Gençliğimden hiçbirşey anlamıyorum elımden akıyor hiçbişey yapamıyorum neden şans bı kere olsun gülmez?

6 yıldır hayatımın değişmesı ıcın mücadele verıyorum ama bana hep emek vermeyenlerın arkasından bakmak düşüyor bu yasımda bu kadar üzüntü keder yaşadım yaşıtlarımın çoğu yasının verdıgı seylerı yasarken ben hep aglayan tarafım 6 yıl önce bı yıkıma gırdım ve devam edıyor ne yaptımsa olmuyor.Allah sınıyor dedım ama neden bıtmıyor

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Sabrın sonu selamettir,zaman bir şekilde geçiyor ve beterin beteri vardır, ne diyebilirim ki Allah bundan aşağısına düşürmesin... :)

Farklı sorunlar bende yaşadım ve çocukluğumda ki coşkuyu,sevinci bu günüme getiremedim.Mesela önce okulumu bitirecek askere gidecek,güzel bir iş bulacak,sevdiğim kızla evlenip beni sabah namazına kaldırmasını bekleyecektim.Sonrası hiç hayallerim kadar güzel olmadı,babam okuyup ne yapacaksın dedi ve liseye gitmeme izin vermedi,çalıştığımda yani 16 yaşında işyerinde diyabete yakalandım,hastalıktan 4 yıl sonra hastalığın getirdiği komplikasyonlardan dolayı %44 özürlü raporu aldım ve işe bile İşkurun gösterdiği yerler dışında çalışamıyorum.Bunun üzerine askere gidemeyeceğimi öğrendim,gelecekte yaşayacağım hastalıklardan dolayı kendimi dış hayata kapattım ve kızlardan etkilenirim bırakamam,hayatlarını mahvetmek istemediğimden evde asosyal bir hayatla ölümü bekliyorum.

Bu kadar derde karşılık,intihar etmeyi defalarca düşündüm ama dinime bağlı olduğum için buna cesaret edemedim.

Sorunum mu var demiştiniz... :)

1|0
    0|0
    • benımde yasadklarm basıt seyler degılşu anbahsettgm bı cok edrdıme deva olacagı ıcın bı bu olsa bana yeter dedgm bırsey yoksa baska bı ck dert var

• Nasıl yaptığını bilmiyorum ki,dediğim gibi kişisel bilgilerini,mezun olduğu okulu ve diğer bilgilerini güncelliyor ve iş veren tarafından seçilmeyi bekliyor kendisi hiçbir yere başvurmuyor.

• valla basvuran araya tanıdık koyan o kadar kısı varkı adamların iş kura bakmaya ıhtıyacları kalmıyor zaten devlet ögrtmenı degersz hale getrdıgı ıcın artk özelde mecbur oldugunu bıldıgı ıcın senı takmıyor

Erkekler Ne Diyor 11

• arkadaşlara talimatı verdim,yaşatacaklar

0|0
    1|1
  • Benimde birsuru derdim sıkıntım var kendime bakıyorum 23 yillik hayatimda kotu islere bulasmadigimi görüyorum aileme sevdiklerime bagliyim dogru yoldayim, dert tasa olabilir. Bunlar insanlari doğru yoldan saptirmasin

1|0
    0|0
    • bakıyorum hatalar yapıp aılesını üzenler daha mutlular hayat onlara yenılıkler sunuyo ıstedklerını sunuyo kendıme bakıyorum dedgn gıbı aıleme baglı bugune kadar her adımımda onları dusunmusum utandırmamısm eee mutsuz olan yıne benım

• ıste benmde tek ıstedgm işimı baslayabılmem paramı kazanmam aıleme yapmak ıstedgm cok sey var ama olmuyo ıste..bı yandan bunada cok uzuluyorum Annem ıcın yapmam gerekenler var ama kader ızın vermıyo

• Dertlesmek isterim senin ile uzun uzun.

• Ben valla biraktim hayat nereye suruklerse ne kadar olumsuzluk var beni bulur uğursuzmuyum neyim ..

0|0
    0|0
  • Belki birgun neleri dert etmisum,kendime dersin

0|0
    0|0
  • mesela bir erkek striptizci izledin mi kız kankalarınla ev partisinde.

0|0
    1|1
  • bendede her şey tam ama benim iş de olmuyor bir türlü sabır sabır ama belkide kısmetimiz yanlızlık herşeyin hayırlısı

0|0
    0|0
  • bol bol dua et.atlatırsın

0|0
    0|0
    • edıyorum ama olmadı bı arkadasm var o da aynı seyı yasıyo 6 yılda herseyı denedık boşverdık olmaı cok dua ettk olmadı pozıtf takılalım dedık olmadı

• sınama da bitecek ama öldükten sonra

0|0
    0|0
  • Merak etme yalnız değilsin benimde o depresif doneme girişimden bu yana 7 yıl oldu kesinlikle kimseden birşey bekleme daha cok yıpratır hayatına tek basınaymışsın gibi yön ver öyle keyifli olmuyor ama gerçekten guclu olmak bu kendine gore hedeflerin olsun eğer ilerde gerçek bir dost cıkarsa ki illaki birgun cıkar bu sure içersinde kendinide saglama almış olursun

1|0
    0|0
  • Sabırlı olmalısınız,hiçbir sıkıntı,sürekli değildir,elbet birgün sona erecektir. Umudunuzu asla yitirmeyin ve herşeyin düzeleceğine olan inancınızı kaybetmeyin.

Unutmayın ki ''Gecenin en karanlık olduğu vakit,gün doğmadan hemen önceki zamandır''

0|0
    0|0
    • sabır ama olmuyo ıste 7 yıl bı evının ıcındesın cevrende anlayıssız bı yıgn ınsan kapana kısılmıs gıbısın olsun yalnızda olsa gezeym desen bı gun ıkı gun ötesı olmuyo hem yalnz oldgn cın hem maddı sıkntıdan.tek kurtulun var o da olmuyo lanetlenms gıbısın.bi insan nasıl delırır bunu anlamaya basladımsonum öyle olucak gıbı

• bu seneye kadar ufakta olsa umut edıyordum sabır kalmadı her sene aglamk dusuyo bana yaz gelıyo yasayamıyorum tekrar kıs gelıyo yıne evdeym degsn bısı yok.6 yıl öncekı grştgm arkadsm dönup her yıl soruyo ne yaptn aynı seylerı söyledgmde yıne mı ya dıyolar onlar duyarken vah tüh dıyo ben bıde yasıyorum

• Yalış anlamazsanız,beni ekleyebilirmisiniz arkadaşım?

• Bitmesini istemiyorsun cunku, sadece istedigini saniyorsun. Oturup mizmizlanarak bir seyi degistiremezsin.

1|0
    0|0
    • ne bılıyosun bısey yapmadan mızmızlandıgımı arkadasım emek verıyorum dedım hıc cabalamadn bırsey ıstedgm olmadı gözumun önunde benm yaptgm cabanın ceyregını yapmadan ulaşanlar oldu

• Yanlis zamanda yanlis yerde cabaliyorsundur o zaman.

• yanlıs yerı degstrmem elımde degıl zaten tüm cabam bulundgm yerden kurtulmak ıcın bunun ıcınde işime baslamktan baska carem yok o da olmayınca oldugun yere mahkumsun

Kızlar Ne Diyor 1

• Olmayacak seylerin pesinde kosuyorsun demekki.

0|0
    0|0
    • aykırı bısey degılkı okudugm meslegı yapmak ıcın işim ıcın cabalıyorum uç bısey ıstemıyorum kı hayattan üstelk cevremde olsun uzaktan olsun o kadar yasadmkı yıllardr bu benm cabalarken ulaşamadgıma hıc ugrasmadan bırden sahıp olanları hanı vardr ya dört ayak ustune dusen ınsanlar

• Baska sey bulurum onu denerim. Sanki bizim her istegimiz oluyor.

• her ıstedgm benmde elbette olmuyor bu öyle bı mevzu degıl anlatmaya calstm ama önyargılsın sımarklk gıbı algılamıssın durumu oysa benm anlatgm sey hayatm yasantm buna baglı bı odanın ıcnde yıllarm gecıyor ne moda olmus ondan bıle haberm olmuyor neyse ben cıddı bı sorunumdan bahsettım

Yükleniyor...