Lezbiyenim diyebiliyorum Türkiye'de halkın başlattığı değişim sayesinde. Sizce?

Din ve ahlak dediğimiz şeyleri yanlış yorumluyoruz yıllarca. Din ise olay, islamın en güzel özelliğidir hoşgörülü olmak. Ahlakı bozuyor diye yıllarca eziyet ettiler bastırılar. Öldürdüler kız gibi davranan oğullarını, reddettiler. Lezbiyenim diyemedi sakladı kızlar bunu.

Ahlak ne ki? Kim koymuş kuralı? Birinin hemcinsi işe ilişki yaşaması seni ne gibi rahatsız ediyor? İslam mı mesele? Herkes misyoner olmuş. Herkes din bekçisi olmuş. Bırakın insanları dilediklerine inansınlar. Günah ise onların. İnanmıyor ya da bir şeyler bedeninde ters gidiyorsa ona göre yaşamak onun hakkı.

Sen kendi kendini kontrol edemiyorsan başkalarının yanlış yaptığını düşündüğünden değil, bastırılmış duygularından korktuğun içindir.

Ve, son zamanlarda gençler bana umut veriyor. Kolay değil isyan etmek halkı din ile sömüren bir yönetime ve o zihniyetlere karşı durmak. Ama bir düşünmek lazım. Gerçekten. Yalnız kalıp düşünmek. Kime ne ki?

Güncellemeler:
İslam kötü bir din değil aksine mükemmel. Ama müslümanlar KÖTÜ. Cahillik, yobazlık. Başlarındaki adamlar yıllarca halklarını en zayıf nokta ile inanç ile sömürüdü çünkü. Ellerinden bilim kitaplarını aldılar Kur'an da ilk ayet "oku" iken.

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• açıkçası kuranda hunsa adı altında zaten gecıyor çıft cınsıyetlıler kouyu ıslamla bağdaştırmanız yanlış her ınsanın kendı hayat bakış açısı var bana gore yanlıs olan sıze gore doğru olabılıyor ben herkesın kendı kafasından kural koymasına karsıyım bunu yazmamdakı amaçda bu ıslamda kesınlıkle olum cezası yoktur kuranda hıcbır ayette yazılmamıştır her gunahın muhakkak bır bedelı vardır kuranda yazar zinanın yapmışsan cezası vardır hırsızlığın vardır bence tamamen bılgısızlıkten kaynaklanan bırsey yok ıslamda soyle boyle bızler kendı dınımızı tam anlamıyla bılmıyoruz ve yasamıyoruzkı gosterış için namaz kılan hukumete daha yakın gozukmek ıcın namaz kılan bırcok ınsan var bızler kendımıze durust davranmıyoruz onun ıcındırkı bu olaylar gelışıyor islamıyet mantık dınıdır sadece bızler arastırma yapmıyoruz yanlız hassasda olmak lazım herseyı ortalıkta yapılması yanlış bı ınsa hemcınsıyle beraber yasayabılır ama dısarıda bıraz dıkkat etmelı yasadığı toplumun dengelerını bozmamalı ben boyle dusunuyorum

2|0
    0|0
    • Daha dogru soru bu. Sen Islamin hosgörü Dini oldugu düsüncesine nasil variyorsun ?

Islamin neresi hosgörü gösteriyor ?

Ama bir örnek istiyorsan sana en büyük kanitini gösteriyim.

- Islami dininden cikanlar öldürülüyor.

Bu sana yeterli mi ?

• bakara 191. ayeti

nisa 89. ayeti

nisa 91. ayet:

tevbe 5. ayeti:

tevbe 111. ayeti

Ve böyle bu Devam ediyor. Hadisleri konusmayalim bilem.

• bak surada senle ayrılıyoruz ben ölüm cezası yoktur dıyorum buyur bakara suresi..BAKARA 191. Onları (size karşı savaşanları) yakaladığınız yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, adam öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Haram’da onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Eğer onlar size karşı savaş açarlarsa siz de onları öldürün. İşte k�firlerin cezası böyledir.

Erkekler Ne Diyor 20

• Eşcinsellere karşı herhangi bir önyargım yok. Ben bir insanı kan bağı nedeniyle sevmeye de karşıyım. Bir insanı insani özelliklerini değerlendirere sevip sevmemeye karar veririm. Bunda onun dini görüşü ya da cinsel tercihleri rol oynamaz. Hayata bakışı önemlidir, yani hayat görüşü. Çünkü bir insanın hayat görüşü bence düşncelerini ve özünün yansıması ile oluşur. Eşcinsel ya da ateist diye dir insanı "kötü" diye yaftalamak son derece ayrımvı, ötekileştirici ve yanluış bir zihniyettir. Dini toplumların afyonu olarak değil de herkesin kendi içinde yaşaması için kullanmak ve dayatma ile dışlama için kullanmamak gerekir bence.

1|0
    0|0
    • Güncellemeye istinaden: O müslümanlar zaten bundan prim sağlayan ve sadece bu amaçla kullananlar. Körü körüne inanmaya ve sorgulamaya müsamaha göstermemek için bilim kitaplarını elimizden aldılarç İslamın kelime anlamı zaten teslim olmak iken sorgulaamk niye diyenlerden. Bilseler ki cehennem yok, acaba kaçı inanır onların gerçekten?

• Din yanlış yorumlanıyor diye dini korumaya gerek yok. Eğer bu kadar insan bir şeyi yanlış yorumluyosa o şeyde de bir sıkıntı olduğu barizdir. İnsanlar silahlarla adam öldürüyor diye, "ah canım insancıklar bu silahların kullanımını hep yanlış yorumluyor aslında silahlar hiç kötü değil" demiyoruz. "Bütün dünya silahsızlanmalı" diyoruz. Dinin tarih boyunca insanları düzenlemek, ölüm korkusundan kurtarmak, haksızlıklar karşısında suçun cezasız kalmayacağını en azından öldükten sonra cezalandırılacağını düşünmek gibi birsürü psikolojik ve sosyolojik faydası olmuş olabilir. Ama şuanda tüm dinler insanlığın soyal, kültürel, bilimsel... her açıdan gelişmesinin önünde bir engel oluşturmaktadır. Dünya ya bu dinlerden kurtulup nesnel bir şekilde değerlendirmeleri yapıp insanlığı daha iyi yerlere getiricek sürdürülebilir bir gelecek planlıycaktır ve merak duygusuyla etrafını araştıracaktır ya da dindarlık belli bir seviyede kalacak ve insanlar öldükten sonra hayat olduğunu düşündüğü için bu dünyaya küstahça kötü davranıp onu tüketicek kendi sonunu getirecektir ve bu arada geçen süreyi de boş uğraşlar içinde harcayacaktır. Bu yazdıklarımı okuyup nefret dolu cevaplar yazanlara sevgiler olsun, size karşılık vermiycem boşuna nefesinizi tüketmeyin :)

0|2
    0|0
    • :)) böyle düşünen insanlar olduğunu görmek ne hoş

• Asıl hoş olan şey öngörüsü olmayan insanların boş boş ve rahatça saçmaladığı bir dünyada böyle düşünen insanaların da çekinmeden düşüncelerini dile getirdikleri bir gelecekte.

• Tüketim çağına adapte olmuş materyalist yaklaşımlar ahlaka isyan sıra dışı olma çabası maneviyattan uzak ruhsuz kısa süreli menfaat ilişkileri artan ayrılık oranları vs.. derken hala senin gibilerin yorumladığı ahlakın insan için doğruluğunu ispatlamayada gerek yok dönüp bir iki nesil geriye bakıp karşılaştırınca bir ömür beraber yaşlanan insanlarla... değişime gelişim olduğu sürece karşı değilim fakat bu gençliğin gittiği yol bok yoludur.

1|2
    2|2
  • halkın insanların alışık olmaması normal çünkü bana göre bunların hepsi sonradan çıktı insanların üremesini kontrol altına almak ve yaşlı tüketici nüfustan çabucak kurtulmak için! beton blokların içinde diğer insanlarla bağımızı kopararak mutsuzca ve umutsuzca yaşıyoruz. hava kirli. yediğimiz yiyeceklerin neredeyse yarısını kimyasal maddelerle dolduruyorlar . bunlar hormonları etkiliyor ve 30-40-50 yıl sonra ciddi hastalıklara sebep oluyor zaten farkettiyseniz yaşlı insanların çoğu hastalıktan ölür. ölülerin cesetleri bile çürümüyor artık mumya gibi kalıyor

dünya nüfusu;

1 milyara 1802 yılında ulaşılmıştır.

2 milyara 1927 yılında ulaşılmıştır.

3 milyara 1961 yılında ulaşılmıştır.

4 milyara 1971 yılında ulaşılmıştır.

5 milyara 1987 yılında ulaşılmıştır.

6 milyara 1999 yılında ulaşılmıştır.

7 milyara 2011 yılında ulaşılmıştır.

bu artışı kontrol altına almak istiyorlar.

0|0
    0|0
    • Listenin kaynağını cevabıma link atar mısın?

• O tam olarak doğru bir liste değil. 18. yüzyılın sonlarında dünya nüfusu 2 milyardı. Unutma ki vikipediyi yazanlar sen gibi, ben gibi uzman olmayan halktan insanlar.

• biliyorum ancak doğruya yakındır.

• değişen neki? halkın birseyi değiştirdiği yok.

0|0
    0|0
  • Bunun faturasını İslama çıkartmak ne kadar yanlış.

Bugün müslüman olmayan bir Türk'ün çocuğu lezbiyenim yine diyemez.Bu dinimizden çok bizim gelenek göreneklerimizle alakalıdır.

Herşeyi İslama bağlamayı kesin artık.

3|0
    0|2
    • Din ise şöyle şöyle Ahlak ise böyle dedim zaten. Okuyun tekrar. Saldırmayın.

• Bak genç adam.Eşcinsele hoşgörün var ama benim dinime yok.Haşa senin Allah'ın öldüğünde ne demek?İlk önce kendine gel bakıyım sen.Benimle terbiyeli konuşacaksan konuşalım.

Eşcinseller Avrupa ülkelerindede çok hoş karşılanmaz her zaman.Filmlerde konu bile yaparlar bunu biraz günden takip ediyorsan görürsün zaten.

Ayrıca eşcinsel evliliğe izin veren ülkelerin ahlaki yapısına bir bak Hollandaya ve Fransaya bak bakalım ahlak yapıları nasıl.

• Bununda ötesinde o ülkerdeki ensest ilişkilerin fazlalığına bak.Baba-kızı ile evleniyor çocuğu oluyor töbe.İnternette küçük bir araştırmayla birçok örnek görürsün.

Bunlar hastalıktır.Hasta ruhların sonucudur.

Buna ahlaksızlık değil diyorsan buna hoşgörülü olmamı bekliyorsan senin sadece ruh hastası olduğunu düşünürüm.

• Özellikle translar halen çok ciddi sorunlar yaşıyor. Gayler ve lezbiyenlerin cinsel yönelimleri hemen anlaşılamadığı için onlar biraz daha rahat.

Lezbiyensen lezbiyensin, bunda bir sorun yok. Daha önce tanıdığım gayler ve lezbiyenler oldu. Heteroseksüel birinden herhangi bir farkları yok.

0|0
    0|0
  • 1- Tercihlerin başkalarına zarar vermediği müddetçe kimseyi ilgilendirmez

2- Kendi doğrumdur, sen s... git diyecek kadar ileri gitmiyorsan problem yoktur.

3- Lezbiyen ol, Gay ol, bu kimseyi bağlamaz, başkalarının özgürlüğüne veya düşüncelerine saldırma yeter..

Bunlar oluşunca zaten problem olmaz, ama bunlar her zaman oluyor.

0|0
    0|0
  • mutluysan mutluyuz. ama eşcinsellere karşı ön yargım var sanırım.

0|0
    0|0
  • Islam hosgörü dini degil canim bu bir yalan. Türkiyede ve generel Islam ülkelerinde Escinsellere nefret Islamdan geliyor.

Bizim Islami komsu ülkeler Escinselleri öldürüyor.

0|1
    2|1
    • 5 Ayet 5 hadis söyle desem internete bakmadan söyleyemeyecek insanlar Müslümanlığı tanıdığını söylüyor ne kadar komik.

• nereden vardın ıslamın hoşgörü dini olmadığına?

• Bence de.

0|0
    0|0
  • Diyecek bir şey yok..aga senin hayatın senin cinselliğin kimse karışamaz..saygı duymak zorundayız yapacak bir şey yok..her ne kadar hoş karşılamasam da saygı yumalıyız en azından..

0|0
    0|0
  • bazı şeyleri doğru yazmışsın ama burda sadece müslümanların cahil ve ahmak olduğunu anlatmışsın sanki diğer din diye kabul ettikleri şeylere inanlar çok bilgin

0|0
    0|0
  • Ben babamla; Allah'ın varlığını tartışabiliyorsam artık, sende rahat rahat lezbiyen olduğunu ilan edebilirsin diyorum.

0|0
    0|0
  • bi bizde sanki elin gavurları dahi bı tip ilişkiye karşı?

demekki kötü bişey

acaba heyvanlar aleminde eşcinsel ilişki orneği vamı?

0|0
    0|0
    • Google a yazaydın keşke önce de göreydin balım.

• Hayvanlar aleminde çoğu 2 cinsiyetli türde homosexüel ilişki mevcut araştırırsan görürsün. (Moleküler biyolog ve genetikçiden sevgiler)

• madem öyle link yollayın cahil halkımız bilgilensin

• özür dılrım ben de aynı durumdayım kölelik iç gudum var ve bunu yaşayamıyorum kimseye dahi anlatamyorum çok çaresizim anlıcanız :(

0|0
    0|0
  • lezbiyenleri sevmiyorum gayları da.

2|0
    1|3
  • salla gitsin. ver coşkuyu kolonlar inlesin

0|0
    1|1
  • londra'da olmasaydın topa tutmuşlardı burada seni :) bazı lezbiyenler erkeklerle de birlikte oluyor o yüzden bayağı bir ilgi gösterirlerdi.

0|0
    0|0
    • iki cinsiyetle de ilişkiye giriyorlarsa lezbiyen değil bisexüel olarak adlandırmalısın

• biliyorum ama burada onlar da kendilerini lezbiyen olarak sıraya koyuyorlar. Sorduğum zaman lezbiyenim diyorlar oysa ki alakası yok.

• insanlarımız bunlara alışmaya başladığında bu sorun da bitecektir.

sadece alışık olmadığımızdan kaynaklanıyor.

bugün bayan voleybolcularımız taytla kısa kolluyla sporunu yapıyor hiç yadırgamıyoruz ama bir gün çarşafla oynamaya başlasalar garipsemez miyiz?

bu da biraz böyle bir şey . yakında düzelecek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ne zaman insanlar kendilerine bakmayı öğrenecek başkalarını yargılamayacak yaftalamayacak o zaman umut göreceğim.

Şu an değil.

Ne zaman insanlar Tanrıcılık oynamaktan vazgeçecekler,"sen cehennemliksin,püü sana,sen şeytansın bilmem nesin,senin gibiler ölmeyi hak ediyor vs." dekmekten vazgeçecekler işte o zaman.

0|0
    0|0
  • link

link

İslami açıdan ele almışsın ama gördüğün gibi açıklamalar var.

Üstelik İslamda eşcinsellik yoktur.

Lut kavmi buna en güzel örnektir.

1|0
    0|1
  • Yil olmus 2013. Escinsellik nuhu nebide "hastalik" kategorisinden cikartilmis.

Gelismis ulkelerde escinseller evlenme, ve hatta evlat sahibi olma haklarini kazanmislar.

Lezbiyen&gay ciftlerin cocuklari oldugunda psikolojilerinin ne olacagi uzmanlar tarafindan tartisilmis, arastirmalar yapilmis uygun gorulmus.

Hatta arastirmalarda lezbiyen ciftlerin yetistirdigi cocuklarin, hetero ciftlerden daha uyumlu, daha az sorunlu, derslerinde daha basarili oldugu GOZLENMİS.

Adamim hala ahlakimiz bozulur :''''(. Diyor. Soyumuz tukenir diyor :''''(.

Dogal seleksiyonla secilip secilip yok olacak bu zihniyet. Zaten kendi kendilerini oldurup duruyorlar.

0|0
    1|0
  • Lezbiyenlerin kimseye zararı olmayabilir evet ama toplumda sadece sizler yaşamıyorsunuz, çocuklarda yaşıyor ve bu onlara bir örnek. Toplumun psikolojisini bozar, denge bozulur. Allah erkeğe kadını, kadına erkeği yaratmış öyle uygun görmüş. Müslümanlıkla bir alakası yok sakın ha yanlış anlaşılmasın. Müslümana domuz eti asla yediremezsin ama her domuzluguda yaparlar, müslümanım diyenden korkarım ben fakat türkiyede bu olmamalı

2|0
    1|1
    • Kız çocuğu iken de lezbiyen duygu vardır çocukta. Cinsel olarak ergenlikte açığa çıkar. Senin çocuğunda bu varsa o insanları örnek alır ve rahatça açığa vurur. Yoksa da böyle bağdaş toplumda ya ölene dek gizler ve evlenir kocasını mutlu etmeye çalışırken kendi erir ya da açıklar ve dışlanır.

• Allah kadını erkeğe, erkeğe kadını yarattıysa peki neden bazı insanlar homoseksüel doğuyor.

• Doğmuyor, doğdugunu sanıyor

• Eşcinsel arkadaşlarım var. Toplumda yeterince saygın durumdalar. Çevrene ve kıt kafalı insanların uzakta olduğu ortamlarda bulunmak gerekiyor.

0|0
    1|0
  • Bir gecede griye boyamak istediler bizleri. Artik yalniz degiliz. Velev ki renkliyiz. link

0|1
    2|1
  • 1 tane hayatm var kuura bakmasnlar kimsei takamam kafama. İstediğim gibi yaşarm beğnmeyen başka kapıya ;)

0|1
    1|0
Yükleniyor...