Siz bu yazı hakkında ne düşünürsünüz..?

Benim duygularıma dilmaçlık etmiş yazan:

"Görüntüye bak.

İspanyollar ve Japonlar oraya sporcularıyla, spor insanlarıyla, olimpiyat kuruluyla gitmiş ön sıralara oturmuş. Bizim ön sırada tek vasfı eşi, kızı olmak olan bu kadınlar var. Bayram kutlaması mı lan bu? Yoksa kraliyet ailesi misiniz siz her haltta en öndesiniz?

Olimpiyatı bize verseler ne güzel gövde gösterisi yapacaktınız değil mi? Ulan sen olimpiyat amblemini bile parti renkleriyle yapmışsın öküz. Senin köhle İslamcı, Osmanlıcı garip zihniyetini oraya almışlar yat kalk dua et, bir de olimpiyatları alamadık "Geziciler, ulusalcılar bik bik bik" konuşuyorsun. 10 saat önce savaş çıksın diye götünü yırtan sen, orada barışçılık eşitçilik rolü yapıyorsun. Böyle*i yersin.

Sunumun bile vıcık vıcık riya, yalan ve sahtekarlık içinde. Ülke içinde öldürmeye kalktığın ne kadar grup ve düşünce varsa orada kendi reklamın için kullan, burada adını zikretmekten korktuğun Atatürk'ü ağzına sakız et, ölümlerine bir baş sağlığı dilemediğin Gezi protestocularını kendi demooğratik unsurun say; ondan sonra "Vay bize olimpit.".

Doldurmuş Sultanahmet'e bir kitle, olimpiyat kutlaması ayağına dönüşte miting yapacak onursuz adamlar. Ulan hayatında futbol dışında spor izlememiş, Nevin Yanıt'ın dünyalar güzeli fotoğrafının altına dinci kusmuklarını saçmış mahluklara mı düzenleyeceksin olimpiyatı? Isinbayeva'yı sadece "Rus karı götü" olarak gören adamlar birden Pierre Coubertin kesildi başımıza.

İşin ekonomik veya altyapısal kısmına değinmiyorum bile. Ne güzel olurdu değil mi bir de "Olimpiyat vergisi" alsan? Onlarla her yere gudubet betonlar diksen adına da "Kalkınma" desen? Ben Bakırköy'den arabayla Olimpiyat Stadı'na maç izlemeye gidemedim lan 1 ay önce, maçı kaçırmayayım diye eve döndüm. Neyse..

Özetle, çok isterdim olimpiyatların burada olmasını. Belki ülkede spor kültürü gelişir, biraz da altyapı düzelir diye ama biliyorum ki sen bu olimpiyatları sadece rant, gösteriş ve propaganda aracı olarak gördün. Hadi şimdi ağlayın, sonuçta mağdur rolü sizin işiniz."

Yazan: Caner Kuzu

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Helal olsun...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• beğenmedim ben fazla ağır bir dille yazılmış

0|0
    0|1
    • "Ağır" der iken..?

• Yazı ile hissettiklerinizi anlatabilmenin yolları kısıtlı... Düşündüklerinizi daha ala aktarabilmenin yolu noktalamalara dikkat etmekten geçiyor gibi geliyor bana...

Ama tam uyduğum söylenemez... Tonlarca hata var... Bilmeden yapılanların haricinde bilerek yapılanlara bir örnek olarak: Üç noktalarım... :)

• üç nokta kadar güzel bir noktalama işareti yok bence :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Senin köhle İslamcı, Osmanlıcı garip zihniyetini oraya almışlar

dinci kusmuklarını saçmış mahluklara mı düzenleyeceksin olimpiyatı?

Bu cümleleri yazan gerizekalı , kendini ne sanıyor ki ? Bunun neyini beğeneyim ? Karaktersiz , haysiyetsiz , onursuz , inançsızlığıyla birlikte inançlara kin kusacak kadar alçalmış bir yaratık. Canı cehenneme. Eleştirininde bir uslubu var be !

0|0
    0|0
    • Altına imzamı atarım... Benim de canım cehenneme olsun, umrumda değil...

İslamcı, Osmanlıcı, dinci mantığı savunacak değilim... Bu zihniyetlerinde canı -varsa- cehenneme...

Ha keza, siz de hakaret ederek beğenmediğiniz seviyeye inmişsiniz zaten...

Üsluptan bahsedip de bu kadar üslupsuzluk örneği sergileyen kaç kişi vardır acep?

• Arkadaşım "taş atılması"ndan nefret ediyorsan, nefret ettiğin eylemde bulunmayacaksın... Yok öyle "şunu yapana bunu mu yapaydım" falan...

Gelip burada bir zihniyete "köhne" denmesi ile "sns bacıya küfür"ü benzetemezsin... Öyle benzetmeler ile kimse haklı çıkmıyor eylemlerinde, kusura bakma... Yazdıklarımda "yamukluk" görüyor isen, şikayet et butonuna basarsın bitti...

Yok "forum kuralları olmasa bik bik bik"...

Asıl yaratık sensin! Resminden de anlaşılacağı üzere...

• Sen aynada bir bak kendine , sonra benim tipimi eleştir :) yok olup gitmeye mahkumsunuz :)

• Caner Kuzu'ya selam olsun. Tabi paylaşım için sana da.

0|0
    0|0
  • Tamamen taraflı yazılmış görüşler hiçbir değeri yok gözümde

0|0
    0|0
Yükleniyor...