Titanic'in filmi yapıldı, yine rekorlar kırdı... Peki ya Struma'nın filmi yapılsa?

Struma'yı bilir misiniz...

Kimse istemedi...Deniz aldı..

Acaba bu "utancın" filmi yapılsa kaç devlet sinemalarında gösterecek cesarete sahiptir?

Kim sahiplenir bu utancı sizce?

Güncellemeler:
link

araştırmaya üşenen arkadaşlar için...
Bu linkte de sağ kalan "tek kişi" anlatılıyor..

Hem de "son canlı" tanık tarafından...Tabi hala yaşıyorsa...

link

Bu da bu gecelik son link olsun...

link

Tek canlı ve son tanık...

0|0
11|15

En İyi Kız Görüşü

• Ben yapardım devlet olsam.

1|0
    0|0

• Devlet mi olmak gerek...O kadar konuya film çekiyorlar...Abuk subuk aşk filmleri...

Bilinmiyor ki...Unutulan ve unutturulan onca şey gibi

• Çalışmalarım devam edecek...Gün ışığına çıkmayanlar çıkacak..Sen de sponsorum ol devlet ana

• Olacağım miyaaaaaaaav.

Erkekler Ne Diyor 15

• Türkiye hazır değil buna. Ki yapılsa "iyi olmuş pis yahudilere" diye destek çıkarlar. Kara cahiller. Türkiye şu durumda buna hazır değil. Yapmazlarda bunun filmini. Yapsalarda tutmaz.

Bunun belgeselini yapmaları lazım, bir dramı yansıtmak için. Televizyonlarda bedava göstereceksin, herkes neyin ne olduğunu öğrenecek.

2|0
    0|0
    • yaa...tam da bize uygun oldu bu fikir..

Ya belgesel yapmasınlar haydi film yapsınlar..alıştıra allıştıra..:/

• Böyle bir olaya uygun senaryoyu kim yazar bilemem. Film zor, belgesel hem daha öğretici hem de daha etkili olur bence. Burada asıl amaç verilmesi istenen mesajı etkili bir şekilde vermek.

• @Amor

Doğru söyledin... Aslında Türkiye buna hazır değil diyerek en büyük zararı kendimize veriyoruz.

• masraflı olur çekmek..

1|0
    0|0
  • filmi yapılırsa,hele birde gösterimine izin verilirse baş yapıt olur.

1|0
    0|0
    • İşte bak bunu söylemek istemedim..İzin verilirse...dilim varmadı biliyor musun:(

Ve nete bakıyorum...STRUMA yazdım youtube a çıkan sadece birkaç video...Bu kadar mı zor...

• bu arada;bilgine sağlık,puanlamayı unutmuşum...

• Senin de cevabına sağlık..Ben de puanladım seni..

• struma nın filmi yapılırsa dünyaya rezil oluruz. tazminat falan ister birileri hiç gerek yok.

1|0
    0|0
  • buna büyük bi aşk eklemek lazım başka türlü yayınlanmaz.

1|0
    0|0
  • çekilemez bütçe bulamazlar

1|0
    0|0
  • güzel soru ve güzel güncelleme.. ne kimse bu konuyu işleme cesareti gösterir nede bunu yapımcılara proje olarak sunmaya.. bırak filmin çekilmesini kültür bakanlıgından onay bile cıkmaz

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim..

Yapılmak istenmiş fakat 1990' da reddedilmiş zaten. Ama 2012 deyiz..Birşeyler değişmiş midir acaba?

• kafalar değişmedi ki bişiler değişsin

• Tarihin Arka Odası'nı izliyorum...

Adamlar mitolojiden bahsediyor..Millet mesaj atıyor. Dinle ilgili konuşmayacağız dediniz hala konuşuyorsunuz diye..

Ayrıca konuşsunlar..Nedir sıkıntı...

Konuşmaktan korkanlar konuşturmaz da..

• utanç dolu bir filmi amerika ingiltere fıransa israil gibi ülkelerin çoğu yayınlamaz zaten kıçlarına batar

1|0
    1|0
    • Ya zaten insanlar ölmüş...Bu saatten sonra yapacakları kalanlar için olacak...

ama zor..zor..

• o zaman soruyu sorarken yahudileri değil filistin yada cezayirlileri göz önünde bulundursaydınya o zaman daha inandırıcı olurdu

• Onların sözü edildi ama..

Ben internette bile doğru düzgün kaynağın bulunmadıgı bir noktayı dile getirmek için yazdım.

• "Elit"lerin hikayesi hep satar.

1|0
    0|0
    • Gemide sadece Elitler değil, üç beş kuruş biriktirip sağdan soldan borçla çocuklarını da gönderenler varmış..:/

• Titanicle kıyaslama yapan ben değilim ki sensin:) Onun ki yapıldı bununki de yapılsa nasıl olur diyen sensin:))

• Tamam anladım...:)

• Yapılsın son kararım

1|0
    0|0
  • yapılacak yakında bakalım ne kadar rating alacak.

0|0
    0|0
  • İyi bir yönetmen ve ekibin elinden çıkacaksa neden olmasın ? Ama devlet meseleleri işin içinde olduğu için sanki hiç yapılmayacakmış havası veriyor.

0|0
    0|0
  • struma daha güzel olur titanikten bence

1|0
    0|0
    • Kesinlikle...Titanik faciası bir grup insanın suçuydu.

Struma bir çok devletin suçu..

• iyimiş beğendim

0|0
    0|0
  • Ben bilmiyorum nedir o bir link falan olsa anlatan iyi olurdu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Yapılmalı mutlaka.

1|0
    0|0
  • İzin vermezler ki böyle birşeye. Struma'nın çok ilginç bir konusu var aslında tam filmlik... Ama...

1|0
    0|0
  • kimse sahiplenemez o utanca o sebeptende yasklanir öyle bir film yapilsa bile..

1|0
    0|0
  • bence strumanın filmi çıksa ortalık baya bi karışır.. hala nazilerin kaldığını düşünüyorum hele de film ruslar tarafından çekilirse vay haline ortalığın

2|0
    0|0
  • serenatta mükemmel bi şekilde anlatılmıştı

3|0
    0|0
    • Evet Hakan Akdoğan'ın da bir kitabı vardır konuyla ilgili..Bir de Prof. Çetin Yetkin'in bir kitabı var..Ben bu kadar bulabildim..Sadece onu okumadım daha..

Serenad'ı okuduysan, oradaki prof. güncellemedeki prof. e benzemiyor mu tasvir açısından..Zülfü Livaneli etkilenmiş olmalı..Enfes bir yapıt bence

• olabilir :) sağol bilgi için...:) nerede okudugunu bulsana ekleyeyim..ben bakıyorum bulamadım:d

• zülfü livanelinin sevdalım hayat adlı kitabında bahsi geçiyodu :)

• yasaklanir.

1|0
    0|0
    • zaten izin vermemiş..dur linki soruda paylaşayım...altlarda bir yerde yazıyor...

çok fena dellendim gece gece..:/

• hmm. bak bu tartışılırrrrr

1|0
    0|0
    • Bu herhangi bir ülkenin değil Dünya'nın "insanlık" suçudur...

• kesnlkleee

• Haklısın...Peki onca insanı karşılıklı anlaşamayıp kim denizin ortasına terketti..sadece Türkiye mi?

Ayrıca ...

1990’larda Struma Faciası’nın dokümanter filminin çekilmesi ve dışişleri arşivinde araştırma yapılması kabul edilmedi.

link

Bu dünyanın suçu...

• aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

0|0
    0|0
  • iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

0|0
    0|0
  • yaptırmazlar. keşke yapılsa.

1|0
    0|0
Yükleniyor...