"."Susuyor ki kabul ediyor" olduğu için ele güne karşı susmam kendimi aklamaya çalışırım Sonra napıyooruuz O iftira atan yaratıktan bozma insan evladınıda tenhada kıstırıyoruuz :)

0|1
    0|0
  • Genelde umursamam.

Çaresiz insanların işidir iftira, itham, yalan. Bu tarz küçüklük göstergesi eylemlerim olmadı. Olan insanlar tanıdım, kalitelerini bildiğim halde ispatlamak için bu yola başvurdular.

Dediğim gibi, o seviyedeki insanların imrendikleri insana yeltenme çabasının getirdiği son nokta orası ve umursamak onları yüceltmekten başka bir şey değildir. Olduğu noktada kalsınlar, ben uğraşamam.

1|0
    0|0
  • Allaha havale ederim. Rabbim nasıl cezasını vereceğini iyi bilir.

0|1
    0|0
  • beni bilen biliyor el aleme ınanacak cevre bulunmaz bende pek fazla he ınanmıslarsada sılmem gerenlerı gormus olurum :) basım dık alnım acık cok sukur der gecerım ama ıftıra eden kısının agzını yuzunude en musaıt oldugum zamanda kırarım yanına bırakmam

0|1
    0|0
  • Atılan iftiraya da bağlı ne yapacağım belli olmaz.

0|1
    0|0
  • sakince durumu analiz ederim anlatırım baktım anlattırmıyor bağrınıyor ya da hala iftirada ısrarlı tepki göstermeni anlıyorum suçluluk duygusu böyle bir şey işte derim,hadi de get işine derim :)))

0|1
    0|0
  • İnsanlar haketmedigim şeyleri söylediginde kendimi daha masum hissederim. İlah-i adalete güvendigim için Allah'a havale ederim fakat iftira atan kişiye hesap sorarım ve iftira bana zarar veriyorsa gerçegi ispatlarım.

0|1
    0|0
  • Onu çok yaşadım ya iftira atılmıştı bana dünyada ki en iğrenç duygu hele ki çaresizken!

0|1
    0|0
  • evet çooooooooooooooook büyük bir iftiraya maruz kaldım piskolojim bozuldu kafayı yemek üzereydim sağolsun ailem ve yaradanım sayesinde yüzüm ak çıktım ama yaradanım bana iftira atan kişiyi inş şekilden şekile sokar

0|1
    0|0
  • Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın derim en mantıklısı o olur öbür türlü haklıyken haksız olurum hem Rabbim herşeyi görüyor onun katında kötü olmayayımda varsın herkes beni kötü bilsin

0|1
    0|0
  • Allah'a havale ettim benim canımı çok yakan birisini yaptığı iftiralar yüzünden.. 2-3 ay sonra bana yaptığı iftiralardan dolayı onunda canının acıdığını gördüm ve hala çekiyor .. :)

0|1
    0|0
  • iftiraya uğradım, ve acısını bin kat beter çıkardım, hayatlarını mahvetmek için çok şey yaptım... arayan cezasını benden bulur, hiç kusura bakmasınlar :)

0|1
    0|0
  • iftirayla başa çıkmanın en iyi yolu hiç üzerine alınmamak aldırış bile etmemektir..

0|1
    0|0
  • bişey yapmam nasılsa bigün adalet yerini bulacaktır herkes için

0|1
    0|0
  • o anki durumuma bağlı ya sonuna kadar giderim ya da ses çıkarmam

0|2
    0|0
  • Ağzını burnunu kırarım :D

0|1
    0|0
  • çok büyük bir iftiraysa o iftiraya atanın... anlamışındır umarım :)

0|1
    0|0
  • Cok ugradim küçük iftiralara..ama sonunda ettiklerini buldular daha beter seyler baslarina geldiler

0|1
    0|0
  • elimden geldigince musait bir yerine geciririm, oldugu kdr, olmadigini da Allah a havale ederim :D

0|1
    0|0
  • Kendimi güzelce ifade ederim gerisini Allaha bırakırım zaten yanına kar olmaz

0|1
    0|0
  • Uğradım hiçbişey yapmadım ağladım

0|1
    0|0
  • iftiraya baglı kaldıramazsam aynısını yasatırım

0|1
    0|0
  • direk hucuma geçerim kimse bana haksız yere itham edemez adamın aklını alırım

0|1
    0|0
  • İftira atanların canını öyle bir yakarım ki..

0|1
    0|0
  • Ugradım evet kucuktum o zamanda Allaha havale ettim sadece..

0|1
    0|0
  • Beddua etmedim hiçç, Allah'ından bulsun da demedim.Çok değer verdiğim biriydi, canımı yaktı ama sadece başkasına da yapmasın bunu diye dua ettim.. İçinde acı çektiğimi hissetsin dedim bir de ve bir süre sonra anladım ki o andan itibaren pişman olmuş zaten ve o da acı çekmiş şimdi geçti gitti, bu kadar...

0|1
    0|0
  • allaha havale ederim ilahi adalete inanırım zamanı gelince o da çeker diye düşünürüm. Canı Yanan Sabretsin.. Can yakanda Yanacağı Günü Beklesin demiş peygamber efendimiz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• İftiracı ile iftiraya uğrayan arasında bariz bir dengesizlik varken yapacak iş kolay değildir. Bir kere iftira atan, hileye başvurmuştur, olmayan bir şeyi varmış gibi yayarak o kişiyi karalamayı amaç edinmiştir. İftiranın tutması için, iftiracının bir kaç dostu olmalıdır ki plan yürüsün. İftira lmayan bir şey olduğuna göre, sizin olay başladığı anda olaydan haberdar olmanız neredeyse imkansız gibi. Siz olayı öğrendiğinizde iftiracı ve ekibi çoktan sizi karalamış olacak. Bu durumda olayın aslı ne ise yani oldu sanılıp da olmayan ne ise onu ortaya çıkarmanız gerekecek. Bu ise kabul edelim netameli ve oldukça zor bir iş. Bir kere insan ilişkisi dediğimiz şey belgelerle düzenlenen bir şey değil. Oldukça sözlü ve kaypak. İftirayı ortaya çıkarıp kendizini aklamadıkça iftiracıyı gidip dövmeniz de ona sövmenizde işe yaramayacak. Yani iftira atan kısa vadede hep kazançlı çıkacak. Çünkü tezgahı kuran izleri de silmesini bilecek. Ama Allah büyüktür, iftiracının unuttuğu, saklamayı düşünemediği bir gerçek elbet ortaya çıkacak ve onun başını yakacaktır. (Günümüz şartları düşünüldüğünde fazla mı siyasi konuştum ne :)

0|1
    0|0
  • Olması gereken: Sakin olup, etraflıca iftirayı nasıl attığı, kimleri etkilediği belirlenir, nedenlerini de kritik edilir. Daha sonra ispatı zihinde yapılır. Elle tutulur ispatlar gerekir. Sonra bu uygun bir ortamda etkilenen insanlara anlatılır. Bire bir de olabilir, grup halinde de, unutmayalım ki üç iyi niyetli insan bir yanlışta kolay kolay müttefik olamaz, size hak vereceklerdir. Bu şekilde iftiracının güvenilmez olduğu zihinlerde belirir.

Benim yaptığım: Olması gerekeni yaptığım oluyor, ama duygularıma hakim olamadığım zamanlarda beynime kan sıçrıyor, öfkeleniyorum, bu öfke yakından tanıyanlar için, haklı olduğunun ispatı tanımayanlar için ise arıza olduğunun ispatı sayılıyor.

0|1
    0|0
  • Şuanlık gelen iftiralara çevremdeki insnlar inanmadı o kdar güvenlirim ama insanlar atana inandıgı an dşüncez artık savaş istiyorsa kamonnnnnn

0|1
    0|0
    • Çamur at izi kalsın. İnsanlar inanmasa bile zihinde 'acaba' kelimesini oluşturması bile zarardır

• Aynen inanmasa bile şüphe kalıyodur :)

• Sakince itham edilen suçun ne olduğunu dinlerim. O saatten sonra yapacağın hiçbir açıklamanın bir anlam yok zaten nasıl olsa dinlemeyecek. Suratının ortasına bir kafa atar, Allah'a havale ederim :D

0|1
    0|0
  • Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

asla boyun eğmem sonuna kadar savunurum

0|1
    0|0
  • Anasina bacisina söverim

0|1
    0|0
  • pis ederim

0|1
    0|0
  • Muşta alıp döverdim hepsini -.-

0|1
    0|0
  • Normalde sabırlı ve sakin bir üslup ile sorun çözülmeli ama ben dayanamıyorum abi ya kırıp döküyorum, kendimi kaybediyorum..

0|1
    0|0
  • çok uç bir durum yoksa sesimi çıkarmam gerçek ortaya çıkınca özür dilemeye ya da konuşmaya gelir yine sesimi çıkarmam normalde gözünün içine bakarım utançtan ne yapcağını şaşırır falan

işte yerin dibine sokmak budur adamım (:

0|1
    0|0
  • alıştık artık Allah'a havale ediyoruz...

0|1
    0|0
  • Beni bilen bilir der geçer giderim

0|1
    0|0
  • 1 kere yok derim baktım üstelıyo ne halın varsa gör derim . eğer bu iftirayı yayarsa dayagımı yer

0|1
    0|0
  • Halledebilecegim bir konuysa kendm hallederim ama iftira buyukse mahkemede gorusuruz

0|1
    0|0
  • en güzeli ALLAH biliyor diyip ALLAHIMA havale ederim

0|1
    0|0
  • ifitira olduğunu kanıtlayacak deliler toplarım sonra dediğin gibi müseyit bir yerine ...

0|1
    0|0
  • oklavayla'n dalarım

0|1
    0|0
  • Her ikisini de yaparım :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...