Kocanızın Ailesine Hizmet Eder misiniz ? / Karınızdan, Ailenize Hizmet Etmesini İster misiniz ?

İyi akşamlar canlarım. Diyelim ki evlendiniz ...

Erkekler için ; Annenize ve babanıza, karınızın hizmet etmesini ister miydiniz ?

Bayanlar için ; Kocanızın annesine ve babasına hizmet eder miydiniz ?

Şahsi görüşüm ; Eşimin anne ve babasına hizmet ederim ama öyle kendimi paralamam yani.. Gerektiği kadar hizmet ederim.

• Evet, hizmet ederim. Onlar da artık benim annem babam. / Evet hizmet ettirtirim, artık karımın da annesi babası.
    89% (17)64% (9)79% (26)Oy Ver
  • Hayır, hizmet etmem. Onlarla bir akrabalığım yok nasıl olsa. / Hayır, hizmet ettirtmem. Karımın ailesi değil sonuçta.
    11% (2)36% (5)21% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Hizmet değil de yardım diyelim o zaman. Daha hoş oluyor sanki..

0|0
23|28

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• Ederim oda eder hayat müşterik :) ya

2|0
    0|2
  • Birilerine yardim etmek icin akrabaliga yakinliga bakmam. Eger elimden gelen birsey varsa yardimci olurum.

1|0
    0|1
  • Çay felan ıkram edebilir onun dışında benım bır beklentım olmaz anneminde olmaz. Yardım etmek konususunda ben aşkımın annesıne yardımcı olurum herhangı bır konuda.

1|0
    1|1
  • o nikahı kıydıktan sonra. eşimin ailesi benim ailem. benim ailem eşimin ailesi başka söze de gerek yok.

bu şekilde kabul etmeyeni de kadınım yapmam.

2|0
    1|2
  • eşimin ana babası benim anam babamdır :) saygıda sevgide kusur etmemek için elimden geleni yaparım :)üzerime düşen iş güç neyse yaparım ALLAH izin verirse evlenirsem :D

1|0
    1|0
  • Gereken saygıyı gösteririm.

3|0
    1|2
  • şimdilerde öyle kızlar kaldı mı isteyelim ?

genelde kızlar bebek bakıcısı olarak görüyor ana babaları günümüzde...

1|0
    1|1
  • Elimden geliyorsa esirgemem,aynı şekilde karımın da yapabileceği şeyleri esirgemesini istemem vs...

Hiçbir kız aileye hizmetçi olarak gelmiyor veya yaşamından ödün vermek zorunda değil ama sonuçta bir ailesi daha oluyor güler yüzlü ve hoşgörülü bir tablo olmasını isterim.

0|0
    0|0
  • Ben eş alıyorum hizmetçi değil.. Misafir ağırlamak başka hizmet etmek başkadır.. kimse kusura bakmasın.. Az yiyip kendılerıne bı hızmetcı tutsunlar memnun değillerse ..

1|0
    0|1
  • örf ve adetler çerçevesinde abartmadan yapılamsı gerektiği kadar :))

1|0
    0|1
  • hizmette akp yi bile gecerim sinir tanimam

iyi aksamlar cigerim

1|0
    0|1
  • o benim değildir kendisininde ailesidir.. kendi ailesine nasilsa benimkinede öyle olsun

1|0
    0|1
  • Hem eşim hem ailesi başımın tacı olacak inşallah

1|0
    1|0
  • bu biraz bayana erkeğe göre değişicek bir durum gibi tabiki hizmet ederim ama onun hizmetiyle benimki biraz farklı olur sonuçta o gelin ben el oğluyum :)

1|0
    0|1
  • Evet ederim sadece Kızlarıyla ılıskım olmıcak onlarda annem ve babam artık/Evlencegım kadında aynı sekılde düşünür büyük ihtimal içinden gelir ama isterim sonucta onunda annesı ve babası oluyo.

1|0
    0|1
  • Bi bayan olarak seni cekimser gördüm? :)

Ben de öyleyim, ama ne gerekiyosa yaparım onlar da benim ailem sonucta

2|0
    2|2
  • yani hizmetten ziyade yardım eder beraber yaparlar işleri zaten benim annem öyle ezmez benden daha çok sever hatta gelecekteki müstakbel gelinini :D

1|0
    1|1
  • Evet, hizmet ederim. Onlar da artık benim annem babam. / Evet hizmet ettirtirim, artık karımın da annesi babası.

1|0
    1|2
  • kendi ailem gibi sayar severim. her türlü yardım ederim.

1|0
    0|1
  • ben onun ailesene hizmet ettiğim sürece onunda benim ailemem hizmet etmesini isteri tabikide

1|0
    1|0
  • Hizmet etmek demeyelim buna, kaba oluyor bence, saygı duysun yeter

2|0
    1|1
  • Kendi kararı. Ama her zaman yaptırmam. Sonuçta kadını kendimize aldık değil mi :)

1|0
    0|1
  • Hizmet etmek farklı isim vermek olur

İçinden geçiyorsa yapmalı

Saygı zaten yitirilmemeli

1|0
    1|0
  • Hizmet degilde gerektigi kadar saygi

Ve sayginin geregi az cok senin dedigin gibi bisey oluyo

1|0
    1|0
  • Gerek yok hizmetçi değil bu.

1|0
    0|1
  • edicek tabi nie aldim ben o kariyi sus icin mi

bende ederim tabi

1|0
    0|1
  • Tabi ki hizmet edilmeli. Etmeyenler kesin kaynana/kayınbabaya küstür. :)

0|0
    0|0
  • Zor ve derin konular bunlar. Sağlıkları yerindeyken sorun yok ama elden ayaktan düştüklerinde biz değil de kim bakacak?

Onlar bunca zaman bakmış bize bizim de onlara karşı görevlerimiz var. Sağlıkları yerinde ise yardıma ihtiyaçları varsa giderim ama elden ayaktan düştüklerinde yanıma alırım..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• A yı seçtim.Ben ilk önce kayın validemi feth ederdim.O en büyik kale.O benimse kayın peder kolay :).Kayın validemin kalbine girersem onun sevgisini kazanırsam zafer benimdir.Evet ederdim.Benim baba annem bizim yanımızda vefat etti ve annem ona yıllarca papatya gibi baktı.

1|1
    2|0
  • Eşimin ailesine yardım ederim hizmet değil ben hizmetçi değilim..

yemek sunarım,çay sunarım yardımcı olurum.

2|1
    1|2
  • Yardım ederim tabiki. Şirret olmaya lüızum yok :)

1|0
    0|1
  • Onun ailesi benim ailem :) başım ve gönlüm üzre yerleri olur :)

2|0
    1|1
  • böyle durumlar karşılıklı o benm anneme babama saygı olcak hizmet etcek ki aynı şekilde bende.

zaten iyi niyetliyim art niyet düşünmem hizmet ederm

1|0
    0|1
  • Onlar bana hizmet etsin. Çalışan bir hatunum ben. asdfg

3|0
    2|4
    • İlginç mantık tabi :D

• hiç sorma ya insanın eli ayağı tutuyosa bence kimseye yük olmamalı

Eziyet eden insanları sevmiyorum

• eli ayağı tutuyosa sağlıklıysa bence yardımcı olmalı herşey evladı için =)

• hizmetçi gibi olmak değil ama bir büyüğe sevgi yoksa bile saygıdan hizmet edilir.ben oturayım yaşlı başlı insanlar bana hizmet mi etsinler..saçma olur.hizmet ederim,etmek gerekir..

1|0
    1|0
    • elimden geliyorsa herkese yardım etmeye çalışırım..iyi gelinler oluruz inşallah da gelin değil kızları gözüyle bakarlar:)

• Etmeyipte ne yapacaksın mecburrrr :)

1|0
    0|1
  • Saygıdan hizmet ederim aslında ona hizmet etmek denmez tam olarak ama yardım ederim diyelim.

1|0
    0|1
  • Hizmetten kastımız ne şimdi? Evime gelmişlerse ikramda bulunurum halini hatrını sorar sohbet ederim ne bileyim yemeğe çağırırım falan..Kendi aileme nasılsam o şekilde davranmaya çalışıyorum.

1|0
    0|1
    • Guncelleme de de dedigim gibi yardimi kastediyordum ki senin soyledigini sormustum

• eşim istediği içinde değil saygımdan ederim tabi ki

1|0
    1|0
  • Ailesi, ailemdir.zul duyulacak bir durum olarak görmüyorum bu tür şeyleri.

1|0
    0|0
  • seve seve ederım tabıkıde neden etmıyım...

takı kulanıldığımı hissedersem elımı eteğimı çekerım.

1|0
    1|0
    • Saygı için diyorum canım kullanılmak değil :)

• ben saygı olarak ederım tabıkıde ama ıyı nıyetım suistımal edılırse gıbısınden cavpladım bende ;) malum kıme ıyılık yapsam ağzıma edıyor ya da o ıyılığı ıyı nıyetı kulanmaya bakıyor ınsanlar nankör şekerım konu bak farklı yere gıdıyor ben susım en ıyısı:D:d

• Elimden geldiğince ne gerekiyosa yaparım fakat kendi ailem her zaman onlardan azcık ön plandadır

1|0
    1|0
  • A

1|0
    1|1
  • Gerekirse evet. Eşimi seviyorsam ve aileside cins değilse bana iyi davranıyorlarsa saygıda kusur etmek istemem.

0|0
    0|1

0|0
    0|0
  • Hizmet etmem, yardım ederim.

0|0
    0|1
  • Eşimin ailesi benim ailem, aynı şey onun için de geçerli. Elbette bakar ve saygımı eksik etmem

0|0
    0|0
  • Ben ederdim ama içimden gelerek tabikii.. O da benimkilere etsin. :D

0|0
    1|0

0|0
    0|0
  • Yapabildiğim kadar ederim.

0|0
    1|1
Yükleniyor...