Başarılı olmak için çaba gösterirsen şans seninledir...

Başarılı olmak için çaba gösterirsen şans seninledir. Tembeller için şans diye bir şey yoktur...

montesquieu nun bu muhtesem sözünden sonra...

şans faktörüne karsı bakış acınız deişti mi bilmiyorum ama...

sizce şans nedir?

0|0
11|14

En İyi Erkek Görüşü

• çalışmayan insan zaten fırsatları ve sansları kestiremezz... veya elınde gencen fırsatı değerlndırıse sanslı olmus olurr.. bnce şans demek fırsat demekk...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Şansa inanmıyorum ben.

0|2
    0|0
  • bende olmayan bişey

0|2
    0|0
    • bır forexxciye fazlasıyla lazım:)

• :)

ben senın nıckını para pıyasalarıyla ılgılı sanıodum

meger ayakkabı pıyasasıymış:)

• evet ya bende burda öğrendim para hakkında olduğunu :)

• Ortada çaban olursa küçük fırsatları değerlendirme şansın artar.Odaklanmakla alakalı değil mi zaten .Bi meseleyi kafana taktığında çözüme daha yakınsındır.Hiç başına geldi mi ? Çözmek için dakikalarca uğraştığın sorunun çözümünü rüyanda görebilirsin.Bu bir sanş mıdır ?

0|1
    0|0
    • evet bu ornek de bu sozun bır parcası... adam cabalıyorsa şansının da yardımıyla cozume her zmn daha yakındır... ister uyanıkken ister rüyada... bir şekilde kozmosdan yardım alır

• herkes kendi şansını kendi yaratır. ben yıllarca ders çalışmıyım okulu ekip duruyum sonra şans eseri odtüyü boğaziçini kazanıyım mantıklı mı bu :D

0|1
    0|0
  • şanssız olduğumu biliyorum ötesi yok!

0|0
    0|0
  • Şans ayrı bir konu başarılı olmak ayrı bir konu. Çok tembel iş görmek istemeyen insanları tanırım ki bahtları acik şans hep onlardan yana gülmüştür hayatta iyi yerlerdedirler. kimisi de çok çalıştığı halde hayat bir türlü gülmez yüzüne. Çaba göstermiş başarılı olmuş ardı gelmemiş. Çalışmamış önem vermemiş ama bir yerlere gelmiş. Şans bu iyiyi gülmedigi kadar eminim kötüye gülüyordur.söyleyen şahısin olaya baktığı açıdan bakamadm ben.

0|0
    0|0
    • çalışmamaış caba gostermemıs ama ıı bryerlere gelmiş... baskalarının torpılıyle...

calısmıs caba gostermıs ve ıyı bır yerlere gelmıs... şansının da yardımıyla:)

• :)

olsun onda da vardır bır hayır (*.*)

• Öyle mi peki sen bilirsin?

• Dayın varsa başarıda seninledir.

0|1
    0|1
    • cok yakında işe gırecegınden emınım...dayına ıhtıyac duymadan:)

• Şans, göreceli bir kavramdır. Bence, ''şans'' kavramına anlam katan en önemli kriterlerimizden birisi inançlarımızdır.

0|0
    0|0
    • yok canım bu bıraz ıddıalı bır laf olur...

kuran da der ki... ınanmayanlar ancak cabalarının karsılıgını alırlar.. ınsan cabalıyorsa karsılıgını her zmn alır

• gayret sonucu elde edılen basarıya şans demyorlar ztn...kımze de dıyemez. ama br konuda bellı bır gayretın varsa , karsına cıkabılecek bırtakım olumsuz durumları da şansının da yardımıyla daha kolay atlatıp sonuca gıdebılırsın mantıgını kullanmıs sanırım burada...

• O sansi gecer diye dusunuyorum calismanin sonucu kendi hakkin olur.Calismaya devamm

0|1
    0|0
    • eger emek verırsen... calısmaların bellı bır yerde tıkansa bıle sasn faktoruyle onun acılır...

• Şans çevredir.

0|0
    0|0
  • Herzaman çaba gerektirir, ama şansın yoksa çabaların boşa çıkar, bazen az bir çaba ile çok şey başarırsın, bazen dilediğinkadar çabala olmayınca olmuyor.

O yüzden pek fazla şansa güvenmemeli, garanti yolu seçmeli

0|0
    0|0
    • sen olayı bellı bır duruma ındırgemıssın... ayrıca sansın yoksa caban bosuna değil... aksıne tam tersi: caban yoksa şansın boşuna.

• Çaba göstermeden olmuyor, ama şansın yoksa istediğin kadar çabala, sonu yine hüsran olur

Erkekler Ne Diyor 13

• Çalışırsan yapma ihtimalin yükseliyor tabi. uğraşmazsanda bazı şeylerde olma ihtimali var ama düşük ihtimal. Ayrıca senelerce iyi bir şekilde çalışsakta olmama ihtimali epey var. Karışık işler hacı ya...

0|1
    0|0
  • dogru zamanda, dogru yerde olmak

0|1
    0|0
  • Ben buna kesinlikle katılıyorum insanlar şanslarını kendileri yaratır

0|1
    0|0
  • Para bir çok kapıyı açmakla beraber şansı da yanında getirdiğini düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • çok çalışmak başarıyı garantilemez ama şansını artırır

0|1
    0|0
  • Bence her şarta her zaman uygun şekilde hazır olmaktır şansı getiren.çalışmak gerçektir

0|1
    0|0
  • Başarı=inanmak+çok çalışmak+bilgi+özgüven

Her başarısızlık başarıya giden bir yoldur

Bedava peynir sadece fare kapaninda vardir

0|1
    0|0
  • bana göre şans kaderle aynı şey. bir bakıma kişi bir adım atar hayat ona on gelir diğeri bir adım atar ona beş gelir ama aynı yere varırlar sonuçta. çalışmak lazım her iş için derin sulara açılmak lazım

0|0
    0|0
  • şans bir faktördür de o şans sende yoksa ne kadar uğraşırsan uğraş.boş,bi bok olamadık hep işi bilmeyenler kariyer yaptı.neden diye sorarsan patronların işine öyle geliyor ya da iftiraya maruz kalmışsındır.evet şansı kendi yaratır insan ama o da elinden alınıyorsa yapacak birşey yok.

0|0
    0|0
  • insan kendini şansını kendi yaratır hırstır emektir istektir azimdir amansız olmaktır istemektir çalışmaktır kimse duramaz önümde yıkar geçerimmm

0|0
    0|0
  • Herkes kendi şansını kendi yaratır, ancak beceriksizler şans için yalvarır.

0|0
    0|0
  • şans yoktur çalışmak vardır

0|0
    0|0
  • dünyanın en uzun yoluna gidebilmek için ilk önce 1 adım atmak gerek

0|0
    0|0
Yükleniyor...